מחשב ב-2.5K למשחקים ללא מעבד וציוד היקפי - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב ב-2.5K למשחקים ללא מעבד וציוד היקפי

roi13489

Recommended Posts

1. מה התקציב המקסימאלי? 2500 ש"ח

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? אפשר לנצל את התקציב כל עוד היחס עלות תועלת שווה את זה

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? 100-200 ש"ח

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? משחקים ועבודה משרדית

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה).

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב. GTA החדש ביותר, Guild Wars 2, Heroes of the storm

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). 1920x1080, 23 inch

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? גבוהות, אך לא חובה אופטימליות

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. אין צורך

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? מעבד, i5-6600 נקנה דרך אינטל בהנחה. בנוסף יש כונן BX100 250GB -.

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? 2. עדיפות שיהיה שקט, אבל זה לא קריטי

6. האם מתוכנן (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? לא

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? אין צורך

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. אין עדיפות לחנות, אבל רצוי באזור חיפה.

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? בשבועיים הקרובים

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). לא

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? מקסימום שדרוג כרטיס מסך, לא יותר

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

אשמח לשמוע על חנויות מומלצות באזור חיפה (מחיר הוגן והכי חשוב שירות לקוחות טוב). 
שאלות: האם שווה לחכות לכרטיסי המסך החדשים של שמתוכננים לרבעון השלישי של השנה ובינתיים לקנות כרטיס מסך בינוני?
איך הכרטיס מסך המובנה במעבד למשחק כמו Heroes of the storm? אני בסמסטר אחרון לתואר כך שבכל מקרה לא יהיה לי הרבה זמן פנוי לשחק עד סוף יולי. אם הכרטיס מסך המובנה מספיק ל-Heroes of the storm על הגדרות בינוניות-גבוהות אז אני יכול להסתפק בו עד סוף יולי.

תודה מראש על הקדשת הזמן לקריאה והנכונות לעזור,
רועי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא ברור עדיין מתי יושקו כרטיסי המיינסטרים, כידוע באיזור יוני יושקו הכרטיסים החזקים והיקרים יותר, שסביר שיעלו

החל מהתקציב שלך ועד לאלפי שקלים טובים ליחידה.

ל-1080P יש היצע כרטיסים מאוד גדול, לכן אם זה להמתין זה יותר עניין של העדפה, מי שמשחק על רזולוציות כגון , שווה לו להמתין

כי כרגע אין מענה איכותי לרזולוציה הזו שלא בעלות משוגעת למדי.

לגבי המשחק, הדרישות מינימום של הם כרטיס נוסח 7600GT או 2600XT או HD3000, מה שאומר שהמשחק יכול לרוץ בצורה סבירה ואולי טובה עם המובנה של ה-6600.

לא רוצה לומר מצויינת כי בכל זאת מדובר בדרישות מינימום, הדרישות המומלצות כוללות מאיצים גראפיים הרבה יותר חזקים מאלו, כמו ה-HD7790.

אתה כמובן יכול לנסות, ואם תיהיה מסופק מהביצועים ותעדיף להמתין, סבבה, אם לא אז אתה תמיד יכול לרכוש כרטיס מסך בכל שלב ולחבר אותו, זה הליך פשוט למדי.

לא מכיר אישית חנות בחיפה מלבד KSP או אייבורי שנמצאות בכל פינה, רק ששם יהיה קשה לקבל תמורה כזו במחיר הזה, ובשביל מפרט דומה תיהינה חריגה במחיר.

אם אופצית משלוח טובה לך, אז שווה לך לשקול קניה מחנות זולה יותר כמו זו, או אחת דומה לה.

מפרט זה הורכב ב - www.startpc.co.il - סטארט מחשבים
אודים | חיפה | תל-אביב | אשדוד | קריית מלאכי

לוח אם: 439 ₪ - * מבצע * - GA-B150M-D3H (DDR4) S1151
זכרון: 159 ₪ - * מבצע * - 8GB Transcend 2133Mhz
כרטיס מסך: 1020 ₪ - * מבצע * - GTX960 4GB OC WindForce2 1127Mhz
דיסק קשיח: 239 ₪ - 1T 3.5'' Sata3 Barracuda 3 Years Warranty
באנדל (מארז + ספק): 535 ₪ - GX300 Window + 650W 80+ MODULAR

מחיר סופי: 2392 ₪ למזומן
 2439 ₪ לאשראי עד 10 תשלומים

או בחריגה:

מפרט זה הורכב ב - www.startpc.co.il - סטארט מחשבים
אודים | חיפה | תל-אביב | אשדוד | קריית מלאכי

לוח אם: 439 ₪ - * מבצע * - GA-B150M-D3H (DDR4) S1151
זכרון: 159 ₪ - * מבצע * - 8GB Transcend 2133Mhz
כרטיס מסך: 1499 ₪ - * מבצע עם משחק * - Manli (PNY) GTX970 1178Mhz (BOOST) 4G DDR5
דיסק קשיח: 239 ₪ - 1T 3.5'' Sata3 Barracuda 3 Years Warranty
באנדל (מארז + ספק): 369 ₪ - * חדש במבצע * - Ippon BULLET (3x120mm) + 500W BUNDLE

מחיר סופי: 2705 ₪ למזומן
 2759 ₪ לאשראי עד 10 תשלומים

במפרט הראשון באנדל מארז וספק איכותיים יותר, הספק מוגזם מאוד אבל הבאנדל כשלעצמו מוזל ולא יקר ומאוד משתלם, יחד עם כרטיס מסך חזק למדי

שסביר שיספק אותך, כמובן שהכל יחסי ובמשחקים דורשניים כמו -V תדרשנה יותר פשרות מאשר במשחקים כמו זה שציינת שלא ידגדגו לו.

במפרט השני באנדל תקציבי יותר, עם מארז סביר, ספק לא סופר איכותי אבל בסדר, וכרטיס מסך שחזק בעשרות אחוזים מבמפרט הקודם, פה כבר רמת הפשרות

גם בהמשחקים דורשניים יהיה קטן למדי, והביצועים יהיו יוצאים מן הכלל.

במקרה של רצון להמתין, פשוט תוריד את הכרטיס מהמפרט הנבחר. אני מניח שהמעבד שאתה קונה יגיע בגרסת BOX עם הקירור הבסיסי, אם לא או שתרצה

משהו טיפה איכותי ויותר שקט, אפשר ללכת על משהו כזה:

קירור אוויר למעבד: 49 ₪ - * מבצע * - Alpine 11 Rev.2

למרות שאם יש לך כבר בסיסי בקופסה, אולי עדיף להישאר איתו וזהו, או ללכת על משהו שכבר יהיה מתקדם יותר במיוחד לטובת השקט כמו זה:

קירור אוויר למעבד: 119 ₪ - * מבצע * - Freezer 7 Pro Rev.2

מפרט שקט אמיתי יעלה כמה מאות שקלים יותר, מה שיפגע בביצועי המערכת די מהותית, לכן לא התחשבתי בעניין מאוד, המערכת הזו לא תיהיה מאוד רועשת, אלא

נורמטיבית למדי, בזמן משחק קצת יותר, עקב המפוח של כרטיס המסך, שזו הפשרה למעשה שתאלץ לקבל במחיר הזה, מתקדם ושקט בהרבה יעלה עוד כ-180 שקלים:

כרטיס מסך: 1679 ₪ - * מבצע עם משחק * - GTX970 4GB WindForce3 OC 1114Mhz 4G DDR5

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

היי רועי, תודה רבה על העזרה! עדיין לא רכשתי את המחשב מאחר ולמדתי למועד ג' לא צפוי וגם בגלל עיכוב בקבלת המעבד.
מסתבר שהמעבד הגיע עם גוף , אבל אני מוכן להשקיע בגוף אחר אם הוא ישמור על המעבד קר יותר בצורה משמעותית. ההמלצה שנתת מספיק טובה?

בסוף החלטתי לדחות את קניית כרטיס המסך בכמה חודשים והרכבתי את המפרט הבא: 
http://startpc.co.il/build/media/build/viewBuild.php?uid=5715495572ab0
אני רוצה להתחבר לאינטרנט בצורה אלחוטית ע"י המחשב ולפי מה שאני מבין הלוח הנ"ל לא תומך בכך. אשמח להמלצה על רכיב שתומך בWIFI שאפשר להוסיף ללוח אם. בנוסף, אם אפשר הסבר למה המלצת דווקא על לוח זה ולא על לוח זול או יקר יותר. הדבר העיקרי ששמתי לב אליו הוא שיש חיבור PCI-E נוסף בלוח זה לעומת הזול יותר. הבנתי משיחה טלפונית עם נציג StartPC שהקבלים וכו' בנויים בצורה איכותית יותר בלוח זה לעומת הלוח הזול ביותר.

מבחינת הספק והמארז, אני לא רוצה להתפשר על האיכות, אבל גם לא רוצה לבזבז כסף על הרכיבים הללו. הבאנדל במפרט המצורף חוסך לי 34 ש"ח בדיוק והמגמה דומה בבאנדלים אחרים. אם יש ספק איכותי יותר בתקציב של 350 ש"ח אשמח להמלצה (ממה שראיתי הספק הנ"ל עתיק). אני לא חושב שאצטרך יותר מ500W ואני מוכן לקחת את הסיכון שבקניית ספק שלא יתאים לצורכי המחשב (אני מניח שכרטיסי המסך החדשים ייצרכו פחות חשמל).
אני מוכן להשקיע במארז 400 ש"ח אם הוא מהווה שיפור ענקי לעומת GX500 שנראה לי נחמד. אם לא, אשמח להמלצה על מארז אחר בסביבות ה250 ש"ח שעדיף על פני הGX500.

דרך אגב, מה ההבדל בין הדיסק קשיח Caviar Blue של Western Digital לדיסק קשיח שבחרתי? ראיתי שבחלק מהחנויות לWD אחריות של שנתיים לעומת 3 של . האם יש הבדל משמעותי מעבר לכך?

הנה מפרט דומה שבניתי בKSP ויצא יקר משמעותית (שינוי של המארז לGX300 כי אין להם GX500 ואני מקווה שבחרתי באותו ספק כוח).

lrg16014.jpg

דגם מחשב: הרכבה עצמית של מחשב נייח

מאוורר למעבד: קירור למעבד Arctic Alpine 11 Rev.2  1
      לוחות אם למעבדי אינטל: לוח אם Gigabyte GA-B150M-D3H LGA1151, Intel B150, DDR4, 2xPCI-E, VGA, DVI, HDMI 1
      זכרונות: זכרון למחשב HyperX FURY 8GB DDR4 2133MHz CL14 1
      דיסקים קשיחים: כונן קשיח Seagate 1TB Desktop Sata III ST1000DM003 1
      ספקי כוח: ספק כח אקטיבי Antec 550W 80+ Bronze Neo Eco II 1
      מארזים: מארז ללא ספק Antec GX300 Window Black 1
  הרכבה: הרכבת מחשב שלם - מחלקים של קיי.אס.פי

מחיר החבילה: 1660 שקל
עמוד מוצר

בגלל ההבדל במחיר אני מוכן לנסוע אליהם בחול המועד למרות שאני גר באיזור חיפה. מצד שני, יש עוד חנויות זולות באותה רמה של מחירים כמו TMS, א&א מחשבים ופלונטר. אשמח לשמוע המלצה/ביקורת על כל אחת מהחנויות בשביל לבחור טוב יותר ממי לקנות. אני מתכנן לבצע הזמנה ביומיים הקרובים.

תודה מראש על הסבלנות לכמות השאלות :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הלוח יש מספר פרמטרים שלפיהם בוחרים לוח, סוגי החיבורים והפיצ'רים שזקוקים להם, מעבר לאיכות הבניה של הלוח, שכמובן

לוח יותר "יוקרתי" יהיה בנוי בצורה יותר "מאסיבית" ואיכותית בכל הנוגע למייצבי מתח וכבלים, גם בדר"כ הלוחות היקרים יותר מגיעים 

עם יכולות אודיו מתקדמות יותר מה שיכול להועיל למי שרוצה חיבור ישיר בין הלוח לאוזניות איכותיות וכ'.

גם בחירה מאוזנת בין הרכיבים השונים לא מזיקה, ז"א לא ממש מבריק יהיה לשדך לוח ב-200 שקל למעבד שעולה 1500 שקל, ומנגד מעבד

פנטיום עם לוח שיקר פי שלוש. כמובן שכל מקרה הוא סובייקטיבי ושונה.

במקרה הזה לוח נוסח ה-B150-D3H או ה-H170-D3H בגרסת המיקרו או הרגיל יהיו בחירה טובה.

לגבי הקשיח אין הבדל, שני גרסאות מקבילות ודומות.

הבאנדל שבחרת מעולה, מארז טוב וספק טוב, אין צורך להישתולל מעבר לזה, עוד אופציה איכותית אם כי לא נדרשת, זה הבאנדל עם המארז הנ"ל והספק בגרסת ה-650W 

שעולה רק כמה עשרות שקלים יותר.

ידוע שהחנויות המקצועיות זולות יותר, היתרון של KSP ושות' הוא רק מבחינת זמינות של מלאי מיידי וזמינות גיאוגרפית רחבה, אתה בכל מקרה

לא צריך לנסוע לשום מקום, סטארט, פלונטר וכ' מציעות משלוח עד הבית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הלוח יש מספר פרמטרים שלפיהם בוחרים לוח, סוגי החיבורים והפיצ'רים שזקוקים להם, מעבר לאיכות הבניה של הלוח, שכמובן

לוח יותר "יוקרתי" יהיה בנוי בצורה יותר "מאסיבית" ואיכותית בכל הנוגע למייצבי מתח וכבלים, גם בדר"כ הלוחות היקרים יותר מגיעים 

עם יכולות אודיו מתקדמות יותר מה שיכול להועיל למי שרוצה חיבור ישיר בין הלוח לאוזניות איכותיות וכ'.

גם בחירה מאוזנת בין הרכיבים השונים לא מזיקה, ז"א לא ממש מבריק יהיה לשדך לוח ב-200 שקל למעבד שעולה 1500 שקל, ומנגד מעבד

פנטיום עם לוח שיקר פי שלוש. כמובן שכל מקרה הוא סובייקטיבי ושונה.

במקרה הזה לוח נוסח ה-B150-D3H או ה-H170-D3H בגרסת המיקרו או הרגיל יהיו בחירה טובה.

לגבי הקשיח אין הבדל, שני גרסאות מקבילות ודומות.

הבאנדל שבחרת מעולה, מארז טוב וספק טוב, אין צורך להישתולל מעבר לזה, עוד אופציה איכותית אם כי לא נדרשת, זה הבאנדל עם המארז הנ"ל והספק בגרסת ה-650W 

שעולה רק כמה עשרות שקלים יותר.

ידוע שהחנויות המקצועיות זולות יותר, היתרון של KSP ושות' הוא רק מבחינת זמינות של מלאי מיידי וזמינות גיאוגרפית רחבה, אתה בכל מקרה

לא צריך לנסוע לשום מקום, סטארט, פלונטר וכ' מציעות משלוח עד הבית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה!
שני דברים שלא התייחסת אליהם:

• אני רוצה להתחבר לאינטרנט בצורה אלחוטית ולפי מה שאני מבין הלוחות שהזכרת לא תומכים בכך. איזה רכיב אני צריך לקנות בשביל להתחבר לאינטרנט דרך WIFI?
  • לגבי הקירור למעבד:  Arctic Alpine 11 Rev.2  מספיק טוב או שכדאי להשקיע טיפה יותר בקירור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר גם עם מתאם אלחוטי חיצוני , כל עוד לא מדובר על מרחק רב ו\או קירות ממ"ד, שבמקרה כזה אני ממליץ על הום פלאג.

הקירור בסדר גמור, אני מקרר I5 6700 מידי פעם עם אותו הקירור בדיוק והוא עושה אתה עבודה בלי בעיה וגם שקט למדי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...