כבר לא מייצרים מקלדות כאלה... Microsoft Multimedia Keyboard - מישהו מכיר? - עמוד 2 - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כבר לא מייצרים מקלדות כאלה... Microsoft Multimedia Keyboard - מישהו מכיר?

NjsaComp

Recommended Posts

לא ידעתי מה זה מכנית.
בזכותך למדתי.
עכשיו תגיד לי אם אני הוזה, יש מצב? o.O
המקלדת שהצגתי בהודעה הראשונה שלי כאן, שעבורה נפתח הנושא (למצוא אותה / מחליפה שלה)
הרגיש לי שגם היא מכנית - יש מצב או אני סתם הוזה? או אולי יש גם אמצע פה? 
הכוונה אמצע שהיא אולי לא מכנית, אבל מרגישה כמו מכנית, וזו הסיבה שהיא כ"כ קנתה אותי?
מאז אותה מקלדת, שום מקלדת של שום חברה לא השתוותה אליה. אתה יכול לשער שיצא לי להחליף כמה מקלדות.
אני מודה שלא מכניות, כי עד לרגע הזה שהגבת לא ידעתי אפילו מה זה מקלדת מכנית. 
אבל אני מאוד אוהב מקלדת שכל קליק אתה מרגיש את הקליק, שהכפתור גבוה ועבה, ושיש לך משטח ליד לנוחות שלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היא לא מכנית, התראנד של המקלדות המכניות נכנס לאופנה רק לפני כמה שנים, לפני זה היו את המקלדות המכניות המאוד ישנות (כמו הIBM M וכו') או מאוחר יותר כשזה הפך לנישה שבסופו של דבר הפכה לתעשייה שלמה כיום. בכל מקרה מקלדות מכניות יש גם ביותר זול, לא ברמת הפי'צרים של ה0K95/7, את הK60 שלי (המקלדת המכנית הראשונה של בערך) קניתי במבצע פה בארץ ב300 שקל במקום קרוב ל600, והיום בהחלט יש זמינות לדגמים זולים ופשוטים יותר ברמת בניה טובה, רק שהן פשוטות יותר בלי תאורה ואקסטרות, ולרוב בעיצוב מינימליסטי כדי למזער עלויות . 

אני חושב שאתה מאוד זוכר את המקלדת כמשהו חיובי, אבל אני לא בטוח שאם תזכה לגעת באחת כזאת גם "חדשה" אתה תרגיש את אותו הדבר. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאמור, מקלדות הן דבר סובייקטיבי. אותה מקלדת יכולה להרגיש למישהו כ"מתאימה בול" מבחינת הגובה, הצורה והקושי של המקשים, ולמישהו אחר כלא מתאימה בכלל.

ככלל, מקלדות מכניות יותר איכותיות, יותר נעימות להקלדה ויותר עמידות ממקלדות ממברנה. אבל כמו שאמרתי כבר פעמים רבות - ההבדל בת'כלס בין מקלדת מכנית למקלדת ממברנה איכותית, מבחינת השימוש השוטף, הוא לא כזה גדול (לטעמי) כדי להצדיק את תוספת העלות, ובחלק מהדגמים גם את תוספת הרעש.

יוצאי הדופן הם שצריכים להשתמש בהרבה מקשים בו-זמנית, כי כל מקלדות הממברנה מוגבלות בהגדרה מבחינת כמות לחיצות בו-זמנית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלחיצה עצמה קלה יותר, בממברנות חלק מהלחיצה משמשת לעליית המקש חזרה מה שגורם לפידבק לאצבע ולא צריך ללחוץ עד הסוף וכך לא מקבלים "מכה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם זה נכון בכל סוג של מתג? הבנתי שיש מתגים רכים ויש קשים. כולם מנסיונך רכים יותר מממברנות?

בתור אחד שעובד שנים ומקליד המון על ממברנות, ולא סובל מבעיות (טפו-טפו), אני חושב שגם יתרון זה, על אף שהוא קיים, כנראה לא קריטי במרבית המקרים. מצד שני, אולי כמו שאמרת - מי שיש לו בעיות עם פרקי הידיים -  עשוי להרוויח ממקלדת רכה יותר. אקח זאת לתשומת ליבי להמשך. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא רק עניין הרכות אלא העובדה שבמכניות הקפיץ מחזיר את המקש למקום וזה דורש פחות כח בלחיצה ובעיקר נותן פחות פידבק ("מכה") לאצבעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של AQ King

ב- fxp ענו לי בשנייה פורום כושל אפשר לנעול לא צריך את העזרה שלכם

אפשר היה להבין בצורה מסויימת, לפי מה שכתבת בת'רד, שהכל הסתדר על הצד הטוב ביותר וכרגע אתה לא זקוק לעזרה, אז מה אתה מתלונן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של אביב גפן

אפשר היה להבין בצורה מסויימת, לפי מה שכתבת בת'רד, שהכל הסתדר על הצד הטוב ביותר וכרגע אתה לא זקוק לעזרה, אז מה אתה מתלונן?

נכון כי לא עניתם אבל אני מעדיף את הדעה שלכם כי אתם לעומת fxp מקצוענים והם פחות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...