רכישת מחשב חדש, או שדרוג כרטיס מסך? - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רכישת מחשב חדש, או שדרוג כרטיס מסך?

jetman

Recommended Posts

היי חברה, הייתי לא מזמן עצל קרובי משפחה, והבן שלהם הוא גיימר, יש X360, ויש נייח ישן של , מדובר ה OPTIPLEX 760, במפרט הבה:

מעבד: E7500

זכרון: 6GB

כרטיס מסך: GT 630 1GB

מחובר לטלווזית , HD READY.

על פניו החלק הכי חלש פה, זה כרטיס המסך, 5 עובד רק בDX10 ו 1024X768 וקימת הכל מבוטל, כי הכרטיס מסך הוא רק 1GB VRAM.

לא בתכנון להשקיע במחשב חדש בזמן הקרוב, אז אמרתי להם, שיקנו כרטיס מסך, וברגע שיקנו מחשב חדש, יעבירו אותו לחדש.

אך לא הכל כלכך פשוט, נתחיל מזה שהמארז והלוח אם ..איך להגיד את זה, בתצורת BTX !!!, כן זה זן דינוזאורים נדיר בימינו :)

אך זה לא הבעיה הכי גדולה פה, דגם זה ספציפית, תוכן כך, שרק כרטיס SIGLE SLOT יכול לשבת שם, יש רק חריץ אחד בIO PANEL של PCI, עולי יכול לקנות כרטיס DUAL SLOT, ולחתוך חצי מתשובת הPCI,

אך זה לא פתרון, כך מה שהמארז יכול לקבל בצורה נורמאלית, זה כרטיס SINGLE SLOT, ועוד כזה שיש לו קירור גם SINGLE, למה אתם שואלים? הנה תמונה ששווה אלף מילים. לא יכנס פה שום כרטיס רציני,

ויש לי הרגשה שכלוב ה HDD יעשה בעיה נוספת מבחינת אורך הכרטיס. כלומר אני צריך או להתעסק בחיתוך של קירור המעבד, עולי להיפתר משרוול הפלסטיק? או לחפש כרטיס קצר ככל האפשר?

מה כדאי לעשות? יש המלצה לכרטיס קצר כלשהו אם 2GB RAM? אם לא כדאי להתעסק, אני יבין.

6757b.jpg

8055_optiplex760.jpg

maxresdefault.jpg

הנה סרטון שיראה יותר בבירור:

https://www.youtube.com/watch?v=k-w4xe7_g1s

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שתי הבעיות הגדולות יהיו הספק שמיועד להתעסק עם מה שיש במארז ולא עם רציניים והמקום לסלוט היחיד.

בנוגע לספק, בגלל שהמחשב נבנה כולו בחברה אחת החיבורים שלו הם לא סטנדרטיים ואי אפשר להחליף אותו בקלות.

בנוגע לסלוטים - גם GTX750 שלא דורש אספקת זרם נוספת מהספק אלא רק מהסלוט של הPCI-Express דורש מקום של שני סלוטים בלוח, לפחות אלו שאני ראיתי.

לדעתי האישית מאוד אין מה להתעסק עם המחשב הזה מבחינת שדרוגים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...