Project Maxwell 350 או מפרט מאתגר :), צריך עזרה - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Project Maxwell 350 או מפרט מאתגר :), צריך עזרה

jetman

Recommended Posts

שלום לכולם, אז כך, הכלתתי לבנות מפרט זול ככל האפשר, אם כרטיס מסך מבוסס 2.0. יגיד ישר שאיני , והרכבה של מפרט כזה, כי עקב צורך בתמיכה מלאה בH265 HEVC 10BIT, על הדרך אני מקבל גם כרטיס למשחקים (מידי פעם, מעדיף להשתמש בזמן החופשי לדברים אחרים). 

ברשותי מארז 1380 שאני מעוד אוהב, הבעיה שלו, זה ספק כוח מיוחד. מדובר ב AR350 350W (קיים גם איזה שדרוג שלו בשם AR352 מחיפוש ברשת), הנה פרטים של הספק:

cubic_019.jpg
p5s.jpg
http://www.ixbt.com/power/psu/psuincase_part5.shtml
http://www.xbitlabs.com/articles/cases/display/antec-psu-roundup_2.html#sect0
http://www.xbitlabs.com/articles/cases/display/antec-psu-roundup_3.html
והשאלה הגדולה, האם הוא יכול להחזיק מפרט כזה:

לוח אם כלשהו מבוסס H110/B150/Q150

כרטיס מסך, GTX950 אם TDP 75W

מעבד, I3 כלשהו, אם צריך TDP נמוך, יש אפשרות גם לכזה.

קשיח 500GB כלשהו, 7200 או 5400, אם זה משפיע הרבה על הTDP.

זכרון 8B בסיסי, סטיק אחד.

צורב כלשהו.

הבחירה נפלה על כרטיס GTX950 מן הסתם, שהוא הכי זול בסדרה, עד כו היו זה דגמי אם TDP של 90W וצורך לחבר להם כבל PCIE 6PIN, בספק שלי יש 2 כבלי MOLEX, יצרנים מסויימים אפילו מספקים מתאם מ2XMOLEX-6PIN PCIE. 

אבל לפני מספר ימים , הציגה 2 דגמים של GTX950 שלא צריכים כלל חיבור חשמל נוסף, והTDP עומד על 75W בלבד (אם אני לא טועה זה המקיסימום שחיבור PCIE מסוגל לספק), הם מצעים את דגם הMINI להרכבות מבוססות על ITX בכלל, די בטוח שהם יעלו יותר מדגמי 90W, כי למשל דגמים חסכונים של מעבדי , עולי יותר מרגילים.

הציפסט יהיה אוH110/B150/Q150, מה שאני לא מבין זה, האם בH110 יעבוד הכרטיס? לפי הלוח עובד אם PCIE2.0/3.0 אך לפי INTEL הציפסט עצמו תומך רק ב2.0, אבל יש PCIE של מעבד, ויש PCI של בציפסט, אז לא ברור לי האם חריץ הPCIE X16 פועל על מהירות של 2.0 או 3.0, ואם נגיד הוא עובד על 2.0, כמה WATT הוא מספק דרכו? מה שכן, בדף תאימות של לוחות H110 של יש GTX750 רגיל, הוא גם לפי TDP רק 75W, אז בתאוריה גם GTX950 אם TDP של 75W יעבוד פה.

הלוח אם עצמו בעל TDP כלשהו, אך לא מצאתי מידע מיצרנים בעניין זה, יודע רק שהציפסט לוקח כ6W. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

PS, לא הייתי בכלל פותח את הנושא, אם הייתי יכול לשדרג את הספק :(. עולי הייתי יכול להחליף מארז, אך מה שמיוחד בNSK1380 שהוא תומך בלוחות mATX ולא מוגל בITX, כך שאני יכול להוסיף כרטיס הרחבה נוספים אם יהיה צורך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. לא כ"כ ברור למה אתה לא יכול להחליף ספק במארז הקיים (אולי רק אני לא הבנתי, אז סליחה)... אי אפשר להשאיר את המארז שאתה אוהב ולבחור ספק כח אחר?

ב. כל ההבדל בין 950 "רגיל" ל-950 בלי חיבורי מתח הוא 15W. זה לא ממש משנה לך את התמונה ואתה גם לא צריך לספור כל 6W - צריכים להשאר איזה 100W בתור מרווח ביטחון לכל מקרה.

ג. חיפוש פשוט אחר computer wattage calculator בגוגל נותן המון תוצאות, הנה הראשונה:

http://outervision.com/power-supply-calculator

חישבתי את כל מה שביקשת, עם 950 "רגיל" ולא מיוחד, הוספתי עוד מאוורר 120mm. ושני סטיקים של במקום אחד, למה לחסוך? יצא 251W. הם לוקחים מרווח בטחון של 50W, אנחנו ניקח 100W (נא לזכור, זה מרווח בטחון ולא באמת משתמשים בזה) ונהיה שקטים. קיבלנו 351W.

יש לך ספק של 350W שזה בדיוק....

אז תהיה מאושר, צרותיך נפתרו :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. אכן לא יכול, במארז יש בתצורה מיוחדת, לא ATX רגיל בקיצור.

ב. עניין דגם ה75W, הוא ש, אני לא יודע אם הספק יחיזק את הדגם הרגיל, יש בו 2 חיבורי MOLEX כפי שרשמתי, ואני יכול להשתמש במתאם, אבל אם אפשר לחסוך את זה, למה לא? מפרט הספק אומר שעל קו 12V+ הוא מסוגל לספק עד300W. 

לגבי RAM, אני מנסה לחסוך בכל דבר, 8GB גם זה כביכול לבטחון, אני אוהב לעבוד אם הרבה טאבים ב , למרות שאני משתמש ב suspender, עדין עף פעם לא מספיק :)

אבל כפי שרשמתי ספק הוא עיקר המיקוד שלי, מישהו יכול להגיד בוודעות לפי AMP's בכל הקווים.

השתשמתי במחשבון הזה, על נייר יספיק, אם אני מבין נכון 12V1 ו 12V2, זה 2 קווים? כלומר ספק בעל 2 קווי +12?

במפרט של GTX950 שונים, הם ממליצים ספק 300W, כולמר הם כננרה מחשבים גם את שער החומרה במחשב. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכרטיס GTX950 אתה יכול להשתמש במתאם, לא אמורה להיות לך בעיה.

וכן, כשממליצים על 300W הכוונה לכל המחשב. אפילו כרטיס 980Ti שעולה 3500 ש"ח לא צורך 300W לבדו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הייתי מסתמך יותר מידי על המספר שרשום על הספק הזה, ואני גם לא מבין את זה האמת, בחישוב זריז אתה מתכנן

לקנות מערכת שתעלה כ-2200 שקלים, לא עדיף מקום לחפור ולהנדס כל וואט בספק הענתיקה הזה שנראה כמו ה-Elephant Man של

ספקי הכוח להשקיע עוד קצת ולקנות באנדל נורמלי, מארז מיקרו ATX קוביה ממש לא מצרך נדיר כמו שזה נשמע ממך.

בכלל אם גיימינג הוא לא קריטי לך ואין לך יותר מידי עניין ביישומי וינדוס הייתי שוקל קופסת איכותית שתומכת ב-H.265 10 ביט

וכוללת כל מה שרק תרצה החל מבלוטוט, HDMI2.0 חיבורי לציוד היקפי שכיום נתמך, MIRACAST ועוד ועוד וכל הסיפור זה 60 דולר.

תוכל לחבר גם כונני איחסון חיצוניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@Roy.T

כל הקטע זה שהוא ביקש להישאר עם המארז הזה. אין לי מושג למה זה חשוב, אבל זו המשאלה היחידה שלו. ללכת על מארז אחר מן הסתם אין בעיה, כאלה יש בכל חנות, ואם זה מה שהוא היה רוצה הוא לא היה שואל פה....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"המשאלה היחידה שלו" כאילו מדובר באיזה משאלת לב שלא יוכל בלעדיה, לא מומלץ לשלב ספק ענתיקה בן כמה? (רשום 2005 במדבקה) שמראש

היה חלש ובטח נחלש עוד יותר עם השנים, עם מערכת חדשה שעולה 2200 שקלים, עדיף להוסיף עוד כ-15 אחוז בערך וגם יותר לעלות המפרט ולקנות באנדל מארז וספק

נורמלים ומודרנים, שגם יהיו תחת אחריות ובמקרה של תקלה הוא יוכל לזרוק את המחשב כמו שהוא לחנות שתשבור את הראש במקום להתחיל להסתבך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא רק עניין הספק, סמתי עין על NSK600M, אבל לא אוהב את העיצוב שלו. המארז שמדובר נקנה לפני כמה שנים, אבל היה בשימוש כמה חודשים בודדים, היה לי מחשב htpc בדירה קודמת, אז יותר השתמשתי בו, בסופו של דבר אם תהיה פעם איזו בעיה, בן כמה שספק לא יהיה, מדובר בספק של , תסתכלו על הסקירה שלו.

כל מה ששאלתי הוא, האם לפי מפרט של הספק, הוא יחזיק את המערכת, יש לו קו 12+ כפול, זה לא איזה golden tiger או זבל אחר. הספק בערך הגודל של ספק sfx אבל הצמידו לו מאוורר גדול. יודע שכיום יש מארזי קוביה אם תכנון שונה, כמו ספק בחלק קדמי, או חלוקה של מארז ל2 קומות, אבל זה מה שהיה פעם.

יש גם את עניין הגודל, אין לי הרבה מקום על השולחן, אז כל הציוד מוכנס במדף מתחת לשולחן. אצתרך לבדוק טוב אם יש מארז אחר בשוק. את זה קניתי אישית כי אהבתי את העיצוב ובה אם ספק איכותי (על נייר לפחות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...