קניית NAS ייעודי או מחשב שיריץ ווינדוס? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קניית NAS ייעודי או מחשב שיריץ ווינדוס?

natanel102030

Recommended Posts

בסה"כ הכותרת די אומרת הכל.

מעוניין להריץ RAID1. חשוב לי יציאת של 1G, תמיכה בכונני 5T ואפשרות ל4 כוננים ( להרחבה עתידית ). בסה"כ גם חשוב לי שיהיה שקט אבל לא הכי קריטי.

יהיה בשימוש של מחשב בודד ולא כמה עמדות.

מה לדעתכם עדיף בתקציב של כ3500-4000 ש"ח כולל שני כונני 5T אמינים ( כנראה HGST ) וסוויץ' של 1G. ( קנייה בעוד קצת פחות מחצי שנה )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nachum37

לא ברורה השאלה. לכאורה השאלה צריכה להיות Nas ייעודי או בניה אישית עם Free NAS או Arch לדוגמה. מה כוונתך ייעודי או ווינדוס? האם לבנות מחשב רגיל עם הרבה או לקנות NAS?

פחות או יותר, כן.

אני אקנה מחשב נוסף שישמש אותי כמחשב ראשי. כהנדסאי תוכנה אני צריך מכונה חזקה.

בנוסף לזה אני רוצה מחשב או NAS. שואל מה לדעתכם עדיף ולמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כפי שכתבת שהאחסון יהיה בשימוש של מחשב בודד והשימוש בחומר מהרשת יהיה לעתים נדירות \ רק להתקנים ניידים וכדו', ולעומת זאת יעשה שימוש תכוף בדיסקים מהמחשב עצמו (התקנת תוכנות \ שמירת קבצי פרוייקטים \ Whatever) הייתי מעדיף את הדיסקים בתוך המחשב, במיוחד שעבור RAID 1 אפשר להסתדר עם בקלות. 

אני לא מבין אם כן למה לך במחשב נפרד, זה די משנה בשביל החלטה כזו של NAS ייעודי או בניה אישית. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nachum37

אם כפי שכתבת שהאחסון יהיה בשימוש של מחשב בודד והשימוש בחומר מהרשת יהיה לעתים נדירות \ רק להתקנים ניידים וכדו', ולעומת זאת יעשה שימוש תכוף בדיסקים מהמחשב עצמו (התקנת תוכנות \ שמירת קבצי פרוייקטים \ Whatever) הייתי מעדיף את הדיסקים בתוך המחשב, במיוחד שעבור RAID 1 אפשר להסתדר עם בקלות. 

אני לא מבין אם כן למה לך במחשב נפרד, זה די משנה בשביל החלטה כזו של NAS ייעודי או בניה אישית. 

השימוש בכונן יהיה כמעט קבוע עם קליינט טורנטים שהוא יריץ. לשרתי NAS גם יש קליינט מבוסס ואפשר להתחבר אליו מדפדפן במחשבים אחרים, מהבחינה הזאת אין הבדל.

השימוש לא יהיה תכוף, זה נטו לאחסון וצפייה בסרטים וסדרות וגיבוי של קבצי וורד, PDF והרבה מאוד טקסט.

למרות השימוש הלא תכוף אני רוצה מהירות גבוהה, לכן יציאת 1G עם סוויץ' תואם.

שרת NAS שעונה על הדרישות שלי יוצא בערך כמו מחשב I3 עם קטן למערכת ההפעלה וספק כח אמין.

הדיסקים יהיו 4/5TB מסדרות RED או BLACK של WD למרות שלאחרונה אני שומע המלצות חזקות על היטאצ'י ( לימים HGST ).

לגבי ה'למה' - אמינות. הלך לי 3T מלא בכל טוב ( לא, ממש לא רק פורנו ;) ) והוא היה מפוצץ אז אני צריך שדרוג של מקום ו(כשאשתחרר ויהיה לי כסף לבזבז ) גם גיבוי לכל הדבר הזה.

רוצה מחוץ למחשב הראשי כי אני רוצה ממנו 100% ביצועים וגם כי אני אתאכזר אליו ( תוכנתית כמובן ) ולא רוצה שחום, קפיצת מתח או כל דבר כזה או אחר יפגעו בדיסקים.

בנוסף יהיה על שני המחשבים UPS גם למניעת קפיצות מתח, אבל עדיין אני מעדיף להפריד ביניהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

UP

אגב, עוד שאלות שהתעוררו לי:

1. איזה הספק צריך ( מבחינת ספק כח ) למחשב פשוט עם שני דיסקים בנפחים גדולים שיעבוד 24/7?

2. אם יש לי ושני כוננים לרייד, לא יהיו לי בעיות עם המערך, נכון? ז"א שהמערכת הפעלה על כונן שלא קשור למערך והRAID נעשה תוכנתית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרות שאישית הייתי מעדיף בכל מקרה בגלל החופש וההתאמה האישית, לא נראה שהדרישות שלך מצדיקות פני NAS מוכן. בנוסף לשאלה האם אתה בכלל בעניין של בחירת חומרה, הרכבה וקינפוג. לפי השימושים שתיארת (2 דיסקים בלבד, שימושים פשוטים) לא נראה שתקבל יתרונות מכל הסיבוך, למעט היתרון של שדרוגים קלים יותר. 

הערות:

לשאלותיך,

1. 350 וואט מאיכות טובה המיועד לעבודה מתמשכת יהיה מעל ומעבר לשני דיסקים. 

2. לא. בכל מקרה RAID 1 תוכנתי עם לא יכול להתבצע על מחיצת המערכת, כלומר אתה יכול להתחיל רק מהמחיצה השנייה (במקרה שלך שני הדיסקים). 

3. RAID עם NAS רגיל \ עם לינוקס מומלץ יותר מ RAID תוכנתי עם (אתה מן הסתם לא תקנה בקר יקר), שנחשב לאיטי ופחות אמין. 

4. RAID הוא לא גיבוי. RAID 1 יכול רק להגן עליך מפני מצב של כשל בדיסק כל עוד הדיסק הנותר לא כשל. 

5. לא הייתי שם את החומר החשוב שלי שאני מחפש לשמור על אמצעי אמין על כונן שמבצע העלאת והורדת טורנטים. 

6. 

ציטוט של natanel102030

שרת NAS שעונה על הדרישות שלי יוצא בערך כמו מחשב I3 עם קטן למערכת ההפעלה וספק כח אמין.

PC עבור NAS שבנוי טוב יכול לצאת הרבה יותר יקר מ NAS מוכן ופשוט למטרות שציינת, וייתן עבורך את אותם הפונקציות כנראה (למעט הגמישות אם תרצה לעשות אתו עוד דברים). 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע להגיד לך לגבי NAS או מחשב עם i3 
אבל איזה BLACK?! להורדת טורנטים לקחת כל כך רועש וביצועים שלא ינוצלו? בטח לא כואב לך על החשמל אבל הכונן המיועד לטורנט הוא הירוק/אדום שמגיעים כ5400 ועובדים על 150MB עם עומס טורנטים עצום ללא שום בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של iSolt

לא יודע להגיד לך לגבי NAS או מחשב עם i3 
אבל איזה BLACK?! להורדת טורנטים לקחת כל כך רועש וביצועים שלא ינוצלו? בטח לא כואב לך על החשמל אבל הכונן המיועד לטורנט הוא הירוק/אדום שמגיעים כ5400 ועובדים על 150MB עם עומס טורנטים עצום ללא שום בעיה.

חחח רק אל תרביץ לי.

לא אכפת לי הרעש, מעדיף את האמינות של הבלאק.

הרד יותר טובים לאחסון לטווח רחוק אבל פחות לעבודה 24/7 עד כמה שהבנתי. זו הסיבה היחידה שאני מעדיף להמנע מהם.

המהירות אכן לא חשובה לי כשתקח בחשבון שהמחשב יריץ .

ציטוט של nachum37

למרות שאישית הייתי מעדיף בכל מקרה בגלל החופש וההתאמה האישית, לא נראה שהדרישות שלך מצדיקות פני NAS מוכן. בנוסף לשאלה האם אתה בכלל בעניין של בחירת חומרה, הרכבה וקינפוג. לפי השימושים שתיארת (2 דיסקים בלבד, שימושים פשוטים) לא נראה שתקבל יתרונות מכל הסיבוך, למעט היתרון של שדרוגים קלים יותר. 

הערות:

לשאלותיך,

1. 350 וואט מאיכות טובה המיועד לעבודה מתמשכת יהיה מעל ומעבר לשני דיסקים. 

2. לא. בכל מקרה RAID 1 תוכנתי עם לא יכול להתבצע על מחיצת המערכת, כלומר אתה יכול להתחיל רק מהמחיצה השנייה (במקרה שלך שני הדיסקים). 

3. RAID עם NAS רגיל \ עם לינוקס מומלץ יותר מ RAID תוכנתי עם (אתה מן הסתם לא תקנה בקר יקר), שנחשב לאיטי ופחות אמין. 

4. RAID הוא לא גיבוי. RAID 1 יכול רק להגן עליך מפני מצב של כשל בדיסק כל עוד הדיסק הנותר לא כשל. 

5. לא הייתי שם את החומר החשוב שלי שאני מחפש לשמור על אמצעי אמין על כונן שמבצע העלאת והורדת טורנטים. 

6. 

PC עבור NAS שבנוי טוב יכול לצאת הרבה יותר יקר מ NAS מוכן ופשוט למטרות שציינת, וייתן עבורך את אותם הפונקציות כנראה (למעט הגמישות אם תרצה לעשות אתו עוד דברים). 

1+2 

תודה ענקית

3. גם סרבר או 10 לצורך העניין? הווינדוס יהיה לי הרבה יותר נוח בהתחשב בעובדה שאני רגיל אליו וזה גם יוכל לשמש לי כשרת משחק CS:GO וכד' ( כשIBC בשעה טובה יקבלו אישורים להפעיל את הסיבים שפרושים בראשון לציון ).

4. מבחינתי זה נחשב גיבוי. הרי אין מצב ששניהם ימותו ביחד, ובנוסף יהיה גיבוי של backblaze באינטרנט. אני פשוט צריך לשימוש מיידי בקבצים.

5. בדיוק בגלל זה העדפתי כונן חזק כמו הבלאק שמיועד לביצועים טובים ולאורך זמן.

( למרות שלפי סטטיסטיקות של backblaze באמת עדיף לקחת היטאצ'י לעומת כל WD שהם בחנו )

6. אני נוטה לכיוון הPC בגלל החופש לעשות איתו הכל. בתור הנדסאי תוכנה זה כנראה יהיה שמיש לי ביום מן הימים. אפילו קצת כשרת משחק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אם אתה מתכנן לעשות עוד שימושים במחשב או להוסיף כוננים לא הייתי נצמד דווקא ל 350W, אפשר למשל לקנות את http://www.amazon.com/dp/B00H33SFJU/ של שנחשב מומלץ. 

3. כן. אני לא חושב שיש מישהו עם שרת ו NAS שמשתמש ב NAS של ... 

4. RAID מפחית את הסיכוי לכשל רק במעט, כיוון שלמעט כשל אקראי בדיסק כל סיבה שיכולה לגרום למותו של כונן אחד (הפסקת חשמל, שריפה וכו) יגולה לגרום גם לשני.

5. אין שום סיבה לקנות Black, הוא נועד למהירות, לא לאמינות. יש כאלו שטוענים שאין לזה בכלל חשיבות ואפשר לשים גם Green או Barracuda, ואם כבר יש ודאי שאין צורך בבלאק. כמדומני ש WD יודעים מה הם מייצרים, ואם הם משווקים את ה RED ל NAS כנראה שלזה הוא מיועד. בכל מקרה לדעתי זה לא משנה בכלל.

בכל מקרה, לחשוב שקניית Black זה מה שיציל את הכונן זה בוודאי לא נכון, וכדאי מאוד להפריד בין הכונן בו תעשה שימוש לאחסון קר - גיבויים וכדו', לכונן בו תעשה שימוש תדיר ורצוף כמו טורנטים. 

6. זה אכן פרמטר חשוב. אז תקנה ותתקין כמו Free NAS למשל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nachum37

1. אם אתה מתכנן לעשות עוד שימושים במחשב או להוסיף כוננים לא הייתי נצמד דווקא ל 350W, אפשר למשל לקנות את http://www.amazon.com/dp/B00H33SFJU/ של שנחשב מומלץ. 

3. כן. אני לא חושב שיש מישהו עם שרת ו NAS שמשתמש ב NAS של ... 

4. RAID מפחית את הסיכוי לכשל רק במעט, כיוון שלמעט כשל אקראי בדיסק כל סיבה שיכולה לגרום למותו של כונן אחד (הפסקת חשמל, שריפה וכו) יגולה לגרום גם לשני.

5. אין שום סיבה לקנות Black, הוא נועד למהירות, לא לאמינות. יש כאלו שטוענים שאין לזה בכלל חשיבות ואפשר לשים גם Green או Barracuda, ואם כבר יש ודאי שאין צורך בבלאק. כמדומני ש WD יודעים מה הם מייצרים, ואם הם משווקים את ה RED ל NAS כנראה שלזה הוא מיועד. בכל מקרה לדעתי זה לא משנה בכלל.

בכל מקרה, לחשוב שקניית Black זה מה שיציל את הכונן זה בוודאי לא נכון, וכדאי מאוד להפריד בין הכונן בו תעשה שימוש לאחסון קר - גיבויים וכדו', לכונן בו תעשה שימוש תדיר ורצוף כמו טורנטים. 

6. זה אכן פרמטר חשוב. אז תקנה ותתקין כמו Free NAS למשל.

4. שוב, אל פסק יגן על הכוננים מקפיצות מתח וכד׳. שגיאות נטו נדירות מאוד ואם קורה אז אני פשוט זורק את הכונן לאחריות ומקבל חדש כשכל המידע על הכונן השני. זה לא אמור להיות המקרה?

ותודה ענקית שאתה סובל את השאלות המפגרות שלי! :-) 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...