התייעצות אחרונה וכמה שאלות - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות אחרונה וכמה שאלות

Aviad Ben Hamo

Recommended Posts

חג שמח לכולם!

אני מסיים להרכיב מחשב ורגע לפני רכישת החלקים [מצורף בתמונה]

בנוסף לתמונה הזמנתי\יש לי:

SSD 840 EVO 120 GB

Kingston HyperX FURY Black 8GB Kit (2x4GB) 2133MHz Non-ECC CL14  [הוזמן מאמזון]

1TB SAMSUNG

השימושים:

עובד 24\7

בעיקר וסדרות בקודי באיכות הגבוהה ביותר [בלוריי\תלת מימד]

גיבוי 24/7 במספר תוכנות [דרופבוקס\דרייב\Crashplane]

כמה שאלות:

1. אם יש למישהו הארה או עיצה לשדרוג אחד הרכיבים אני אשמח

2. בעוד שנתיים+ אוכל לקנות למחשב הזה כרטיס משחק חזק [סטייל GTX970 של היום] ולשחק במשחקים כבדים?

3. אני מצפה מהמחשב להחזיק 5-6 שנים, הייתם משנים את הספק או הקירור?

תודה לכולם

Capture.JPG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מתכוון לקנות כרטיס מסך חדש בעתיד, לא הייתי מספק ביחידה "זולה" כמו הVPF450, אלה לוקח ספק GOLD איכותי יותר, ספק איכותי יעלה יותר, אבל עם החומרה שלך גם ספק "צנוע" כמו ה-G450 של Seasonic  יסתדר עם כרטיס מסך סטייל "970" שיצרוך משמעותית פחות מה-970 של היום. אבל יתן לך ספק יעיל יותר, איכותי יותר ועם משך אחריות של 5 שנים אם אני לא טועה בספקי הG Series שלהם. עוד דבר, אתה בטוח שאתה רוצה ד.קשיח של 1TB ? זה כל כך לא משתלם לקנות אחד כשבפחות מ400 אתה מקבל כפול נפח. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של David_K

אם אתה מתכוון לקנות כרטיס מסך חדש בעתיד, לא הייתי מספק ביחידה "זולה" כמו הVPF450, אלה לוקח ספק GOLD איכותי יותר, ספק איכותי יעלה יותר, אבל עם החומרה שלך גם ספק "צנוע" כמו ה-G450 של Seasonic  יסתדר עם כרטיס מסך סטייל "970" שיצרוך משמעותית פחות מה-970 של היום. אבל יתן לך ספק יעיל יותר, איכותי יותר ועם משך אחריות של 5 שנים אם אני לא טועה בספקי הG Series שלהם. עוד דבר, אתה בטוח שאתה רוצה ד.קשיח של 1TB ? זה כל כך לא משתלם לקנות אחד כשבפחות מ400 אתה מקבל כפול נפח. 

אז קודם כל תודה על המענה. אחלה נקודות העלת.

בעניין הספק: אני מבין שאתה מתייחס לדגם הזה:

http://ksp.co.il/?uin=17876

כשכתוב Gold הכוונה לנצילות חשמל חסכונית ברמה הגבוהה ביותר או משהו אחר?

אכן מדובר ב-5 שנים אחריות, הפער במחיר לא גדול אבל מדובר בשניהם ב 450 ואט, אתה אומר שהדגם של Seasonic  יחזיק כרטיס מסך החזק בשוק בעוד שנתיים והספק של אנטק לא, למרות ששניהם עם אותו ההספק?

אם כן אני ללא ספק לוקח את העיצה.

בעניין ההארדיסק, יש לי כונן 1tb של מצוין כבר 5+ שנים, בעיקרון אני מסתדר איתו אבל הוא מלא. אני לא יודע כמה הוא עוד יחזיק ואם כבר קונים מחשב חדש כנראה ש 2tb תהיה החלטה נבונה יותר.

חשוב לי שהכונן יהיה 7200, וב-2tb בתקציב שלי יש את , אני מתלבט בינו (333₪) לבין 1tb שבתמונה וכשיגיע העת נוסיף עוד אחד כזה. (לפי הביקורות ברשת הסיגייט זה די הימור של 50-50 )

2tb של ווסטרן מהסדרה הכחולה במהירות 5400 אז אני מוותר על האפשרות הזאת.

במה היית בוחר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-Seagate'ים השונים בסדר גמור. רמת האיכות של מוצרי WD בסדרות ה"צרכניות" ובמיוחד כונן "ממוצע" כמו הBlue לא תיהיה גבוהה ברמה מורגשת אם בכלל מכונן מקביל. 

בנוגע לספק, שניהם יחזיקו כרטיס מסך "ביניים" שצורך 100-150W, הSeasonic פשוט ספק נציל יותר, Gold זה לא הרמה המקסימלית, אבל ברמות המחיר האלו זה מה שיש. מה שיותר משנה שפשוט מדובר על ספק איכותי יותר, שהושקעה יותר זמן ומחשבה בבחירת הרכיבים שלו, בתכנון ובבדיקה וזה גם מסתכם ב5 שנות האחריות. אם לדבר על כרטיס מסך "ביניים" כמו ה-970 אז ה-970 הנוכחי בערך צורך 150W בלי המהרה בזמן משחק ממוצע, ככה שבעיקרון גם עם ספק של 450W ומחשב סך הכל חסכוני אתה מתחת לגבול, כרטיסי מסך של הדור הבא צריכים לשפר את צריכת החשמל מול הביצועים פי 2 במקרה של nVidia ויותר במקרה של , אז לדוג' במשחק X ה-970 משיג 60FPS, בתור הבא כרטיס מסך שמספק את אותם הביצועים צריך לעשות זאת בצריכת חשמל של 75W, זה בתאוריה ושום דבר לא מושלם, אבל זה העיקרון. ולמרות שההספק יספיק גם בספק הזול, עדיין  אם יש לך את היכולת הזאת תקציבית תמיד הייתי לוקח את הספק היקר יותר. מדובר על הרכיב שמתחבר לרשת החשמל של הבית שלך ועובר בו זרם רב, הוא גם מה שבסופו של דבר מזין את שאר המערכת שלך. ככה שבסך הכל בשביל 100 וקצת שקל לא הייתי מתפשר על מוצר זול יותר במיוחד כשאמרת שאתה מתכוון בתקווה לשמור על המחשב לפרק זמן ארוך מאוד. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

David_K סחטיין על הידע, עזרת לי מאוד.

עדכנתי את ההארדיסק לסיגייט 2TB, ואת הספק ל- Seasonic 

באיזה שלב השילוש מפסיק להתמודד כמו שצריך עם כרטיס מסך עדכני חזק? 

אפשר היום לצפות ממעבדי I5 של לפני 3-4 שנים להתמודד עם GTX980 מבלי להוות צוואר בקבוק?

אני מנסה להבין אם בעוד 3 שנים החומרה שלי תהיה עדכנית וחזקה מספיק להריץ את המשחקים החזקים ביותר, אני בונה על זה שאני אצטרך רק להוסיף כרטיס מסך ומקסימום עוד 8GB .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקפיצות מדרגה בביצועים נטו קטנות מדור לדור בגזרת המעבדים, כמובן שבין דור ה- I הראשון לעדכני יש הבדל ביצועי לא זניח, אבל 

בין להאסוול ריפרש, האסוול, ואפילו אייבי ברידג' ההפרשים לא גדולים מאוד. יש כמובן יתרונות אחרים מלבד ביצועים, כמו תהליך ייצור

מתקדם יותר מה שמביא לפליטת חום וצריכת חשמל נמוכים יותר, וכן כל מיני פיצ'רים מובנים חדשים שלא היו קודם לכן.

קשה לנבא מה יהיה, אבל כל עוד לא בתמונה בכל הנוגע ללתת פייט לאינטל זו יכולה להמשיך בשלה בעלייה מתונה בכל פעם, וכל עוד 

אין איזהשהוא מגבלה ביישומים בגלל המעבדים שלה, וכל עוד מרבית המשחקים נשענים על גבי הכרטיס מסך ממילא סביר שלא תיהיה בעיה בעוד

כ-3 שנים לשדרג את כרטיס המסך לאחד עתידי, בלי שיהיה צוואר בקבוק חונק במיוחד.

בדר"כ לגיימר הנלהב כרטיס מסך שורד כשנתיים שלוש, ומעבד כ-5 לפני הצורך בשידרוג, זה כל עוד לא מעוניינים להתפשר בביצועים, ומשדרגים

עם הזמן גם דברים אחרים כמו מסך עם רזולוציה גבוהה בהרבה שגם דורש הרבה יותר כוח על מנת לשמור את הביצועים באותה הרמה מרזולוציה

נמוכה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...