שאלה| ערבוב CL והתבלטות בבחירת כרטיס זיכרון - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה| ערבוב CL והתבלטות בבחירת כרטיס זיכרון

itay_izra

Recommended Posts

שלום

יש לי מחשב נייד (Asus Zenbook )

יש לו כרטיס זיכרון אחד מולחם ואחד נשלף.

אני מעוניין להחליף את ה4GB ל8GB (כרטיס טוב שיעשה תעבודה)

אני לא משחק במחשב אבא חשוב לי שיחזיק תוכנות חזקות ואולי 2 מערכות הפעלה.

הכרטיס המולחם שלי הוא CL11 , אם אני מכניס לו כרטיס שהוא CL9 זה מומלץ? או שכדאי שיהיה באותה מהירות ?

ואני מתלבט בין שלושת הכטיסים האלו? מה מומלץ יותר?

1) http://www.amazon.com/Kingston-HyperX-Impact-1600MHz-HX316LS9IB/dp/B00KQCOTCM/ref=sr_1_1?s=pc&ie=UTF8&qid=1448438951&sr=1-1&keywords=Kingston+HyperX+8GB+DDR3l

2) http://www.amazon.com/Kingston-Technology-1600MHz-PC3-12800-KVR16LS11/dp/B00CQ35HBQ/ref=sr_1_1?s=pc&ie=UTF8&qid=1448439300&sr=1-1&keywords=8GB+DDR3l

3) http://www.amazon.com/Crucial-PC3-12800-204-Pin-Notebook-CT102464BF160B/dp/B006YG8X9Y/ref=sr_1_3?s=pc&ie=UTF8&qid=1448439300&sr=1-3&keywords=8GB+DDR3l

*או אם מישהו מכיר משהו טוב יותר

ואם כבר אני שואל , אם מישהו מכיר דיל טוב יותר? כדאי לחכות ליום שישי?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. קודם כל אתה צריך לוודא שהמחשב מסוגל לתמוך בנפח הזיכרון הרצוי - אני מניח שכרגע יש לך 8GB של (4GB של מובנה ועוד 4GB של בכרטיס הרחבה) ואתה מעוניין שיהיה לך 12GB, אבל לא בטוח כלל שהמחשב שלך מסוגל לתמוך ב 12GB של . בדוק את הנושא לפני שאתה קונה זיכרון חדש.

2. דבר שני - בדוק האם אתה בכלל צריך זיכרון נוסף. האם במצב כלשהו אתה מגיע למצב שבו נגמר המקום בזיכרון הפיזי? אם כן - אתה צריך עוד זיכרון, אבל אם לא אז הגדלת הזיכרון כנראה לא תיתן לך שוב שיפור בביצועים.

3. בעיקרון הביוס של הלוח אמור להתאים את תדר ותיזמוני הזיכרון בצורה אוטומטית. במקרה הזה אם מודול זיכרון אחד עובד בתיזמון CL של 9 והשני בתיזמון CL של 11, כל הזיכרון אמור לעבוד בתיזמון CL של 11.

4. יש לציין כי תמיד יש סיכוי לבעיית תאימות כאשר מתקינים זיכרון במחשב, ובמיוחד במחשבים שעבורם לא תמיד יש עידכוני ביוס שיכולים לפתור בעיות תאימות עם הזיכרון או שהיצרן מגביל את החומרה שניתן להתקין במחשב (כך שהמשתמש יהיה חייב לקנות חומרה מהיצרן בלבד). אני מציע שתבדוק מקרים זהים באינטרנט (מקרים בהם אנשים עם אותו דגם של מחשב ניסו להתקין את אותו דגם זיכרון שבו אתה מעוניין) ותראה האם התגלו בעיות.

5. בנוגע לזיכרונות שקישרת אליהם - (שוב) יש לבדוק שהזיכרון יוכל לעבוד במחשב (בדוק ברשימת הזיכרונות המתאימים שיש בחוברת המחשב או/ו בדוק באתרי יצרני הזיכרון), אבל בהנחה שאין בעיה הייתי הולך על הזול מבינהם, מכיוון שמבחינת ביצועים כנראה שלא יהיה הבדל מורגש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. קודם כל אתה צריך לוודא שהמחשב מסוגל לתמוך בנפח הזיכרון הרצוי - אני מניח שכרגע יש לך 8GB של (4GB של מובנה ועוד 4GB של בכרטיס הרחבה) ואתה מעוניין שיהיה לך 12GB, אבל לא בטוח כלל שהמחשב שלך מסוגל לתמוך ב 12GB של . בדוק את הנושא לפני שאתה קונה זיכרון חדש.

2. דבר שני - בדוק האם אתה בכלל צריך זיכרון נוסף. האם במצב כלשהו אתה מגיע למצב שבו נגמר המקום בזיכרון הפיזי? אם כן - אתה צריך עוד זיכרון, אבל אם לא אז הגדלת הזיכרון כנראה לא תיתן לך שוב שיפור בביצועים.

3. בעיקרון הביוס של הלוח אמור להתאים את תדר ותיזמוני הזיכרון בצורה אוטומטית. במקרה הזה אם מודול זיכרון אחד עובד בתיזמון CL של 9 והשני בתיזמון CL של 11, כל הזיכרון אמור לעבוד בתיזמון CL של 11.

4. יש לציין כי תמיד יש סיכוי לבעיית תאימות כאשר מתקינים זיכרון במחשב, ובמיוחד במחשבים שעבורם לא תמיד יש עידכוני ביוס שיכולים לפתור בעיות תאימות עם הזיכרון או שהיצרן מגביל את החומרה שניתן להתקין במחשב (כך שהמשתמש יהיה חייב לקנות חומרה מהיצרן בלבד). אני מציע שתבדוק מקרים זהים באינטרנט (מקרים בהם אנשים עם אותו דגם של מחשב ניסו להתקין את אותו דגם זיכרון שבו אתה מעוניין) ותראה האם התגלו בעיות.

5. בנוגע לזיכרונות שקישרת אליהם - (שוב) יש לבדוק שהזיכרון יוכל לעבוד במחשב (בדוק ברשימת הזיכרונות המתאימים שיש בחוברת המחשב או/ו בדוק באתרי יצרני הזיכרון), אבל בהנחה שאין בעיה הייתי הולך על הזול מבינהם, מכיוון שמבחינת ביצועים כנראה שלא יהיה הבדל מורגש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...