כיצד לבנות רמקולים גדולים בעצמך + תמונות ומידע - עמוד 2 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כיצד לבנות רמקולים גדולים בעצמך + תמונות ומידע

g_man

Recommended Posts

א. הרמקולים בפרוייקט הם 8 אום בלבד.

ב. ההשעה לא גדולה כמו שאתה חושב.

ג. אני לא דברתי יחסית למערכות בייתיות אלא יחסית לרמקולים של מחשב. atp3-atp5 כאלה.

אני חושב שזה נותן fight לא רע בכלליות.

המגברים ישונו על פי המידה. תתפלא אבל אם רוצים אפשר לקנות מגבר לא מהכי יקר לרכב ולשים אותו בבית. אין לי ניסיון בזה אבל אני חושב שאפשר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

חבל חבל חבל.

הרמקולים האלה לא יכולים להגיע לאיכות אפילו של הרמקולים של המאתיים דולר. אתה פשוט תצטרך לקבל את זה.

קודם כל רמת הדיסטורשן במגברים ישנים גבוהה מאוד.

לא נכון לקרוא לדברים האלו מגברים כי הם בכלל אמפליפיירים.

עוד סיבה שהרמקולים לא יכולים להיות טובים זה הקרוס אובר (ואני יוצא מנקודת הנחה שאתה יודע מזה).

ברמקולים של האוטו יש שתי אלמנטים, שעובדים על שתי רמות תדרים שונות.

בכל אפילו ברמקול ישן יש קרוס אובר שמפרק את רמות התדרים לחוטים שונים.

תדרים נמוכים לוופר, תדרים בינונים למיד ותדרים גבוהים לטוויטר.

ברגע שחיברת את הרמקולים של האוטו לחיבור נגיד של הוופר, אז אותו מסוים ישמיע רק תדרים נמוכים ובאיכות נמוכה כי הוא לא מנוצל במלואו. וכך הלאה.

שבונים צריך להשתמש באלמנטים חדשים, שקונים בחנויות, זה לא יקר וזה טוב. פעם היה אפשר לקנות אצל הערבים, היום לא מומלץ.

צריך לתכנן קרוס אובר מושלם ורק אז לבנות. בשביל הקופסא באמת אפשר להשתמש ברמקולים ישנים אבל לא יותר מזה.

את המגברים תטיס לכל הרוחות ותקנה מגבר סטריאו ב-1000 שקל, שיש לו גם כניסה לסאב.

מגבר חיצוני לסאב פסיבי עולה למעלה מ-1000 שקל, ועוד אלמנטים איכותים כדי לבנות את הסאב יעלו לך 500 שקל האחד ומעלה.

בסאב לא צריך קרוס אובר, המגבר שלו אחראי על זה.

בהצלחה בהמשך ומקווה שתעזר בעצות שלי,

שלך,

אביעד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל חבל חבל.

הרמקולים האלה לא יכולים להגיע לאיכות אפילו של הרמקולים של המאתיים דולר. אתה פשוט תצטרך לקבל את זה.

קודם כל רמת הדיסטורשן במגברים ישנים גבוהה מאוד.

לא נכון לקרוא לדברים האלו מגברים כי הם בכלל אמפליפיירים.

עוד סיבה שהרמקולים לא יכולים להיות טובים זה הקרוס אובר (ואני יוצא מנקודת הנחה שאתה יודע מזה).

ברמקולים של האוטו יש שתי אלמנטים, שעובדים על שתי רמות תדרים שונות.

בכל אפילו ברמקול ישן יש קרוס אובר שמפרק את רמות התדרים לחוטים שונים.

תדרים נמוכים לוופר, תדרים בינונים למיד ותדרים גבוהים לטוויטר.

ברגע שחיברת את הרמקולים של האוטו לחיבור נגיד של הוופר, אז אותו מסוים ישמיע רק תדרים נמוכים ובאיכות נמוכה כי הוא לא מנוצל במלואו. וכך הלאה.

שבונים צריך להשתמש באלמנטים חדשים, שקונים בחנויות, זה לא יקר וזה טוב. פעם היה אפשר לקנות אצל הערבים, היום לא מומלץ.

צריך לתכנן קרוס אובר מושלם ורק אז לבנות. בשביל הקופסא באמת אפשר להשתמש ברמקולים ישנים אבל לא יותר מזה.

את המגברים תטיס לכל הרוחות ותקנה מגבר סטריאו ב-1000 שקל, שיש לו גם כניסה לסאב.

מגבר חיצוני לסאב פסיבי עולה למעלה מ-1000 שקל, ועוד אלמנטים איכותים כדי לבנות את הסאב יעלו לך 500 שקל האחד ומעלה.

בסאב לא צריך קרוס אובר, המגבר שלו אחראי על זה.

בהצלחה בהמשך ומקווה שתעזר בעצות שלי,

שלך,

אביעד.

אפא אתה גר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלו הלו, אנשים!!!

אני לא אידיוט! אני מבין שאת האות צריך להיות מחולק לתדרים. ואני אחלק את זה לקטע המקצועי והלא מקצועי. אני מודה שאמת אין לי Crossovers

עכשיו אבל ברמקולים החדשים יהיה crossover הוא כבר מוכן, למעשה כל החלקים מוכנים. השירטוט אצל הבן אדם שיבנה לי את הקופסאות.

הכל יעשה ללא פשרות פה אני לא אקמבן - כל בבסיס יהיה 1way ולא עם הטווטרים עליו וגם יהיה 8אום ולא 4, כמו כן הטווטרים נקנו בנפרד והם לא למכונוית בכלל - עלה לי 250 ש"ח. אני גם לא ממש הסברתי על הקופסאות. הן לא יהיו זולות עשויות חלקן מmdf וחלקן מעץ מלא (לא בונים קמקולים מעץ מלא - לא עובד טוב עם האקוסטיקה) העץ המלא זה בשביל הברגים - שלא יתפרק עם הזמן. כמו כן, זה כל העסק יהיה מודבק בדבק (לא ברגים חוץ מהמכסה האחורי שיהיה עם ברגים שם העץ המלא) אחרי שאני אקבל אותם אני אצפה אותם בפנים במן ספוג מיוחד כזה וגם החיבורים האחורים הוא לא סתם חוטים זולים כאלה אלה קניתי חיבורים עגולים כאלה שיהיה יפה - כמו שצריך. אז בלי לזלזל!

דבר שני בקשר לסאב אני עוד לא יודע מה אני הולך לעשות כי אני במצב הזה אז אני לא חושב על למה אני הולך לחבר אותו (כשנגיע לגשר נחצה אותו).

בקשר למגבר - אם אנחנו כבר בקטע של להתעסק בקטנות אז צריך להגיד reciver אבל לא משנה. איך שאני רואה את זה לא משנה איזה מגבר כזה. אני יכול לחבר אקולייזר חיצוני. הריי כל העבודה שלו היא להגביר לי את אות. חוץ מיזה אני מבין שמשהו יקר וחדש פירושו טוב יותר אבל ביחס לכמות הכסף אני לא רואה בזה שום צורך. אני לא רוצה לשלם למשל מחיר גבוה פי 10 (100 יחסית ל1000 למשל) ואני יודע שאני לא אקבל תמורה הולמת אז אין לזה טעם. אם במקרה אני אמצא מציאה או משהו כזה אני אחליף בשמחה אבל אני לא רואה לזה טעם עכשיו.

נ.ב: אני לא גם בראשון העין או מה שאמרת בכלל ואני בכלל לא רואה את הקשר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוץ מיזה, אני ראיתי פה הרבה אנשים שיודעים לראות את הצדדים הרעים אבל אם כולם כאלה מבינים וגיבורים למה שמישהו לא ינסה לבנות משוה יותר טוב לבד? הא?

אז בבקשה תנו כבוד ליוזמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחי אל תהיה כזה מתגונן, רק נתתי לך עצות (אמרתי בסוף ההודעה מקווה שתעזר בעצות שלי).

אחי אתה טועה. אם אתה שם רמקולים של אוטו, יש בהם 2 אלמנטים ויותר, בד"כ ווופר, ככה שצריך לשלוח לאותו חיבור את כל התדרים, ולא רק את הנמוכים, גבוהים או בינוניים של הקרוסאובר.

יוזמה זה לא חוכמה.

עשיתי אותו דבר כמוך בכתה ז, 4 של אוטו, קופסא נחמדה שבניתי לבד, שמעו נהדר שמעו נפלא!

אבל אז קניתי אמיתיים כמו שצריך, והבנתי שמה ששמעתי זה בעצם קופסת פח מזמרת.

אני באמת שמח שלקחת יוזמה, אבל כדאי שתשמש בעצות.

חיבורים לרמקולים נקראים טרמינלים. טרמינלים עגולים לא יותר טובים מריבועים דווקא. ההבדל הוא בחומר המוליך (סוג מתכת, מומלץ זהב).

בוא שניה נבדוק את ההבדלים בין רסיבר לאמפליפייר:

רסיבר- בשפת היום יום קוראים לכל אמפילפייר רסיבר. כל הימהה הפשוטים למינהם והדנון ואלו. רסיבר אמיתי זה מכשיר המרכז מספר גורמי מוסיקה ואף מפענח קודים במקרים מסוימים.

אמיפליפייר זה שילוב של מגבר, רסיבר, ורדיו, שכל אחד מהם נופל באיכותו מהנפרד.

אני מקווה שתוכל להעזר במידע. אם תרצה עוד תפנה אלי בפרטי.

א.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוץ מיזה, אני ראיתי פה הרבה אנשים שיודעים לראות את הצדדים הרעים אבל אם כולם כאלה מבינים וגיבורים למה שמישהו לא ינסה לבנות משוה יותר טוב לבד? הא?

אז בבקשה תנו כבוד ליוזמה.

1. בניתי.

2. בקשר לצדדים הרעים... מה אתה רוצה שאני יגיד לך שהקופסאות שלך מעולות...? את זה אתה יודע... אבל אתה כנראה לא יודע שרמקולים של אותו= שמים אותם באותו.. ואתה מוזמן אלי לחדר לשמוע את הכוסונים שלי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד מה המקסימום ווליום שאתה שם? בשביל מה כל כך הרבה וכל זה?

תאמין לי אצלי מחוברים למשחב דרך מערכת סטיראו של 2200 וואט וזה מספיק מעל ומעבר, אבל טוב אם אתה אוהב את זה וזה ביכלתך אז למה לא!!!.... :dance: :coolman: :bigok:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד מה המקסימום ווליום שאתה שם? בשביל מה כל כך הרבה וכל זה?

תאמין לי אצלי מחוברים למשחב דרך מערכת סטיראו של 2200 וואט וזה מספיק מעל ומעבר, אבל טוב אם אתה אוהב את זה וזה ביכלתך אז למה לא!!!.... :dance: :coolman: :bigok:

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח הרגת אותי!!!!

2200 וואט.......... PMPO....= יש לך 5 וואטRMS. אבל זה לא מה שמשנה...

אין קשר בין "כמה וולים אתה שם" לכמה אתה שם..

לך תישב בחדר שיש מסביב לכל החדר רמקולים ותראה כמה הערכת שלך, שלי, כל הATPים למיניהם שווים לתחת.. (והמערכת שלי מעולה..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני באמת הגזמתי עם התגובה. אני מצטער.

רציתי להגיד עוד פעם שבקופסאות שיש עכשיו (מה שבתמונה) אין קרוסאוברים. אני מוצא את הפייאונרים הקטנים בכל מיקרה כי אין לא עובדים ביחד טוב (2 רמקולים גדולים אז הם מנטרלים אחד את השני בלי פיר). ברמקולים החדש יהיו קרוסאוברים. כמו כן, ברמקולים החדשים אין את הקטע של הכמה רמקולים על אחד אלא כל בנפרד.

אני מבין שאני לא בונה פה מערכת שהיא תהיה בעלות נמוכה אבל ברמה מאוד גבוה. מה שאני כן בונה א. מאוד מעניין אותי לבנות ב. יחסית להשקעה הכספית זה יוצא משתלם ואיכותי (שוב יחסית). אם היה לי את הכסף לקנות משהו על רמה (לתת 5000ש"ח ולסגור חשבון הייתי עושה אבל לצערי ממש אין לי את הכסף הזה).

אני חושב שהו סוג של התנסות שהוא מאוד נחמד - לבנות בעצמך ולהנות מפירות עבודך.

בקשר לאיך קוראים למה וזה אני חושב שזה לא חשוב. אין צורך אפילו לדבר על זה.

אני פתוח להצעות לשיפור. אם יש לך משהו להציע בתחום שאני עוסק בה אני ממש אקבל אותו בברכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוצמה זה צעד מאוד חזק דווקא. אני מפחד להגביר את זה ל Full Volume אני לא עובר את החצי ב מגבר\רסיבר\ אמפליפייר (אני כבר לא יודע איך לקרוא לזה). עובד מאוד יפה. יש מן הרגשה כיאלו הוא מתעורר לחיים חדשים בווליום גובה (למען האמת יש אמת בזה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...