המלצה לUPS מסוג on line עד 2000 ש"ח - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה לUPS מסוג on line עד 2000 ש"ח

Lyor

Recommended Posts

מפני שכל הנושא הזה די חדש לי ולא מצאתי הרבה מידע אמין עליו ברשת, רציתי המלצה לUPS איכותי (הדגש הוא על אמינות).

למיטב הבנתי, אני מניח שהסוג שהכי מתאים לדרישות שלי הוא on line מפני שהוא "תמיד עובד" כמו במחשב נייד.

אבל אני לא מכיר כל כך איזה דגמים טובים יותר/פחות ואשמח להמלצה.

הבנתי שגם מאוד חשוב שתהיה לו תאימות לactive PFC, אז אם אפשר, רק לוודא שזה גם קיים במפרט שלו.

אני מחזיק מערכת שעומדת לפעול המון שעות (אומנם זה מחשב ביתי ולא שרת, אבל זה עומד להיות דיי דומה באופן הפעולה שלו) ואין לי תקציב להשקיע באל פסק שיחזיק לי את המחשב שעות על גבי שעות, אבל אני מעוניין שהוא יתן למחשב מספר דקות נוספות של עבודה על מנת למנוע הפרעות חשמליות ואולי גם להיכבות כראוי ועל הדרך.

מפרט:

Intel i5-4690

Asus Z170 PRO

Corsair

8GB

WD

2TB

Geforce Ti

Seasonic S12II-620W

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדרישה ל online בשרתים היא בגלל מחיר גבוה ביותר של downtime, שיכול לעלות הרבה יותר ממחיר החומרה. האם זה המקרה אם המחשב הביתי שלך ? חומרה יקרה כשלעצמה היא לא סיבה מספיקה להשקיע ב UPS online בדרך כלל

שקול מה בעצם אתה רוצה מה UPS

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מעוניין בסך הכל שהחומרה שלי לא "תידפק" מהנפילות מתח הרגעיות שיש במקום שבו אני גר, לפעמים זה 5-10 דקות, ולפעמים גם רבע שניה-שניה וחצי (הסוג היותר מפחיד).

בגלל שאמרו לי שהירידה והעליה של המתח הם לרוב "חדים" יותר, אז זה יכול לדפוק את הרכיבים האלקטרונים שיש לחומרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

UPS online נותן הגנה גבוהה, UPS offline פחות, ויש תמיד סיכוי שיקרה משהוא למרות שיש UPS, או שלא יקרה כלום בלי UPS

"המחיר" של להיות ברמת הגנה / אי הגנה מסויימת הוא המחיר של הנזק האפשרי * הסיכוי שהוא יקרה. יש כאן תסריטים שונים :

אם UPS online :

1. מחיר כל המחשב * סיכוי שיעוף כל המחשב

2. מחיר ספק כוח * סיכוי שיעוף ספק כוח

אם UPS offline :

3. מחיר כל המחשב * סיכוי שיעוף כל המחשב

4. מחיר ספק כוח * סיכוי שיעוף ספק כוח

ללא UPS :

5. מחיר כל המחשב * סיכוי שיעוף כל המחשב

6. מחיר ספק כוח * סיכוי שיעוף ספק כוח

עליך לבחור מה הכי משתלם לך מהאפשרויות :

מחיר אירוע 1 + מחיר אירוע 2 + עלויות UPS online

מחיר אירוע 3 + מחיר אירוע 4 + עלויות UPS offline

מחיר אירוע 5 + מחיר אירוע 6

עלויות UPS הן מחיר ה UPS, להחלפה כל כמה שנים, הסיכוי שה UPS יספוג משהוא ותצתרך להחליף אותו, חשמל שהוא צורך, וכדומה

בשרתים שמחזיקים מידע חשוב, המחיר הפוטנציאלי של נזק לשרת, בעיקר בצורה של איבוד זמן עבודה (כשהשרת בתיקון) וכו' גבוה בהרבה מעלויות החומרה של השרת ושל UPS, לכן בוחרים את ה UPS שנותן את ההגנה הטובה ביותר

במחשב ביתי, גם אם הוא מחשב חדש ויקר, יש שאלה : הסיכוי שיקרה משהוא לא כזה גדול, האם משתלם לבחור ב UPS כל כך יקר ? אין לי נתונים מספריים, אבל אולי משתלם יותר לקחת חלק מהמחיר כסיכון למחשב ולהשקיע פחות ב UPS (למשל לבחור ב offline). זו הערכה שתצתרך להעריך, לפחות איכשהוא

ועוד משהוא, מה חברת חשמל אומרים על נפילות המתח האלה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה טיפה פחות תלוי בחברת החשמל עצמה.

מפני שאני גר בקיבוץ, אז האחריות של חברת החשמל די ממומשת עד סף פתח הקיבוץ, משם והלאה זה תלוי בגורם צד שלישי (חברה כלשהי) והיא די נוראית (כן, אני יודע, ממש מפתיעה), אין ממש עם מי לדבר שם.

בכל אופן, לקחתי לתצומת לב את מה שאמרת, עכשיו אני שואל את עצמי אם שווה לי להשקיע באיזה רכיב אלקטרוני שיוכל להגן עלי מה"ספייקים" של החשמל שיש אצלנו (שיעזור קצת בסינון הרעש החשמלי).

כי ה"מגני ברקים" שמוכרים בסופר מרקטים שעולים 50-100 שקל לדעתי זו סתם אשליה אופטית ולא באמת עושים שום דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין ודאות שהבעיה אצל החברה החיצונית, הבעיה יכולה להיות אצל כל 1 מהם... לדוגמה אם יש קו מתח גבוה שעובר במקום של רוחות חזקות, מידי פעם יש בקו הזה קצר, ואיתו הנפילות של הפחות משנייה. וקווי מתח גבוה בדרך כלל שייכים לחברת חשמל

מה שכן מהווה סימן חירום חמור לסכנה מיידית הוא, אם יש באור קפיצות של פחות משניה "כלפיי מעלה" ולא נפילות, או אם בכללי המתח "מטייל" בגבולות רחבים כלפיי מעלה ומטה כפונקציה של מכשירי חשמל שמפעילים שכנים. אלה סימנים בסבירות גבוהה לחיבור ניוטראל חלש איפה שהוא, ואם הוא קורס, הוא יכול להביא לשריפה המונית של מכשירי חשמל בכל המערכת, וגם לשרוף בתים ....

במקרה שלך UPS offline הוא אופציה סבירה :

- הוא UPS, לכן מונע הפעלה מחדש על כל נפילת מתח קטנה

- הוא מכסה את רוב המקרים של נזק כתוצאה מחשמל לא תקין. גם במקרים שהוא ייכשל, בדרך כלל הולך רק מה שמחובר ישירות למתח - , מסך ולא חומרה פנימית של המחשב. הסיכוי שיקרה משהוא כזה שה UPS לא יגן ממנו לא ממש גבוה, והייתי מצפה שהסיכוי שמשהוא יקרה * מחיר של ספק ומסך יהיה פחות ממחיר של UPS online (שאותו אתה משלם "בוודאות" כשאתה קונה את ה UPS)

- כשכן קורה משהוא קיצוני, גם ה UPS עצמו יכול להישרף. ומבחינת הסיכויים של ה UPS עצמו, UPS online פגיע לא פחות מ offline. כבר מבחינת המחשב לא נראה ש online משתלם במקרה שלך (שמים online במקרים שבהם באמת יש משהוא יקר ערך, כמו פעילות של מחשב חשוב שדברים תלויים בו, ששווים הרבה יותר מהמחשב עצמו). אבל אם אתה מוסיף את מחיר ה UPS עצמו לדברים שאוליי תצתרך להחליף אם קורה משהוא, זה מוריד את הכדאיות של online אפילו יותר

מה שכן, למקום אם חשמל בעייתי הייתי ממליץ לחפש UPS offline ברמה גבוהה - משהוא כמו סדרות של APC לשרתים (סדרות ה smart UPS למשל) ולא דברים "רגילים" כמו אדוויס (אין יותר את סדרת SL הטובה שהיתה להם). UPSים פשוטים לא באמת בנויים לעבוד "הרבה". כל התכנון שלהם מבחינת אמינות/אורך חיים וכו' יוצא מהנחה שלא יפעילו אותם לעיתים קרובות...

"מגיני ברקים" הם תחום משלו...

"מגן" טוב מודד את המתח ומנתק כשהמתח מחוץ לתחום המותר (גבוה מידי או נמוך מידי), מחכה זמן מה לראות שהמתח הסתדר (השהיה), ומחבר מחדש. בנוסף יש בהם רכיבי ספיגת נחשולי מתח (MOVים, בדרך כלל 2 או 3 כאלה), שלא באמת נותנים משהוא אבל לא אמורים להזיק מבחינה חשמלית

"מגן" פחות טוב יכול להכיל איזה שהיא גרסה מקוצרת, פחות טובה, של ההגנות האלה. לפעמים המימוש של ההגנה הוא בעייתי - השהיה שלא תמיד עובדת (מגן שיכול לעשות יותר נזק מתועלת במקרים מסוימים) וכדומה

"מגן" פשוט וזול מכיל רק את רכיבי הספיגה, ועליו באמת ניתן לאמר שהוא סתם "קופסה שלא עושה כלום"

בעיה נוספת - רכיבי ספיגת הנחשולים (שיש בכל המגינים מהסוג הזה) לא בדיוק "תמימים" מבחינת בטיחות אש. תקלות חשמל מסוימות, או אפילו המגן עצמו כשהוא כבר ספג כמה מכות מתח ו "פצוע", יכולים מהביא לכך שהרכיב יתחיל להתלהט / יעלה באש בתוך המגן. הוא יכול להעלות את כל המגן באש, ולשרוף את הבית...

עד עכשו ראיתי בארץ רק חברה אחת שהמגינים שלה נותנים הגנות ראויות, שעובדות בצורה סבירה, ומבנה המגן בטיחותי מבחינת אש (קיים פיוז תרמי לניתוק, כיסוי חסין אש על רכיבי ההגנה). החברה היא Q trade והמגינים הם VDP ו VDPS. לא ראיתי (מתוך הכמה שפירקתי והצצתי פנימה) מגן אחר שאני יכול לאמר משהוא טוב עליו....

מגן כזה נורמלי הוא פתרון הגנה סביר, חוץ מזה שעדיין המחשב יכבה (וגם לא תוכל להדליק אותו במשך ה 10 שניות או 4 דקות) אחריי כל נפילת מתח קטנה

היתרון של המגינים על UPS הוא במחיר, ובכך שהוא לא פולט שדות אלקטרומגנטיים חזקים (שיכולות להיות להם השפעות בריאותיות). UPS פולט שדות חזקים ואני בספק אם זה בריא להעביר ליידם שעות כל יום... (אבל ניתן להרחיק את ה UPS ממך ובכך לפתור את הבעיה). היתרון של ה UPS הוא שהוא מאפשר המשך עבודה ולא רק נכבה

למחשב כמו שלך - הערכה של ה UPS הרצוי :

מעבד : ~100W

כ מסך : ~250W

יתר המחשב : ~60W

ביחד חומרה פנימית : ~400W

כולל ספק : ~500W

כולל מסך : ~550W.... נניח 600W

UPS של 1500VA אמור להחזיק את זה מעל ומעבר (רשמית גם 1000VA אמור להחזיק, אבל הם לא באמת בנויים ל 600W)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר כמעט יאשת אותי לחלוטין מלקנות UPS, יש כל כך הרבה נתונים שאין להם מקור ברור ומוסמך ברשת בכל הנוגע ליתרונות חסרונות של דגמים/חברות של רוב המוצרים בשוק (דברים בסגנון: אמינות, יעילות, ביצועים, מחיר הגון, אורך חיים).

אני חושב שאני אתפשר על ה"מגן" ברקים שהצעת מqtrade.

אבל לא ממש מצאתי מאיפה אפשר לקנות אותם ברשת, הם גם לא נמצאים בזאפ.

תוכל להפנות אותי לחנות/חברה שמוכרת אותם באזור הצפון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מעוניין ב UPS ניתן לך כיוון כללי : משהוא בסביבות 1500VA מסדרה "גבוהה" - APC SmartUPS 1500 או Rostec 1700. תראה מה מתאים לך מבחינת יכולת להשיג, מחיר וכו'

מגן : אין לי שמץ מאיפה. בסך הכל לקחתי מגינים מחברות שונות שמותקנים אצל חברים לפירוק/הצצה פנימה/בדיקה. במקרה של ה qtrade אלה חברים שקנו אותו מטכנאי שהתקין אצלהם . אני לא בודק איפה מוכרים דברים כאלה/כמה הם עולים/וכו - רק נותן הערכה לחלק החשמלי שלהם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לומר את האמת, די הצלחת להפחיד אותי בכל הנוגע לרמת הקרינה שהוא פולט, אני מעדיף שלא לשבור את הראש בלחקור את זה לעומק, ובנתיים אסתפק במגן ברקים בלבד.

אני לא התכוונתי לומר שהדגם שהמלצת עליו הוא הכי טוב שיש ו"זהו".

אני פשוט החלטתי לסמוך על ההמלצה שלך בנוגע לדגמים שיצא לך לבדוק באופן אישי, כי זה עדיף לי יותר מכל סיסמאת מכירה שיווקית זולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב ה UPSים אכן פולטים שדות מגנטיים חזקים. סדר גודל של כמה מיליגאוס במרחק 1 מטר

מה שכן, השדות יורדים אם המרחק בריבוע : נניח שאם ה UPS קרוב אליך הוא במרחק 1 מטר מאמצע הגוף שלך. אם תרחיק אותו לפינה הרחוקה של החדר (3.5 מטר) כבר הורדת את השדות שמגיעים אליך יותר מפי 10. אולי זה עדיין משמעותי, אולי לא.. אתה תחליט. לפתרון כזה ניתן לשים את ה UPS בפינה הרחוקה ולחבר את החשמל / אליו ובחזרה על ידיי כבלים מאריכים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...