ציוד רשתות לבית פרטי ב-44,000 שח - השתגעו?! - עמוד 3 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ציוד רשתות לבית פרטי ב-44,000 שח - השתגעו?!

biodome

Recommended Posts

ציטוט של multicore

גם לי יצא לשמוע על בנייה של תשתיות בבית של אנשים עמידים בחו"ל ואני לא יכול לתאר לעצמי איך אותו עשיר יעבוד עם ציוד בשקל תשעים שדורש כל כך הרבה תחזורה וניהול.

זה ברור שכל ציוד הרשת יהיה enterprise grade.

אז אתה מצדיק את הרמה של הרשתות אם רוצים לחיות עם הציוד בבית ללא הרבה תקלות?

בכל מקרה בינתיים בדקתי וראיתי שגם המחירים של הכל מנופחים ואפשר למצוא בארץ את כל הסוויצים והראוטר בחצי מחיר ממה שיש בהצעה. אני מניח שגם הציוד של ruckus מתומחר גבוה מדי אבל בינתיים לא מצאתי מחיר לאותם דגמים שבהצעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 58
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

@biodome - אל תתעצבן אבל אולי עדיף לתת לאח שלך להמשיך את הטיפול מולם.

אני יודע מאצלנו כמה בעיות ומרורים אוכלים אנשים שלא משקיעים ברשת האלחוטית (יש כאלה שפשוט נגמר להם הכסף עד סוף הבניה או אנשים שלא מקבלים שזה חשוב ולא רוכשים ציוד כזה).  בסופו של דבר, אחיך כבר שילם טונות של כסף על ציוד סופר יקר, זו תהיה טעות לגמור את השרשרת בפשרות וב"מה בדיוק הצרכים של הבן שלו" - לדעתי זו הזמנה לתקלות.

עוד דבר, חלק מהמחירים הכל כך מנופחים האלו נובעים בגלל השירות ההיסטרי שהלקוחות האלו מקבלים. יש מישהו שמלווה את הפרוייקט לכל האורך, נפגש עם אדריכלים ומפקחים בשטח ומוודא שהכל יעבוד בסוף. תמורת הסכומים המנופחים האלה הם מקבלים בנאדם (שמבין עניין, לא סתם איזה נציג טלפוני) שזמין להם מתי שהם רוצים ומוכן לפתור בעיות ולשלוח צוות באותו יום אם זה לא נפתר בטלפון.

אני אומר את זה בתור איש מכירות לאנשים כאלה, אם אחיך הגיע לשם (ולא ברח כל עוד נפשו בו אחרי הצעת המחיר הראשונה) וקנה בסוף אודיו ומערכות שליטה הוא לקוח קלאסי של החברות האלה ומה שהוא צריך יותר מהכל זה שקט ושירות.

כל זאת כמובן בתנאי שהוא באמת לקח מערכת שליטה לבית ויש לו בבית תשתיות שדורשות שליטה (מיזוג, AV, תריסים וכו'). אם אין לו מערכת כזו אין צורך ברשת בכזו רמה אבל אם יש לו, הוא איש אמיד שכנראה רוצה איכות ואני לא בטוח שאנחנו עושים לו טובה כשאנחנו משנמכים אותו ל"מה הכי מתאים" במקום ל"מה הכי טוב". 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אח שלי אמר לי בערך מה שאתה אמרת "אז הוא דופק אותי ב-50-70 אלף? זה שווה לי כדי שיהיה לי למי לפנות כשאשתו מסתכבת וצריכה שיתקנו את זה".

בכל אופן כמו שאמרתי הוא כבר שילם להם סכום נכבד עד כה. גם בהצעות הללו הוא משלם עוד 20,000 שח רק על התקנה של ואודיו, אז לשלם כפול גם על המוצרים ממחיר השוק? זה לשיקולו. מבחינתי עדיף שיתנו מחיר אמיתי למוצרים ומחיר אמיתי להתקנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזוב, עד שלא תעשה את קפיצת ההבנה הזו שאנשים עשירים זו סגנון התעסקות אחר לגמרי שום דבר כזה לא יראה לך הגיוני.

תשאל אותו כמה הם שילמו על גופי התאורה בבית אם אתה רוצה באמת להתחלחל....

תן לו לקבל את השירות שמגיע לו אחרי שקרעו אותו ב50-70 אלף שקל, אתה תראה שהוא עוד יודה להם וישדך אותם לחברים שלו שבונים גם.

למען הסר ספק: למרות שפורמט ההצעה לא דומה לזה שלנו, בדקתי וההצעה לא יצאה ממקום העבודה שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה שהוא לא באמת עשיר (לא עני אומנם אבל המיליונים לא זולגים לו מהכיסים). הוא לקח חתיכת משכנתא ולמעשה על הדרך הוא החליט לבנות עוד בית צמוד ולנסות למכור אותו ברווח. הבתים הם כמובן בסטנדרד מאוד גבוה והרבה ייבוא מחו"ל,  אבל כן, אני שהתקנתי את כל הרשת בבית בעצמי כולל משיכת החוטים בקירות (והזמנתי את גופי התאורה שלי מאירופה וטלוויזיה מארה"ב) לא קל לי לקבל את זה.

אז ההמלצה שלי היא להשאר עם אותם רכיבים.

אגב היום מישהו אמר לי שאפשר לקחת ruckus r500 בתור נקודות גישה ואז הן מנהלות את עצמן ואין צורך במנהל איזורים ורישיונות, זה נכון? יחסוך במשהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש איזה דיבור כזה אבל אני לא סגור עליו כי עוד לא ניסינו לעשות את זה אצלנו.

קפוץ לאתר של ראקאס תעיף מבט, לדעתי זה מוגבל עד איזה שלושה AP או משהו.

תוספת: בדקתי את זה עם אחד החבר'ה אצלנו שעבר הסמכות של ראקאס, ניתן לחבר את הR500 והם אכן מדברים אחד עם השני אבל הם לא את הפעולה החשובה של הMesh, משמע זה לא פותר את בעיית הניתוק בזמן מעבר מAP אחד לשני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כתבתי לבחור שאפשר להשיג את אותו ציוד בעשריה פחות.. נראה מה יגיד.

מחכה ממנו עוד להצעה מתוקנת על הקולנוע הבייתי (מי אמר זוג רמוקלים מדפיים של Paradigm ב-12K ולא קיבל? ועוד לרמקול שיושב בתוך ארון ואף אחד לא רואה...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של E71

זוג ב-12K?

לבריאות...

הורדתי אותו לזוג KLIPSCH ב-3600 שח. הם יכולים להסתפק אפילו ברמקול  מדבקה ולא ישימו לב אלו.

אביב, ביקשתי מפלונטר הצעה על הרכיבים והוא הכניס אותם לאתר שלו אבל במפתיע ה-AP אצלו יותר יקר, אצלנו יוצא 3000 שח לאחר הנחה ומע"מ.

הוא אומר לי שזה המחיר של היבואן (גטר), ולכן אני חושד שמדובר ביבוא אפור, בארה"ב זה הרי עולה חצי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...