GT730 740 או R7? - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

GT730 740 או R7?

Hasamba

Recommended Posts

שלום לכולם,

אני קונה מחשב שישמש בעיקר לילדים לאופיס/אינטרנט ומשחקים, בנוסף אשתי מתכננת קצת עבודות ואילוסטריטור.

לא משחקים כבדים במיוחד ולא צריכים לרוץ בפריים רייט גבוהים .

המפרט כנראה: 

Intel I5 6500 3.2Ghz 6MB Cache s1151

קירור למעבד Alpine 11 Rev.2

לוח אם H110M-A D3 LGA1151, Intel H110, , PCI-E, 

זיכרון למחשב G.Skill Value 8GB 1600Mhz CL11

כונן קשיח Caviar Blue WD10EZEX 1TB Sata III

מארז כולל ספק VSK4450B-U3 ATX Mid Tower Black  450W

השאלה היא לגבי כרטיס המסך, מה עדיף (לא יכול להוסיף יותר כסף ולא רוצה משומש)? האם משנה ה-1GB או ה-2GB ברמות האלו?

כרטיס מסך Gigabyte GT730 2GB DX11 DVI PCI-E

MSI Radeon R7 250 OC 1GB VGA DVI PCI-E

Gigabyte GT740 OC 1GB 2xDVI PCI-E

כרטיס מסך מציאון Sapphire Radeon HD 7790 1GB DX11 

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על איזה משחקים מדובר? בלי דוגמאות קשה לענות על השאלה, אולי אף אחד מהם לא כדאי, וגם מה רזולוציית המסך שברשותך?

מסך 22 אינץ, 1680-1050

בדר"כ משחקים כמו awsomenouts, lego, rayman

לפעמים shadows of mordor, evolve

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל נשמע סביר עד שהגיע השורה עם shadow of mordor, זה למעשה מוציא מהמשוואה את הליבה הגראפית המובנית

שחשבתי שאולי יהיה אפשר להשתמש בה במקום להוציא כסף על כרטיסים מאוד חלשים.

בכל מקרה ה-7790 נופל ממש בדרישות המינימום של המשחק, שזה לא ממש מעודד. אין טעם בכלל להזכיר כרטיס כמו ה-R7 250

מה התקציב המירבי שלך? קח בחשבון שלקנות כרטיס חלש שלא יעבור את סף המינימום על מנת להריץ משחקים כמו shadow of mordor או

ברמה שלא יהיה שחיק גם בהגדרות נמוכות זה שווה בערך לחוסר תועלת, ועדיף יהיה לוותר ולהישאר עם המובנה בשלב ראשוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל נשמע סביר עד שהגיע השורה עם shadow of mordor, זה למעשה מוציא מהמשוואה את הליבה הגראפית המובנית

שחשבתי שאולי יהיה אפשר להשתמש בה במקום להוציא כסף על כרטיסים מאוד חלשים.

בכל מקרה ה-7790 נופל ממש בדרישות המינימום של המשחק, שזה לא ממש מעודד. אין טעם בכלל להזכיר כרטיס כמו ה-R7 250

מה התקציב המירבי שלך? קח בחשבון שלקנות כרטיס חלש שלא יעבור את סף המינימום על מנת להריץ משחקים כמו shadow of mordor או

ברמה שלא יהיה שחיק גם בהגדרות נמוכות זה שווה בערך לחוסר תועלת, ועדיף יהיה לוותר ולהישאר עם המובנה בשלב ראשוני.

א. לא הבנתי לגבי הr7, אתה טוען שהוא פחות טוב מהשאר?

ב. כיום הם משחקים ב mordor עם הכרטיס הישן על 55 אינץ ברזולוציה של 1080 ועובד סבבה.

ג. אם אני מוריד את הדרישה למורדור וכמותו, עדיף בלי כרטיס מאשר ה730 או 740?

התקציב היה 2000 ועלה ל2300 בגלל הכרטיס, אני לא רוצה לרדת במעבד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א.חלש בטירוף, הרבה יותר חלש מה-7790, שגם יותר חזק מה-R7 260.

ב.באיזה כרטיס מדובר?

ג. לדעתי עדיף להישאר עם המובנית חבל על התוספת כסף.

ה- I5 למעשה ישמש הכי הרבה את אישתך, וכדומה יודעו לנצל את היכולות שלו, מעבר לזה שום דבר לא יזיז לו בכלל.

בשורה התחתונה שאל את עצמך מה היית רוצה לקבל מהמערכת, אם גיימינג יורד מהפרק, הוא יבוא לידי ביטוי רק בפוטושופ ודומיו, מעבר

לזה לדפדפן ומשחקי אפשר להסתדר גם עם מעבד דו ליבתי בן 5.

הפשרה של לא לרדת במעבד I5 ולעלות לכרטיס מסך לאחד שיאפשר באמת גיימינג איכותי + בהגדרות מעולות ברזולוציה הזו ולא יתחיל לקרטע

זמן לא רחוק אחרי שתרכוש אותו, הוא ללכת על מעבד I5 האסוול, שההבדלים בינו לבין לא מהותיים כלל כמו בכל הדורות האחרונים

של , והחיסכון של ה +200 שקלים יאפשר כרטיס נוסח 7870XT ליבת טהיטי שזה כרטיס ברמה אחרת, באיזור ה-GTX760/7950 שזה

כבר שינוי פאזה מהותי.

רק שזה אומר שתאלץ לחרוג ב-100 שקלים נוספים:

מפרט זה הורכב ב - www.startpc.co.il - סטארט מחשבים
אודים | חיפה | תל-אביב | אשדוד | קריית מלאכי

מעבד: 1029 ₪ - * באנדל עם לוח אם * - Quad Core i5 4570 3.2Ghz + H81M-K S1150
זכרון: 179 ₪ - * מבצע * - 8GB Hynix 1600Mhz
כרטיס מסך: 559 ₪ - * מבצע בקניית מחשב * - Sapphire 7870XT 2GB With Boost
דיסק קשיח: 239 ₪ - 1T 3.5'' Sata3 Barracuda 3 Years Warranty
באנדל (מארז + ספק): 349 ₪ - * חדש במבצע * - Ippon RTX + 500W BUNDLE
קירור אוויר למעבד: 49 ₪ - * מבצע * - Alpine 11 Rev.2

מחיר סופי: 2404 ₪ למזומן
 2452 ₪ לאשראי עד 10 תשלומים

מערכת הרבה יותר ALL ROUND מאשר הקודמת, ז"א ביצועים טובים בכל יישום שיש, גם הרבה יותר פראקטי ממפרט עם מעבד חזק

מאוד אבל כרטיס חלש מאוד, זה לא שונה משיהיה לך מעבד אקסטרים ב-5000 שקל וכרטיס בסיסי כי פשוט לא יהיה דרך לנצל אותו

ואין מה לעשות בקשר לזה שמשחקים נשענים ברובם על המאיץ הגראפי.

תוכל להביט פה היכן נמצאים ה-R7 250 וה-7870XT TAHITI LE ולהבין בזה מדובר למרות שזה לא באנצ'מרקים אלא רשימת דירוג.

http://www.overclock.net/t/502403/graphics-card-ranking

דרך אגב, אם יש ברשותך ספק ומארז מהמחשב הקיים, ובמידה והם לא גרועים מאוד ולא אכפת לך לפרק אותם אולי זה יכול לחסוך כמה שקלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Roy.T

א.חלש בטירוף, הרבה יותר חלש מה-7790, שגם יותר חזק מה-R7 260.

ב.באיזה כרטיס מדובר?

ג. לדעתי עדיף להישאר עם המובנית חבל על התוספת כסף.

ה- I5 למעשה ישמש הכי הרבה את אישתך, וכדומה יודעו לנצל את היכולות שלו, מעבר לזה שום דבר לא יזיז לו בכלל.

בשורה התחתונה שאל את עצמך מה היית רוצה לקבל מהמערכת, אם גיימינג יורד מהפרק, הוא יבוא לידי ביטוי רק בפוטושופ ודומיו, מעבר

לזה לדפדפן ומשחקי אפשר להסתדר גם עם מעבד דו ליבתי בן 5.

הפשרה של לא לרדת במעבד I5 ולעלות לכרטיס מסך לאחד שיאפשר באמת גיימינג איכותי + בהגדרות מעולות ברזולוציה הזו ולא יתחיל לקרטע

זמן לא רחוק אחרי שתרכוש אותו, הוא ללכת על מעבד I5 האסוול, שההבדלים בינו לבין לא מהותיים כלל כמו בכל הדורות האחרונים

של , והחיסכון של ה +200 שקלים יאפשר כרטיס נוסח 7870XT ליבת טהיטי שזה כרטיס ברמה אחרת, באיזור ה-GTX760/7950 שזה

כבר שינוי פאזה מהותי.

רק שזה אומר שתאלץ לחרוג ב-100 שקלים נוספים:

כרטיס מסך: 559 ₪ - * מבצע בקניית מחשב * - Sapphire 7870XT 2GB With Boost
באנדל (מארז + ספק): 349 ₪ - * חדש במבצע * - Ippon RTX + 500W BUNDLE

מחיר סופי: 2404 ₪ למזומן
 2452 ₪ לאשראי עד 10 תשלומים

מערכת הרבה יותר ALL ROUND מאשר הקודמת, ז"א ביצועים טובים בכל יישום שיש, גם הרבה יותר פראקטי ממפרט עם מעבד חזק

מאוד אבל כרטיס חלש מאוד, זה לא שונה משיהיה לך מעבד אקסטרים ב-5000 שקל וכרטיס בסיסי כי פשוט לא יהיה דרך לנצל אותו

ואין מה לעשות בקשר לזה שמשחקים נשענים ברובם על המאיץ הגראפי.

תוכל להביט פה היכן נמצאים ה-R7 250 וה-7870XT TAHITI LE ולהבין בזה מדובר למרות שזה לא באנצ'מרקים אלא רשימת דירוג.

http://www.overclock.net/t/502403/graphics-card-ranking

דרך אגב, אם יש ברשותך ספק ומארז מהמחשב הקיים, ובמידה והם לא גרועים מאוד ולא אכפת לך לפרק אותם אולי זה יכול לחסוך כמה שקלים.

ראשית, תודה רבה על ההסבר המפורט.

שנית, ניסיתי להגיע לאותה ההצעה בסטארט ויצא לי עוד 50 ש"ח:

logo-dark.png

כרטיס מסך: 599 ₪ - * מבצע * - Sapphire 7870XT 2GB With Boost
באנדל (מארז + ספק): 359 ₪ - * חדש במבצע * - Ippon RTX GREEN + 500W BUNDLE

מחיר סופי: 2454 ₪ למזומן  
 2503 ₪ לאשראי עד 10 תשלומים

שלישית, נראה לי שאני אכן אלך לכיוון המפרט שלך, הבעייה שאני מעדיף (מנסיון) לקנות קרוב לבית, הווה אומר אייבורי או KSP או משהו אחר בפ"ת...

רביעית, הכרטיס הקודם (במחשב שעובד בסלון) הוא 7750 שקניתי לפני יותר משנתיים ב-475 ש"ח ועד היום מריץ לי כל משחק שניסיתי כולל מורדור על 1080 כמעט בלי בעייה, המטרה הראשונית הייתה להשקיע סכום דומה ולקבל משהו טוב יותר בעקבות השנתיים שעברו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי לא בחרת ב7870 שבקניית מחשב חדש בלבד.

נכון זה יותר נוח אבל אין סיכוי לקבל תמורה כזו באייבורי או ksp כי א' המחירים שם גבוהים יותר וב' כי ההיצע שלהם פחות מגוון והם מחזיקים רק את המוצרים העדכניים ביותר.

בגדול יש את rsm בכפר סבא אולי יש להם סניף גם בפתח תקווה לא זוכר, ופלונטר בתל אביב, tms בנתניה וסטארט באיזה מושב ליד נתניה אני חושב. תנסה לשחק עם הבניית מפרט איפה שיהיה לך הכי נוח לקנות. אני באופן אישי קניתי מכולם ואני גר בכלל ברחובות, לגבי קבלת המחשב כמובן לא בעיה ויש משלוח עד הבית, מימוש אחריות הוא קצת יותר טריקי אבל מסתדרים, אפשר להתייעץ עם החנות איך לשלוח או לגשת לאיזה נקודת שירות, או לתפוס איזה יום ולקפוץ לחנות, בסה"כ מדובר בחנויות עם שירות מעולה זה לא כמו ברשתות הגדולות ששם היחס הוא הרבה פחות אישי.

קח גם בחשבון שלמרות שברור שיש סיכוי שתיהיה תקלה זה הרבה יותר סביר שלא תיהיה והכל יעבוד בסדר.

תשמע לא יודע מה לומר לך בנוגע לזה, אין לי ניסיון עם כרטיסים כאלה רק עם באנצ'ים ברשת ורשימת הדרישות מינימום של המשחק למרות שידוע שלפעמים הם שולפים דרישות מהמותן דברים שאף אחד לא מבין ולא בטוח שגם הם.

בכל מקרה יכול להיות שיש המון דברים שאתה לא מודע להם ובשבילך עובד בלי בעיה בשביל מישהו אחר יחשב זוועה, יכול להיות שבמעבר למעבד מודרני וכרטיס חזק פי כמה פתאום תגלה שהמשחק עובד הרבה יותר חלק וזורם, ושבהעלאת רמת ההגדרות במשחק והוספת טקסטורות ופילטרים הוא יראה לך הרבה יותר יפה ועשיר ומציאותי..

דבר אחרון וחשוב לא פחות כמו שציינתי זה שנאמר ותקנה עכשיו כרטיס חלש שלא רחוק ממה שיש לך עכשיו, הצורך בשידרוג יקר יהיה מהיר בהרבה, הXT הוא לא בדיוק מלך המודרניות והביצועים באופן כללי לגיימר הממוצע אבל הוא פרארי לעומת ה250 ודומיו ובהחלט טווח השרידות יהיה הרבה יותר ארוך וכך גם התמורה לכסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Roy.T

כי לא בחרת ב7870 שבקניית מחשב חדש בלבד.

חיפשתי וחיפשתי ולא מוצא, איפה זה?

ועוד 2 שאלות:

המארז של IPPON הוא ברמה סבירה? ברמת ANTEC?

אני צריך 500W? לא מספיק 450?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ממש אחד מעל זה שבחרת..

המארז פחות משנה, אבל אל תיקח ספק של ippon ביחד איתו. 450 בגדול זה מספיק אבל בגלל שמדובר בספקים תקציביים מאוד עדיף לתת טיפה מרווח ביטחון גדול יותר, בחרתי שם את הבאנדל הכי זול שברמת הסביר, אין הרבה לאן לרדת מזה וממש לא כדאי לקחת ספקים זולים יותר כמו האלה שללא PFC אקטיבי. אחד מהתקלות הכי נפוצות זה שימוש בספקים ג'נריים וגרועים.. זה לא שווה את החיסכון שגם ככה מזערי למדי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Roy.T

זה ממש אחד מעל זה שבחרת..

המארז פחות משנה, אבל אל תיקח ספק של ippon ביחד איתו. 450 בגדול זה מספיק אבל בגלל שמדובר בספקים תקציביים מאוד עדיף לתת טיפה מרווח ביטחון גדול יותר, בחרתי שם את הבאנדל הכי זול שברמת הסביר, אין הרבה לאן לרדת מזה וממש לא כדאי לקחת ספקים זולים יותר כמו האלה שללא PFC אקטיבי. אחד מהתקלות הכי נפוצות זה שימוש בספקים ג'נריים וגרועים.. זה לא שווה את החיסכון שגם ככה מזערי למדי.

ברור שאני לא לוקח ספק ג'נרי, התכוונתי ספק של ANTEC450 בבאנדל או ANTEC500

ועדיין אני לא רואה

Untitled.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי נשאר עם ה500, וואלה צודק אתמול זה היה, אבל אני די משוכנע שאם תרים להם טלפון ותגיד שקיבלת את ההצעה הזו מהפורום לפני שהורידו הם לא ילחמו על ה40 שקלים האלה, תבדוק ותעדכן מה קורה, הייתי מציע לבדוק בפלונטר למרות שלפי מה שני זוכר הוא עולה קצת מעל 600 שם וב 619 יש כבר r7 270 שחדש יותר לפי התמונת מסך שהעלת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...