*נפתר*: בעיית זיהוי המחשב דרך HDMI (כבל באורך 10 מטר) על ידי המקרן כאשר מקור נוסף מזוהה ללא בעיה: המחשב הוזז וחובר ע"י כבל קצר יותר - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

*נפתר*: בעיית זיהוי המחשב דרך HDMI (כבל באורך 10 מטר) על ידי המקרן כאשר מקור נוסף מזוהה ללא בעיה: המחשב הוזז וחובר ע"י כבל קצר יותר

nissim tr

Recommended Posts

שלום לחברי הפורום,

יש לי בעיה מציקה עם הציוד בסלון, ולפי דעתי מדובר בעניין שהחמיר עם הזמן, כלומר, ב"תחילת הדרך" הבעיה לא הייתה קיימת או שהופיע באופן נדיר ביותר ואילו כיום מופיעה על בסיס כמעט קבוע.

העניין הוא שהמקרן, שמחובר למחשב בכבל של 10 מטרים (בגלל המרחק ביניהם) איננו מזהה כרגע את המחשב הסלוני.
כאשר מדליקים את שניהם מופיע הסטטוס "no signal", ואם משחקים קצת בתפריטים, מנסים לעבור לכניסה אחרת וחוזרים ניתן להגיע גם ל"source searching" שלפי מיטב הבנתי זה מצב כמעט זהה.
הסיפור חוזר גם כאשר המקרן מחובר ישירות וגם כאשר המחשב מחובר דרך מתג (מתג פשוט מדיל אקסטרים ללא אפשרות לכניסת מתח חיצונית).
בין היתר ניסיתי להעביר את כבל הHDMI לכניסה הנוספת במקרן (HDMI2) עניין שפתר את הבעיה לפעם או פעמיים שבהם השתמשתי במחשב ולאחר מכן הבעיה חזרה.

יש לציין כי לא היו בעיות של ניתוק תוך כדי עבודה של המחשב והמקרן אלא רק בזיהוי לאחר הדלקה של המכשירים.
בעבר כאשר הבעיה היתה פחות חמורה היא הייתה נפתרת (לא תמיד) על ידי כיבוי והדלקה (לעיטים מספר פעמים) של המחשב או המקרן.

יש ליד המחשב גם מכשיר XBOX360, והוא לאומת זאת, מזוהה על ידי המקרן בכל פעם שמדליקים אותו ללא יוצא מהכלל בין אם מחובר ישירות ובין אם דרך המתג.

ההשערה שלי הייתה שאולי כרטיס המסך איננו "משדר מספיק חזק" על מנת "להתגבר" על התנגדות הכבל הארוך.
כלומר, המחשב לא מספק מספיק זרם/מתח (מחק את המיותר, אינני אלקטרונאי) ולאומתו הXBOX "משדר חזק יותר" ולכן "מצליח להגיע" למקרן.
אי לכך לקחתי כרטיס מסך עם ממחשב אחר והתקנתי אותו זמנית במחשב הסלוני, הכרטיס עבד (חיברתי אליו מסך בVGA וראיתי תמונה) אך המקרן לא זיהה גם אותו.

אשמח לקבל הצעות לאיך לזהות בדיוק מה הבעיה ואיך לפתור אותה.
חשבתי בתור ניסוי לנסות לחבר את המחשב למקרן באמצעות כבל קצר יותר של 2 מטרים ואז במידה והעסק עובד זה מחזק את החשד שיש בעיית עוצמת שידור - האם זה נשמע הגיוני?

תודה רבה מראש!

נ.ב. דגם המקרן: benq w1070
יצרן הלוח של המחשב: asrok במידה ויש צורך לדעת את הדגם המדויק אבדוק ואציין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי זה כבל. מנסיוני יש בעיות עם כבלי של עשרה מטרים ומעלה אם הם לא כבלים איכותים מספיק. לא צריך כבלים בתמחור של אודיו, רק כבל מותגי שלא חסכו בנחושת של הגידים ובסיכוך שלו.

(בעיות = שידורים שלא תמיד מגיעים לצד השני ולפעמים עובדים ולפעמים לא)

כבלים של חברת קרמר תמיד עבדו לי מצויין, גם בחמישה עשר ועשרים מטר, ניסיתי גם Western Wire שהיו מצויינים ולדעתי גם מונסטר ודומיו יעשו את העבודה.

הבעיה היחידה היא שכבל כזה עולה כמה מאות שקלים. אם יש לך אפשרות להשאיל מחבר או מאיזה חנות ולבדוק בבית זה יהיה הכי זול :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי אז ה"ניסוי" בהרצה, המחשב חובר ע"י כבל באורך של כ2 מטרים ובינתיים 100% מהפעמים המקרן זיהה אותו.

לצערי אין לי חברים עם setup דומה שאני יכול להשאיל מהם כבל ואני לא כ"כ מאמין שחנות תתן לי לפתוח ולנסות כבל ואז להחזיר אותו (אני טועה?)

חקרתי קצת בנושא כבלים... כמו שאביב אמר בערך בכל מקום רשום שמומלץ לקנות את הכי זול אלא אם האורך הוא מעל 5 או 7 מטר ואז רצוי ללכת על משהו שבנוי טוב. מתסבר גם שקיימת בשם  RedMere  שכוללת מעין מגבר ומאפשרת להגיע למרחקים ארוכים יותר עם כבלים דקים יותר. כמובן שלא מצאתי כל זכר למישהו שמוכר כבלים כאלה בארץ.

עברתי על זאפ, ישנה כמות של כבלים תחת מותגי מדבקה למיניהם או ללא מותג בלבד ברמות למחירים של 100-200 שקלים.
את הכבל שברשותי כרגע קיבלתי מחבר שגם שילם עליו כ200 שקלים אז אני לא רואה סיבה "להשקיע" בכבל "עלום" ברמת מחיר זהה, אף אחד לא הבטיח שהוא יהיה יותר טוב מהקיים.
ישנם גם יקרים יותר אבל גם של אותן ה"חברות", לא יודע כמה כדאי לי למשל לשלם 400 שקלים על כבל של "lexus" שנראית כמו חברה ש"קיימת" רק בארץ.

אביב, מבחינת המותגים שהזכרת מצאתי בזאפ רק את מונסטר שדורשים עליו סכום של 950!!! שקלים
במחיר הזה כבר ניתן לקנות מערכת לשידור ...

אז באופן טבעי פניתי לאיביי, ושם כבר ניתן למצוא כבלים של מותגים יותר רציניים. (במחירים הגיוניים...)
הגעתי למוצרים כמו זה:

http://www.ebay.com/itm/Monoprice-40ft-Slim-Series-High-Speed-HDMI-Cable-w-RedMere-Technology-9171-NEW-/111654756688?hash=item19ff246150:g:YqgAAOxyGqZSYT07

כבל של monoprice שנראה כמותג מוכר ואפילו מומלץ בארצות הברית, עם טכנולוגיית redmere, באורך של כ13 מטרים שזה דווקה טוב לי כי ה10 מטרים טיפה קצר.

מה אתם אומרים? שווה להזמין אחד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מכיר את המותג אבל למוכר יש 99 אחוז פידבקים חיובים וזה אומר שהוא לא מוכר זבל (או ליתר דיוק, שהקונים שלו מרוצים ממה שהוא מכר להם).

קצת קשה לי להמליץ על משהו שאני לא מכיר, נתקלת בReviews ברשת על המותג?

כמו כן, אם אתה באיזור המרכז אני יכול להשאיל לך כבל של 15 או 20 מטר לנסיון לפני שאתה מזמין מאיביי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, האמת היא שהגעתי לחברה הזו מאיזה review כזה שהשווה כל מיני מותגים והיה סיקור אוהד של המותג ספציפית.
אפשר לראות את הביקורת הזו למשל:
http://www.cnet.com/news/monoprices-ultraslim-60-foot-hdmi-cable-with-redmere-hands-on/

או לקרוא ביקורות באמזון:
http://www.amazon.com/Monoprice-High-Speed-Technology-Supports-Ethernet/product-reviews/B008D5EV3G/ref=cm_cr_dp_see_all_btm?ie=UTF8&showViewpoints=1&sortBy=bySubmissionDateDescending

בגדול החברה עצמה נותנת אחריות לכבלים ובמידה ויש בעיות מחליפים... חבל שהם לא פועלים בארץ :(

כמה עלו הכבלים שלך, מה המותג, והיכן קנית אותם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכוונה הייתה שהניסוי שלי מראה בינתיים בוודאות די טובה שהבעיה אצלי היא בכבל, כך שלהשאיל ממך כבל היה יכול להיות מועיל אם הייתי יכול להשיג כבל זהה.
מההיכרות שלי עם קרמר (יצא לי לעבוד עם מתגי ווידאו וממירי אותות למיניהם) מדובר בחברה הפונה לשוק התעשייתי והמחירים שלהם בהתאם... וגם הכבל של ליברטי מסווג כ-commercial grade.
בקיצור לא נראה לי שאוכל להשיג כאלה כל כך בקלות. שווה אולי להרים להם טלפון ולשאול...
דיברתי עם נציג של monoprice, והוא המליץ לי על הכבל הזה:
http://www.monoprice.com/product?p_id=12961
יותר איכותי מהמקורי שמצאתי ועולה כמה דולרים יותר, גם ככה המשלוח הוא מרכיב משמעותי במחיר הסופי אז ההבדל ממש קטן. גם כולל redmere

*עריכה*

כשאני חושב על זה, יש עוד אופציה...
אני יכול להשאיר את המחשב במיקום הזה ליד המקרן ופשוט למשוך כבל RCA ארוך למגבר..
יש לי מגבר "ווינאטז'" עם כניסות RCA בלבד.
העניין הוא שכבל באורך הזה שמעביר אות אנלוגי בטח יכניס לי המון רעש לא?

אופציה מעניינת שעלתה לי בראש זה להעביר כבל ולשים כרטיס קול ליד המגבר. זה יכול להיות מעניין....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבל אודיו אנלוגי יהיה יותר טוב אם יהיה לך אחד עם סיכוך נורמאלי ואם הוא לא ירוץ במקביל לקווי חשמל.

התקן של הוא לחמישה מטרים ואם אתה רוצה להריץ משהו יותר ארוך מזה תזדקק לקופסא שמתחברת לחשמל, מגבירה את הסיגנל ושולחת הלאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זהו שעם כבל אודיו אנלוגי אני נופל לבור דומה מאוד כי כבל טוב עם סיכוך וכו וכו' לא יהיה זול - שוב נגיע למצב ש"משקיעים" הרבה כסף בכבלים.. לכן חשבתי איך אפשר להעביר אות אודיו באופן דיגיטלי עד קרוב למגבר - וUSB זה כזה obvious....

אכן, כבל "רגיל" טוב לעד 5 מטרים, אבל במקרה אנחנו משתמשים בעבודה בכבלים באורך של 10 מטרים שיש להם חיבור לספק כח. רק מה, גם הם יקרים, יוצאים בסביבות ה60 דולר לפני משלוח. אז חיפשתי משהו דומה ומסתבר שבKSP מוכרים כבלים של 10 מטר שיש להם מגבר, אבל הווריאציה הזו "מושכת" חשמל מהUSB עצמו ולא נזקקת לספק נפרד. גם עולה 55 שקלים נראה לי שווה לנסות.. אם זה עובד זה סוגר לי את הפינה כי כרטיס קול כבר יש לי. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי בבית כבל באורך 10 מטר שמחובר מה- למקרן. מעולם לא היתה לי בעיה.

קניתי כבל פשוט, יכול להיות ובמזל נפלתי על אחד טוב. 1080p כמובן.

יש לי בבית כבל באורך 10 מטר שמחובר מה- למקרן. מעולם לא היתה לי בעיה.

קניתי כבל פשוט, יכול להיות ובמזל נפלתי על אחד טוב. 1080p כמובן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

AG43  -  תלוי בעוצמת המגבר כן, אם יש באמת מגבר בצד המשדר כלומר - אם זה הכבל שהולך לרמקול...
אצלי מדובר על כבל מכרטיס הקול שאיננו כולל מגבר ממש  - למגבר, מה שנקרא interconnect.
ברור לחלוטין שכל כבל של 10 מטר יעבוד כל עוד איננו פגום, הבעיה היא כמות הרעש שהכבל מכניס, על מנת להקטין רעש יש להשתמש בגידים מחומרים טובים, ובסיכוך טוב. עניין חשוב נוסף הוא שכבלים זולים כגון אלו שניתן להשיג במקומות כגון שז"ר או הום סנטר נוטים "למות" אחרי תקופה מסוימת (מנסיון) - המסכנה היא, שרצוי להשקיע בכבלים לא זולים. אי לכך ניתן לראות גם כבלים כאלה שנמכרים במעל ל500 שקלים...
בכבלים שמעבירים אות דיגיטלי אין דבר כזה רעש שהכבל מכניס - זה או שהכבל עובד או שלא וזהו.

Nemesis - כן ברור שהכבלים האלה עובדים ברוב המקרים - הרי חברה שמייצרת כבלים שלא עובדים לא תשאר בשוק הרבה זמן :)
גם הכבל שלי עבד יפה מאוד לתקופה של שנה + ואז לאט לאט התחיל לעשות בעיות בחיבור למחשב, כאשר גם כיום כשמחברים דרכו את הxbox הוא עובד פיקס.

בכל אופן, אני "לקחתי סיכון" וקניתי את הכבל המוגבר של KSP שעולה 55 שקלים, ולשמחתי הוא עובד ללא רבב. חיברתי את כרטיס הקול שעובד ממש כרגיל.
אז אפשר להגיד שהסתדרתי - המחשב ישאר בפינה הזו ליד המקרן, במקרה גם הנתב שלי יושב שם אז חיברתי אותו קווית לרשת. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן כמובן ידוע יש שם מגברון פיצי בדומה לזה המצוי בנגן נייד או טלפון שמספיק ל"דחיפת" אוזניות בעלות עכבה נמוכה עד בינונית, לכן ניסחתי "איננו כולל מגבר ממש" ולא "אין שם מגבר", בכל מקרה הסיגנל שעובר בדרך כלל דרך אינטרקונקטים הוא בעל gain נמוך משמעותית מהסיגנל שיוצא מהמגבר לכיוון הרמקול אי לכך גם רמת רעש נמוכה שתכנס פנימה תשפיע לרעה על הSNR ולכן יש לדאוג באמת שיכנס כמה שפחות רעש, מה שלא מהווה בעיה כאשר מדובר בחיבור (בהנחה שהוא עובד באמת ...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...