בעיית סאונד HTPC - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיית סאונד HTPC

efee123

Recommended Posts

שלום,

לא הייתי בטוח היכן לפרסם את ההודעה(מקווה שכאן זהו המקום הנכון).
לאחרונה העברתי את המערכת HTPC שיש לי בסלון לחיבור לרסיבר על מנת לקבל 5.1 ערוצי שמיעה.
המחשב מבוסס על מעבד e8400 לוח של Intel ועם כרטיס מסך HD5450.
הרסיבר שבבעלותי הוא מדגם Yamaha rx-v363.
מכיוון שהרסיב הנ"ל אינו תומך באודיו דרך כניסת הHDMI רכשתי רכיב שיפצל את האודיו מהHDMI ע"מ שאוכל לקבל 5.1 ערוצים.
קישור למכשיר שרכשתי: קישור

כעת אני מנסה לשמוע דרך המערכת הפעלה ב5.1 ולא מצליח. כשאני מגדיר את כניסת הHDMI שתהווה בריררת מחדל עבור הקול וב-configure מגדיר 5.1 ערוצים, אני שומע רק מ-2 הרמקולים הקמיים.
בkodi כשאני שם בהגדרות הקול על thruoghput אני אכן מקבל בקבצים מסויימים 5.1 ערוצים, בחלקם אני מקבל רק רעשי רקע ובחלק 2.1.
כמובן שניסיתי להסיר ולהתקין מחדש דרייבר עברתי על כל ההגדרות של הרסיבר(אני כבר מכיר אותם בעל פה).
לפי דעתי הדבר קשור  להגדרה כלשהי במחשב .
אני כבר לא יודע מה עוד ניתן לעשות.

אשמח לעזרתכם כי כל מה שמצאתי ברשת לא עזר לי עד כה.
תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דף המוצר של הרסיבר שלך, הוא תומך בסאונד דרך . אולי לא פורמטים מהחמש שנים האחרונות אבל בכל הפורמטים הישנים כן.

• קודם כל תיפטר ממחלץ האודיו הזה ותחבר את המחשב ישירות לרסיבר.
  • אח"כ תוודא בהגדרות של כרטיס המסך שלך שאתה מוציא דרך הHDMI
  • תבדוק שהרסיבר על Auto (מקבל את מה שנותנים לו ולא מנסה לכפות פענוחים אחרים על הסיגנל)
  • אפילו אם אתה רואה סרטים של 30 ג'יגה עם לא מקומפרס הרסיבר שלך אמור להיות מסוגל לחלץ לבד את הפורמטים שהוא יודע לטפל בהם (יענו, אם הפסקול שלך הוא DTS-Master Audio הרסיבר אמור לדעת לחלץ לבד את הDTS משם)

בנוסף, את כל הפורמטים הישנים אפשר להעביר גם על כבל דיגיטאלי (אופטי או קואקסלי). אם אתה בכל זאת נתקל בבעיות עם הכרטיס או הרסיבר בחיבור ישיר נסה לחבר את המחשב לרסיבר בכבל דיגיטאלי ולשייך את הכניסה הזו לוידאו מהמחשב.

אופציה אחרונה - יש לך כניסות אנלוגיות ברסיבר. אתה יכול להוציא סיגנל סראונד אנלוגי מהמחשב (שישה כבלים) ישר לתוך הרסיבר ולהשתמש בו רק להגברה (הפענוח יתבצע במחשב).

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה אבל הרסיבר אינו תומך באודיו דרך הHDM. לצערי בדקתי את הדבר הרבה לפני שפניתי לכאן(אשמח אם תוכיח לי אחרת).

אין לי יציאות 5.1 אנלוגיות מהלוח(או מכל מקום אחר) אחרת כבר הייתי משתמש בהן בשביל לפתור את הבעיה.

הרסיבר כבר על AUTO.

תודה!

image.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, הייתי עוד מנסה להתווכח אלמלא הציטוט הזה... פעם ראשונה שאני שומע על רסיבר שלא מקבל אודיו דרך HDMI (וגם בדף המוצר כתוב שיש תמיכה בכל מיני פורמטי דיגיטאליים). לא משנה, לומדים משהו חדש כל יום :)

בכל אופן, מה עם יציאה דיגיטאלית (אופטית או קואקסלית) מהמחשב? מה דגם לוח האם שלך בכלל?

בנוגע לקופסא שרכשת, אני מכיר מוצרים כאלה שעובדים טוב אבל זה מאות דולרים החתיכה, קצת קשה לי להאמין שמוצר בארבעים דולר יתן לך תוצאה טובה.

עוד דבר שתוכל לעשות הוא לרכוש כרטיס קול פשוט עם יציאת SPDIF או שש יציאות אנלוגיות, לחבר לרסיבר וליהנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@Ivan לפי דעתי אתה טועה, הרסיבר כן מזהה לי חלק מהסרטים (רק דרך הקודי) כ5.1, אם לא היה לו דיקודר הוא לא היה מצליח בכלל לבצע את הפעולה, לא?

@אביב גפן אני גם חשבתי כמוך לפני כמה חודשים, רמת התסכול הייתה בשמיים :/

בכל מקרה התבלבלתי לגבי דגם הלוח, הלוח הוא DG41WV ואין לו יציאה דיגיטלית/אנלוגית של 5.1 או יותר.

חשבתי על כרטיס קול אבל המארז הוא נבנה על ידי לפני כשנה(משאריות רסיבר מפורק) ואין לו כל כך מקום לכרטיס קול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשמע לי כאילו הפתרון האלגנטי ביותר הוא לקנות כרטיס קול זול שמתחבר לUSB ומוציא SPDIF או אנלוג X6.

נסה אולי משהו מפה: http://www.ebay.com/sch/Sound-Cards-External-/75518/i.html?_from=R40&_sop=15&_nkw=usb+spdif

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...