חוות דעת על מפרט ללא כרטיס מסך וHDD - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוות דעת על מפרט ללא כרטיס מסך וHDD

Hoobastank

Recommended Posts

1. מה התקציב המקסימאלי? 2900

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? לנצל

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? 100

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? עריכת וידאיו, גיימינג בינוני

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה). פרמייר, וגאס, פוטושופ

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין: כן

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב. FIFA, V

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). 23 FHD

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? בינוניות

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. לא צריך

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט?HDD וכרטיס מסך (יש לי את 660 שמספיק לי, אשדרג בעתיד לפסקל)

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? 6

6. האם מתוכנן (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? לא

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? לא צריך

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. לא

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? השבוע

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). לא

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? לא

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

http://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=46287

יש לי כמה שאלות,

-האם הקירור מספיק? (לא מתכוון לעשות OC) הTDP של המעבד הוא 65 ככה שזה מספיק, נכון?

-לא סגור על המארז הזה, אין עליו ביקורות כל כך חיוביות מאתרים בחו"ל אבל הבנדאל משתלם. מה דעתכם על המארז? זה שאין לו מאוורר למטה שמכניס אוויר לא חיסרון?

-עד כמה יהיה מסובך למישהו שאין לו הרבה מושג בהרכבת מחשבים, לחבר את הSSD והכרטיס מסך ולסדר את הכבלים לזרימת אוויר טובה? אפשר לבקש מהחנויות שישארו לי את הכבלים

הרלוונטים ורק מה שישאר לי לעשות זה לחבר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אם המעבד יהיה תחת עומס שעות ארוכות (ומאחר וציינת עריכת ודיאו, אני מניח שזה נכון), בהחלט הייתי ממליץ לשדרג את לאיזור 120-130 ש"ח לפחות (אין גבול עליון) ולודא שבמקרה הצורך יתאפשר להחליף את המאוורר. אם עריכת הוידאו מתרחשת פעם ב... אפשר להסתפק בקירור יותר צנוע, אך בכל זאת לא הייתי הולך על הזול ביותר. הקירור שבחרת דומה מאוד (עד זהה) בביצועיו לקירור הסטוק. שבימינו מספיק עבור עבודה משרדית שוטפת אבל עדיין גבולי עד מאוד תחת עומס רציני.

2. ביחס למחיר שלו המארז בסדר גמור. בא עם שלושה מאווררים בקונפיגורציה קצת מוזרה (כל השלושה מוצאים אוויר ואף אחד לא מכניס). תוכל לבקש מהחבר'ה בפלונטר להעביר את המאווררים מלמעלה קדימה כדי לשפר את זרימת האוויר. יתכן והם יעשו את זה בלי שתבקש אפילו. המאוורר של הספק יכניס אוויר מלמטה. 

איכות הבניה שלו לא משהו (לא אמור להפתיע, הרי שמדובר במארז מאוד זול), אבל כל עוד אתה לא משחק בו הרבה (אם בכלל), זה לא אמור להדאיג אותך. זרימת האוויר בו מצוינת. ספק כח טוב גם כן. אם אני לא טועה לפני כמה חודשים הבאנדל הזה עלה פחות. עדיין דיל לא רע בכלל. אבל כן כדאי לקחת בחשבון, שלמרות המגמה הכללית של ירידה בצריכת החמשל והצהרות רועשות על יעילות הצפויה של כרטיסי פסקל, אף אחד לא יכול להתחייב מראש שהספק אכן יענה על הדרישות אם וכאשר תחליט לשדרג.  

3. כדי לחבר צריך לחבר שני כבלים - כבל חשמל שיוצא ישירות מספק כח וכבל נתונים שבצידו השני מתחבר ללוח אם והינו חלק מערכת הלוח. אני די בטוח שמביאים לך את הקופסה המקורית על כל תכולתה אבל תמיד אפשר לבקש מפורשות ולודא שזה אכן המצב. כרטיס מסך גם מתחבר לכבל של ספק כח, כך שבעצם הכבל הנוסף היחד שאתה צריך זה SATA נתונים שכלול, כאמור, בערכת לוח האם. אמנם בעיניי לחבר את שניהם ממש לא קשה (למעשה, רק קירורים מסויימים יכולים להיות מרגיזים להתקנה ולפעמים כל מיני חיבורים קטנים בלוח אם שפשוט קשה להגיע אליהם פיזית כיוון שהלוח ו/או מארז נבנו בצורה עקומה) דעתי לא רלוונטית בעליל. אם יהיה קשה בשבילך - אף אחד לא יוכל לומר. תמיד אפשר לראות סרטוני הדרכה וגם לבקש סיוע בפורום. אבל לפני שאתה בונה על האופציה הזו הייתי בודק מול פלונטר כיצד פתיחת המארז והוספת חומרה ישפיעו על האחריות שהם נותנים. מעבדות לא מתות כשנוגעים בעבודתן. או לפחות לא היו מתות בעבר. 

מקווה שעזרתי במשהו ולא רק בלבלתי אתך. :) שיהיה בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Monsi

1. אם המעבד יהיה תחת עומס שעות ארוכות (ומאחר וציינת עריכת ודיאו, אני מניח שזה נכון), בהחלט הייתי ממליץ לשדרג את לאיזור 120-130 ש"ח לפחות (אין גבול עליון) ולודא שבמקרה הצורך יתאפשר להחליף את המאוורר. אם עריכת הוידאו מתרחשת פעם ב... אפשר להסתפק בקירור יותר צנוע, אך בכל זאת לא הייתי הולך על הזול ביותר. הקירור שבחרת דומה מאוד (עד זהה) בביצועיו לקירור הסטוק. שבימינו מספיק עבור עבודה משרדית שוטפת אבל עדיין גבולי עד מאוד תחת עומס רציני.

2. ביחס למחיר שלו המארז בסדר גמור. בא עם שלושה מאווררים בקונפיגורציה קצת מוזרה (כל השלושה מוצאים אוויר ואף אחד לא מכניס). תוכל לבקש מהחבר'ה בפלונטר להעביר את המאווררים מלמעלה קדימה כדי לשפר את זרימת האוויר. יתכן והם יעשו את זה בלי שתבקש אפילו. המאוורר של הספק יכניס אוויר מלמטה. 

איכות הבניה שלו לא משהו (לא אמור להפתיע, הרי שמדובר במארז מאוד זול), אבל כל עוד אתה לא משחק בו הרבה (אם בכלל), זה לא אמור להדאיג אותך. זרימת האוויר בו מצוינת. ספק כח טוב גם כן. אם אני לא טועה לפני כמה חודשים הבאנדל הזה עלה פחות. עדיין דיל לא רע בכלל. אבל כן כדאי לקחת בחשבון, שלמרות המגמה הכללית של ירידה בצריכת החמשל והצהרות רועשות על יעילות הצפויה של כרטיסי פסקל, אף אחד לא יכול להתחייב מראש שהספק אכן יענה על הדרישות אם וכאשר תחליט לשדרג.  

3. כדי לחבר צריך לחבר שני כבלים - כבל חשמל שיוצא ישירות מספק כח וכבל נתונים שבצידו השני מתחבר ללוח אם והינו חלק מערכת הלוח. אני די בטוח שמביאים לך את הקופסה המקורית על כל תכולתה אבל תמיד אפשר לבקש מפורשות ולודא שזה אכן המצב. כרטיס מסך גם מתחבר לכבל של ספק כח, כך שבעצם הכבל הנוסף היחד שאתה צריך זה SATA נתונים שכלול, כאמור, בערכת לוח האם. אמנם בעיניי לחבר את שניהם ממש לא קשה (למעשה, רק קירורים מסויימים יכולים להיות מרגיזים להתקנה ולפעמים כל מיני חיבורים קטנים בלוח אם שפשוט קשה להגיע אליהם פיזית כיוון שהלוח ו/או מארז נבנו בצורה עקומה) דעתי לא רלוונטית בעליל. אם יהיה קשה בשבילך - אף אחד לא יוכל לומר. תמיד אפשר לראות סרטוני הדרכה וגם לבקש סיוע בפורום. אבל לפני שאתה בונה על האופציה הזו הייתי בודק מול פלונטר כיצד פתיחת המארז והוספת חומרה ישפיעו על האחריות שהם נותנים. מעבדות לא מתות כשנוגעים בעבודתן. או לפחות לא היו מתות בעבר. 

מקווה שעזרתי במשהו ולא רק בלבלתי אתך. :) שיהיה בהצלחה!

תודה רבה עזרת לי המון!

אם מעבירים את המאווררים מלמעלה לקדימה, עדיין יהיה אפשר לשלוט במהירות שלהם? (המארז מגיע עם בקרת שליטה על המאווררים) יש לך מושג?

אין לי קושי בלחבר וכרטיסי מסך, עשיתי את זה בעבר, אך אין לי מושג וידע איך לא סדר את הכבלים ככה שלא יפריעו לזרימת האוויר, זה ישפיע לדעתך אם לא אסדר אותם טוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כמעט בטוח שיש אפשרות לחבר לבקרים את כל המאווררים - הקדמיים, העליוניים וגם את האחורי. אבל אל תתפוס אותי במילה. נגעתי במארז הזה לאחרונה לפני יותר משנה וגם זוכר שהפיצול בין בקר שמאלי לימני היה מוזר משהו. תוכל לברר את פרטים בפלונטר מול ויטלי. רוב הסיכויים שהוא ידע. וגם ללוח אם יש שני חיבורים למאווררים, ניתן לחברם ישירות לשם ולקנפג לעבודה אופטימלית דרך . אתה אמור לקבל מתאמי 4/3 פינים גם כן - אבל בישראל כמו בישראל כדאי לודא הכל לפני הרכישה. 

לגבי הכבלים - פשוט שכח מהם. כבלים מסודרים תורמים בעיקר ליופי, מבחינת זרימת האוויר והטמפרטורות השפעתם זניחה. הכבלים האלה יעשה הבדל של בדיוק 0 מעלות. רק שלא יגעו במאווררים.

בזמנך הפנוי אתה מוזמן להשתעשע. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...