מתלבט בין שני מסכים של BENQ - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתלבט בין שני מסכים של BENQ

Itzik68

Recommended Posts

http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=RL2755HM

http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=XL2720Z

בין שני הדגמים האלו קיים הפרש מחירים של 1K ש"ח ואני חופר מלא על המפרטים של שניהם באתר של BENQ ולא מצליח להבין למה.

על הדגם היקר יותר מצויין שהוא יכול לתמוך בקצב ריענון של 144Hz אבל במפרט של הדגם הזול יותר לא מצויין מה קצב הריענון...

האם יש ביניהם הבדל כזה גדול שמצדיק הפרש של 1K ש"ח במחיר???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני באותה סירה של מסך מחשב.

רוב המסכים שתומכים ב144HZ הם כ1000 ש"ח יותר מהדגמים המקבילים שלהם שתומכים ב 60-75 HZ.

ב-BENQ אתה תקבל גם תמיכה ב3DVISION BLUR REDUCTION וכל מיני פיצ'רים של מסכים שתומכים ב144HZ.

השאלה היא האם המפרט שלך מחזיק מעל 100FPS במשחקים שאתה משחק.

אם כן אז 144HZ זה עולם אחר לגמרי אם לא אז חבל על הכסף( אלא אם כן אתה רואה את עצמך משרג למפרט שיתן לך 144HZ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מפריע לך שזה tn ולא ips?

כמו שאדון גפן אמר, TN נותן ביצועים יותר טובים במשחקים ושמתי לב שהמסך הקיים שלי (IPS) אכן גורם לחיתוכי תצוגה כאלו ואחרים במשחקים דבר שלא חשתי בו בעבר כי המחשב הקודם שלי פשוט לא היה מסוגל לעשות את מה שהנוכחי עושה.

כנראה שאני אצטרך להתפשר מעט על זוויות הצפייה והאיכות לטובת שיפור דרסטי בביצועים וזה בסדר מבחינתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ אוקיי, אז סביר להניח שאם חוויתי

Tearing במסך הקיים אז זה אומר שהוא אכן פועל בקצב שלא תואם את המחשב שלי (ואני אניח שהוא האיטי מבין השניים, למה? כי קשה לי להאמין ששילוב של i7 עם GTX 970 יפיק FPS נמוך יותר מהמסך הזה...) במידה ואשדרג למסך יותר מהיר, (ולא משנה איזה פאנל) התופעה תיעלם נכון?

אז פאנל TN אכן עדיף כי פאנל בעל מהירות תגובה זהה לזו שמגיע אליה המסך הנ"ל (במידה ויש להשיג כזה בארץ) יהיה בערך כפול מבחינת המחיר, משמע פאנל TN עדיף בעבורי בכל מקרה אני טועה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב המסכים הם 60HZ, מה שאומר 60FPS לשניה , עכשיו לדוג' יש משחק שרץ על 80FPS , ואז יורד ל60 , ואז עולה ל70 ,ואז שוב עולה ל80 כמו בכל משחק נורמאלי ,כי כל פעם שהסביבה משתנה העומס על כרטיס המסך משתנה , זה גורם לפריימים להחתך כי בסופו של דבר כרטיס המסך שולח באופן קבוע 60 , לזה יש שני פתרונות .

Vsync שמסכנרן את הFPS ככה שינעל לקצב הרענון של המסך ואז יש תמונה חלקה , זה בתנאי שתמיד יש לך במשחק 60FPS ,כי כשהFPS יורד מ60 לVsync יש השפעה שלילית על הביצועים , יש גם Adaptive vsync לNvidia אבל זה פחות משנה.

אופציה ב' היא מסך עם קצב רענון משתנה ,ביחד עם כרטיס המסך המסך מתאים את עצמו למה שכרטיס המסך מרנדר , ככה מאפשר חסכון בשימוש בVsync שגורע מהביצועים ומוסיף זמן השהיה של של כמה MS , זה נקרא Freesync לכרטיסי מסך של או G Sync לnVidia וצריך מסך נתמך (ומסכים עם מודול Gsync מאוד יקרים)

ככה שאת זה מסך hz144 לא ישפר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יהיה שיפור או לא זה תלוי במה אתה משחק.

אם זה משחקי FPS ודומיו הרי שה INPUT LAG הנמוך שבא עם מסכי 144HZ יתנו לך שיפור משמעותי. ( בהנחה שאתה מגיע לפריימים האלה).

אם זה משחקים אחרים לא נראה לי.

בלי שום קשר אני הולך על ה 2460PQU הוא ממש שווה את המחיר ויש לו את ה INPUT LAG הכי נמוך עבור כל מסכי ה 24".

לגבי 27" שמעתי רק דברים טובים על ( אני חושב יש באייבורי את המסך המדובר) עולה 2350.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת של-27" אני ההיתי ממליץ על האסוס או הBENQ.

למרות שעכשיו ראיתי דגם של BX270HU. אמור להיות מדהים ל-27. אבל בטח יקר מאוד.550$ יתורגמו בארץ ל3000 ש"ח בערך...

27" בלי GSYNC אני הייתי הולך על הפאנל שלו יותר מהיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...