מתי להחליף מסך מחשב? - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתי להחליף מסך מחשב?

אריאלש

Recommended Posts

יש לנו בחברה לא מעט מחשבים. כרגע מחליפים מסכים רק כאשר ישנם ריצודים רציניים וכדומה.

האם ישנה דרך למדוד את מצב המסך? חשבתי על מכשירי קליברציה אבל הם לא באמת מיועדים לכך.

האם למישהו יש מושג בנושא או רעיון אחר?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא. אני מדבר על החלפת מסכים למחשבים שולחניים.

כמה אנשים הראו לי את המסך והם לא ממש מרצדים אבל נראה שיש בעיה קטנה. השאלה היא האם ישנו מבחן אובייקטיבי שיאמר "אחי, ילא תעיף" כי אנשי המחשבים שלנו לא כ"כ אוהבים לזרוק עד שגם עיוור יראה את הריצודים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מכיר מבחן אובייקטיבי טוב.

המבחן הסובייקטיבי הכי טוב הוא אם האדם אומר שהוא מרגיש אי-נוחות בעבודה מול המסך (לא רואה טוב, עיניים כואבות, ראש כואב וכיוב'). אם איש המחשבים מצליח לסדר את המסך לשביעות רצון המשתמש - סבבה. אם לא - שיחליף. אפילו אם המסך בעקרון טוב ויכול להתאים למישהו אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע... לפני "תודה" וסגירה...

להחלפת מסך יכולות להיות כמה סיבות:

- לא רואים טוב בגלל תקלה

- רואים טוב אבל הטכנולוגיה ישנה, רזולוציה או גודל נמוכים ורוצים לשדרג

אם הבעיה היא תקלה אפשר לתקן. לפעמים הכבל לא תקין, החיבור יכול להיות מלוכלך ואם החיבור אנלוגי (מדובר הרי במקומות עבודה) זה עלול להוביל לאיבוד פוקוס. בכלל, איבוד פוקוס אפשר לראת בקלות בעזרת טקסט בפונט קטן (פשוט לבדוק ב-Word...). לא צריך כלי קליברציה או משהו מיוחד.

אם הבעיה היא ישנה, למשל מסכי "19 בחברת תוכנה - ויש מקרים כאלה (!) - ההחלפה מוכרת במס (יש פחת של כמה שנים) וכדאי לעלות למסכים גדולים יותר ולעבוד בריבוי מסכים (2 מסכי "22 לעובד זו לא הוצאה גדולה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...