מה התכונה שאתם הכי אוהבים בחלונות 10 בהשוואה לגירסאות קודמות? - עמוד 2 - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה התכונה שאתם הכי אוהבים בחלונות 10 בהשוואה לגירסאות קודמות?

Mandheling

Recommended Posts

ציטוט של IlanF

הבנת הנקרא בנאדם.

ווינדוס לא תפסיק לעבוד פתאום כי החליטו. מה שכן יפסיק לעבוד (בעצם זה ימשיך לעבוד, אתה פשוט לא תקבל את זה) זה תמיכה עסקית במקרה שיש לך חומרה שלא כלולה בהסכם השימוש שהעסק שלך חותם עליו כשהוא מתחיל לעבוד עם .

כמו כל חברה הם רשאים להחליט עבור מי הם מספקים שירותי תמיכה ואם אתה לא עומד בדרישות שהם הציבו לך כדי לקבל שירות XYZ אתה לא תקבל את השירות הזה.

ולמען הסר ספק - מדובר בכתבה על תמיכה עסקית, לחברות, לא ללקוחות פרטיים

מעניין ת'סבתא לקוחות פרטיים. לקוח פרטי יכול, אם יש לו עותק חוקי, מקסימום לעשות לעצמו אקטיבציה לא חוקית של win 7 והכל יעבוד... אם יש לו רשיון אמיתי לדעתי זה אפילו חוקי.

או פשוט לעבוד עם 10, עם כל המגרעות היא עדיין הרבה יותר טובה מ-8. כל עוד מדובר במחשב בודד החיים קלים.

אבל לקוחות עסקיים - אתה לא מכיר את עולם התוכנה מבפנים, נכון? אתה יודע מה זה לעשות qualification למערכת הפעלה חדשה בארגון גדול? לשכנע את כל הלקוחות לשדרג , רק כי מחשב חדש נוסף אחד שלהם לא יעבוד יותר עם Win 7? (ב-enterprise לא מקובל שחלק מהעמדות יהיו בגרסה אחת והשאר באחרת, ומן הסתם אין כזה דבר, גרסאות שונות של התוכנה באותו ארגון).

ועל מי הכעס יפול, על חברת התוכנה המסכנה שצריכה להסביר ללקוח למה הוא צריך להשבית את העסק ליומיים ולעלות לגרסה חדשה שהוא בכלל לא רוצה לקנות - כדי לתמוך ב- Win 10, או על מיקרוסופט?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של E71

עכשיו נשאר לבדוק אם זה רציני או המצאה של עיתונאי דביל...

כאמור, זו המצאה של עיתונאי דביל, והרבה עיתונאים עוד יותר דבילים בלי שמץ הבנת הנקרא שכל מה שעניין אותם היה להעתיק את ה"סקופ" הזה כמה שיותר מהר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עובד בENTERPRISE די גדול...אפילו ענק !

אני יכול להגיד לך שצוותי הIT הרלוונטיים עובדים על הטמעה ובחינה של 10.

MICROSOFT בסך הכל הכריזו על EOS/EOL לWINDOWS 7/8.

משמע, יש תמיכה עד תאריך מסויים.....כמובן אין ENTERPRISE שאין לו תמיכה של !

http://windows.microsoft.com/en-us/windows/lifecycle

אפשר להאריך תמיכה עד 2020....ממש כל הENTERPRISE בסכנת חיים אה ?

אני יכול לציין שבעקבות ההודעה על הפסקת התמיכה (משמע עדכוני אבטחה) לIE הישנים, אצלנו בחברה יהיה אסור להשתמש בישנים.

בסופו של דבר זה מה שיקרה עם , לדוגמה נחשב אצלנו ללא מאובטח (מן הסתם כי העדכונים שלו הופסקו מזמן) ולכן אסור להשתמש בו ברשת.

בקיצור - לא צריך להיות בפאניקה, לא ENTERPRISES ובטח שלא המשתמש ההדיוט הביתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

MICROSOFT בסך הכל הכריזו על EOS/EOL לWINDOWS 7/8.

משמע, יש תמיכה עד תאריך מסויים.....כמובן אין ENTERPRISE שאין לו תמיכה של !

http://windows.microsoft.com/en-us/windows/lifecycle

אני יכול לציין שבעקבות ההודעה על הפסקת התמיכה (משמע עדכוני אבטחה) לIE הישנים, אצלנו בחברה יהיה אסור להשתמש בישנים.

בסופו של דבר זה מה שיקרה עם , לדוגמה נחשב אצלנו ללא מאובטח (מן הסתם כי העדכונים שלו הופסקו מזמן) ולכן אסור להשתמש בו ברשת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של digitalseeker

ץץץ

דווקא לעסקים ענקיים (עם "צוותים" של IT ברבים...) קל יותר, כי הם יכולים ללחוץ על ספקים וממילא כולם מיישרים קו לפי הדרישה שלהם.

נראה אותך מנהל בית תוכנה קטן של 30 אנשים שסומך על 5 לקוחות גדולים בחו"ל, כולם פתאום מודיעים לך שהם עוברים ל-Win 10 עוד שנה (כדי להיות מוכנים), ואתה צריך להתחיל לעשות porting לכל הקוד שלך לסביבה חדשה... או בית עסק גדול - למה לדבר באויר, תחשוב על נס, טלדור, מטריקס... או אפילו אלביט מערכות - יש מאות פרוייקטים וגרסאות לתמוך בהן, אף אחד לא אמר ש-Win 10 בכלל תעבוד! ואי אפשר גם להימנע מאיזה DLL דפוק שיכנס למערכת, כי אי אפשר לבטל עדכונים!  

יש עסקים שיקרסו אם זה יקרה. בטוח.

אבל אתה... "בקיצור - לא צריך להיות בפאניקה, ההדיוט הביתי ילמד איפה נמצא ה-Shut down אז בטח הכל בסדר".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של E71

נראה אותך מנהל בית תוכנה קטן של 30 אנשים שסומך על 5 לקוחות גדולים בחו"ל, כולם פתאום מודיעים לך שהם עוברים ל-Win 10 עוד שנה (כדי להיות מוכנים), ואתה צריך להתחיל לעשות porting לכל הקוד שלך לסביבה חדשה...

בחייך. אלא אם כל הקוד שלך זה , שאותם אכן צריך להעביר לסביבה חדשה, ועוד להעביר אותם סרטיפיקציה, בד"כ אין שום דבר שצריך לעשות כדי לעשות port מגרסה אחת של לאחרת. זה פשוט יעבוד. מקסימום מקמפלים עם הגרסה החדשה של VS ועם runtime חדש.

ציטוט של E71

למה לדבר באויר, תחשוב על נס, טלדור, מטריקס... או אפילו אלביט מערכות - יש מאות פרוייקטים וגרסאות לתמוך בהן,

יש גם מאות אנשים שיעשו את זה. או שאתה חושב שצוות IT בארגון גדול כמו אלה שציינת אחראי בצורה ישירה לכל הפרויקטים של כל צוותי התוכנה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של QttP

"מקסימום מקמפלים עם הגרסה החדשה של VS ועם runtime חדש".

בעצם כתיבת המשפט הזה רואים שלא חשבת בכיוון שאני חשבתי. להחליף זה לא משהו שקשור רק לדרייברים.

בוא נסכם את הדיון בזה שאצלי בעבודה יש על כל המחשבים VS2015, על רובם גם VS2010 ו- VS2005 בשביל לתמוך אחורה בלקוחות שלא רוצים לשדרג (מקבלים רק תיקוני באגים, מותר להם, אנחנו לא מייקרוסופט) - ויש גם כמה VM's יעודיים עם חלונות ו-VS6 (כן, ההוא מ-1998, נדמה לי). אנחנו מחזיקים אותם בשביל קוד ++C ישן שמסתמך על ספריות צד ג' מתחילת שנות ה-2000 שאין להן גרסאות חדשות, לפעמים החברה המפתחת בכלל נסגרה, אבל אנחנו עדיין חייבים להשתמש בהן כי זה חלק מלב המוצר. גם בגרסאות שמקומפלות ל-4.52.

למה? כי חייבים. אתה לא רוצה להתחיל לכתוב קוד חדש ולעבור תהליכי רגולציה אחרי שתושיב מחלקה שלמה שתמיר קוד ++C בן 18 לקוד חדש, רק כי DLL של מערכת ההפעלה פתאום לא עובד לך עם הקוד העתיק (ואנחנו מדברים, נגיד, על 300K שורות קוד עם ניהול עצמאי ורכיבי COM ומה לא).

אגב, כשכתבתי סרטיפיקציה לא התכוונתי ל- WHQL, אלא לתהליך אצל הלקוח. זה משהו אחר. לא חשוב.

נראה אותך עושה פורטינג לזה וזה "פשוט יעבוד". הלוואי...

יש לי הרגשה ש- MS הולכת להגיע עם זה (שוב) לבית המשפט בארה"ב על מונופוליזציה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של E71

בוא נסכם את הדיון בזה שאצלי בעבודה יש על כל המחשבים VS2015, על רובם גם VS2010 ו- VS2005 בשביל לתמוך אחורה בלקוחות שלא רוצים לשדרג

אבל אתה מדבר כאן על משהו שהוא בדיוק הפוך מהמקרה שציינת קודם. לקוחות שלא רוצים לשדרג ולכן אתה ממשיך לתמוך עבורם בקוד ישן וסביבות ישנות זה דבר שונה לחלוטין מלקוחות משדרגים שעוברים לגרסה חדשה יותר.

אפילו בVS תמיד אפשר לקחת פרויקט ישן ולהמיר אותו לפורמט של הגרסה החדשה. הפוך - לא. כל גרסה חדשה של סביבת פיתוח ושל מערכת ההפעלה מוסיפה תכונות חדשות וכמעט אף פעם לא מורידה תכונות. לכן שעבדה על גרסה X ב99% מהמקרים תעבוד על X+1 בלי שום שינוי (מקסימום לקמפל עם הספריות החדשות, כמו שציינתי).

"DLL של שפתאום לא עובד עם הקוד העתיק" זה משהו נדיר מאוד. זה כמעט לא קורה בין גרסאות עוקבות, וכשזה קורה מדובר בדברים מאוד ספציפיים (למשל התמיכה בSafedisc שהורידו עכשיו), ואז לרוב יש הנחיות מסודרות של MS למפתחים כיצד לעקוף את הבעיה / לשנות את הקוד הרלוונטי שיעבוד "בשיטה החדשה".

אז כן, ב99% קוד אפליקטיבי שנכתב בצורה סבירה (כלומר לא האקים מכוערים לתוך פונקציות לא מתועדת של הקרנל), ועבד בגרסה X, יעבוד בX+1 בלי שום בעיה. זה אפילו לא "פורטינג" (כמו בין מערכות הפעלה שונות). זה בדיוק אותו קוד שעובד בדיוק באותה צורה.

והרי תמיכה בלקוחות של Win10 זה משהו שכל בית תוכנה שמפתח לחלונות יצטרך לעשות במוקדם או במאוחר. החשש שלך הוא סה"כ מזה שבגלל החלטה כזו או אחרת של לקוחות עכשיו ישדרגו בלחץ ואתה תצטרך להתאים את התוכנה שלך לWin10 גם בלחץ.

ובכן, ראשית, אני חוזר ואומר שבמרבית המקרים אין שום קושי להעביר קוד אפליקטיבי לWin10 בצורה אוטומטית או כמעט אוטומטית. ואני מתעקש שזה נכון, כי יצא לי להשתתף במטלות שכאלה. רבאק, תיקח כל תוכנה שהיית משתמש בה לפני Win10. כמה מהן פשוט עובדות "as is" על Win10 בלי שהיית צריך אפילו להוריד גרסה חדשה, כלומר אפילו בלי לקמפל שום דבר? נכון שזה הרוב המוחלט?

שנית, Win10 בשוק כבר כמעט שנה, ויש לה היקף הטמעה חסר תקדים. אם צוות התוכנה שלך עדיין לא קלט שהם צריכים לתמוך בWin10, אז וואלה, הם דפוקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

E71, לנו יש לא מספר לקוחות שעובדים עדיין עם מוצר ישן שלנו שדורש .

אתה יודע מה אנחנו עושים במקרה כזה ?

אני אתן לך לנחש:

א.בוכים על זה שיצא 7 ו8 ועכשיו 10

ב.מחזיקים מערכת שתתאים לפיתוח (תיקוני באגים) ובדיקה שמריצה XP

ג.לא יודע ?

ד.נכנסים לפאניקה

אם בחרת ב - סימן שאתה עובר לשלב הבא.

כל מה שאתה מתאר - הוא פאניקה מיותרת....יש מערכת שדורשת OS ישן, אז משתמשים בOS ישן.

במידה והOS הישן מהווה בעיית SECURITY כי אין PATCHים, אז יש נהלים לכל חברה, אצלנו כל המערכות הלא נתמכות/מנוהלות - או במילים אחרות NON COMPLIANT - יושבות מאחורי פיירוול עם רולים שנקבעו על ידי צוות אבטחת מידע.

האם זה מונע מאיתנו לתמוך בלקוחות עם WINXP או WIN7 או 3.11 לצורך העניין ? לא !

האם הלקוח שלנו מודע לזה שMICROSOFT לא תומכים במערכת הפעלה הישנה שלו ? בהחלט !

האם נמשיך לפתח מוצרים חדשים לWINDOWS או 7 ? מן הסתם לא.

בקיצור - אתה עושה הר מעכבר.

מן הסתם לחברה קטנה (SMB) הכל הרבה יותר קשה....כנראה מהסיבה העיקרית שקוראים לה $$$.

לקנות רשיון, לתחזק את השדרוג וכו'.

מה שכן - אין לחץ אטומי..אפשר לאט לאט, אם יש לך תמיכה, אז אין לך מה לדאוג ב4 שנים הקרובות.

אם אין לך תמיכה, כדאי לבחון תקציבים, ושוב - זה שאין PATCHים לחצי שנה (עד שמשדרגים), זה לא סוף העולם !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...