האם ניתן לקנות קופסא כזאת בארץ במחיר סביר?+לינק לאמזון - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם ניתן לקנות קופסא כזאת בארץ במחיר סביר?+לינק לאמזון

wariror42

Recommended Posts

אם אתה רוצה חיבור לרשת אז אתה צריך NAS - Network Attached Storage, שכשמו כן הוא - אחסון המחובר לרשת.

המוצר שהראת בתמונה, בפוסט הראשון הוא מארז שיכול להכיל כמה כוננים אבל מתחבר למחשב בחיבור ישיר ולא דרך הרשת. במקרה של המוצר שמצאת מדובר על מכשיר עם חיבורי Thunderbolt מהירים במיוחד שנפוצים יותר במחשבי ופחות ב-.

עדיין לא ציינת לאיזה שימוש אתה מייעד אתה מייעד את הנפח שאתה רוצה, אבל אם אתה רוצה גישה מכל מקום המהירות של המכשיר גם ככה לא תהיה צוואר הבקבוק אלא קצב ה-upload שלך. בהנתן וכך אז נראה שהמוצרים שהמליץ none77 יוכלו לעשות את העבודה. כמובן שיש עוד חברות כגון Synology ו-ASUSTOR (לא קשורים לחברת ASUS), שגם להם יש מבחר דגמים מתאימים אבל אני פחות מכיר אותם.

תתחיל מלהגדיר תקציב ואיזה נפח אתה צריך. קח בחשבון גידול עתידי ואת העובדה שרייד יגזול לך מהנפח בהתאם לשרידות שתבחר (raid1, raid5, raid5+hot spare וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אין לך דרישות מיוחדות מלבד נפח אז לך על ה-TS-431. בארץ תמצא אותו מ-1600 ש"ח ומעלה, מאמזון אפשר להזמין סביב 1200, כולל המשלוח (וכנראה עוד תקבל החזר על חלק מהסכום).

זה כנראה השרת עם יחס מחיר לתמורה הכי טוב. הדגמים המקבילים של synology או asustor יקרים יותר.

דרך אגב, אם זה לא ברור. לא מדובר במכשיר plug and play. זה שרת וצריך לבצע הגדרות אחרי שאתה מתקין בו את הדיסקים ומחבר לרשת. לא בשמים, אבל דורש קצת ידע והתעסקות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל הוא מבקש גישה מהאינטרנט. עם קופסת USB הוא יצטרך להשאיר את המחשב דולק 24/7. כמובן שאם יש מקום במחשב שלו ל-4-5 דיסקים אז אפשר פשוט להכניס אותם לשם ולהגדיר אותם ל-volume אחד גדול.

אני עדיין הייתי הולך על פתרון של NAS. בגלל צריכת חשמל עדיפה לרוב וגם בגלל היכולת של רוב המוצרים, של החברות המובילות (אלו שהוזכרו כבר ועוד), להגדיל את הנפח בעתיד ע"י שליפת כוננים והחלפתם אחד אחד מבלי לאבד את החומר או לבצע פרמוט למערך. סיבה נוספת היא שלל האפליקציות שיש לרוב המוצרים האלו. לנו יש את ה-QNAP בבית ואפליקציה שמעתיקה אליו אוטומטית את התמונות מהטלפונים של המשפחה (כשנמצאים ברשת המקומית של הבית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הייתי ממליץ לאחסן שום מידע, שחשוב לי, בלי גיבוי.

ברור שמידע, שחשוב שישמר, צריך להיות מגובה ללא תלות בנפח וצורת האחסון שלו.

כמובן שלא יזיק להדגיש ששמירת נתונים במערך עם יתירות כלשהי (רייד 5 לדוגמא) לא מהווה גיבוי !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין לא ברור מהשרשור הזה מה בכלל מטרת כל העניין.

עסק שצריך להרים שרת לשימוש 1000 משתמשים לשנים של שימוש?

ילד שרוצה לעשות לעצמו אוסף ענק של משחקים?

שרת שצריך לתת throughput עצום?

במילים אחרות, למה הכוונה? מה המהירות שנדרשת מהדבר הזה? איזה שירות מצפים לקבל?

ביטוח? תחזוקה? שרידות? גיבויים? החלפת דיסק בלי להוריד את המערכת?

פותח השרשור שאל על המוצר באמזון ואח"כ אומר שכל מה שמעניין אותו זה לאחסן... אם זה המצב אז סתם הכי פשוט עם 4 דיסקים יספק את הדרישה.

אם זה לא המצב אפשר לדבר על גיבויים, ביצועים.. רק שיפרט קצת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...