התייעצות לרכישת מחשב iMac - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות לרכישת מחשב iMac

KingYes

Recommended Posts

שלום לכולם, אני רוצה להתחדש עם מחשב חדש במשרד, ורציתי להתייעץ לגבי זה.

חשוב לי שיהיה לי מחשב "מפנק" וגם שיהיה חזק.. עברתי קצת באתר של iDigital (חשוב לי לרכוש מהארץ), וראיתי את המחשב iMac הזה:

iMac 27" with Retina 5k

מעבד Quad intel i5 במהירות 3.5GHz (Turbo Boost up to 3.9GHz)

זיכרון 8GB (two 4GB) 1600MHz DDR3

כונן קשיח 1TB Drive

העלות של זה לבינתיים: 14,376 שקל.

עכשיו אני חושב שצריך יותר זיכרון (הבנתי שהמאקים זוללים זיכרון), אז תוספת של עוד 8GB עולה 1,162 שקל.

וג"כ המעבד נשמע לי קצת חלש, אז לשדרוג של i7 4.0GHz-4.4GHz עולה עוד 1,453 שקל.

סכום ביניים: 16,991 שקל.

עכשיו בואו תעזרו לי להבין מה אפשר לשדרג כרגע ואם במהלך העבודה אראה שאני צורך יותר, אז אני ישדרג. ומה אי אפשר.. לדעתי מעבד זה מוצר הליבה ועדיף לתת עוד כמה שקלים ולקבל משהו שיעבוד כמו שצריך. מה שאין כן הזיכרון. אבל השאלה האם באמת המאקים זוללים זיכרון מוגזם מאשר ה- או שזה סתם "מיתוס"?

אני למעשה מקמפל המון (לא עושה גרפיקה, אלא מתכנת). והיום בלינוקס שלי אני מגיע לצריכה של 4GB חנוק..

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במחיר הזה אתה קונה PC חזק יותר, מסך איכותי ובעודף נוסע לסופ"ש בכרתים.

אז למה...? לזרוק כסף לפח. אני זרקתי 23K ש"ח על מק שלא שווה ביצועים של מחשב ב-. אבל... זה היה תנאי לקבלת עבודה מול לקוח גדול.

אין סיבה היום לרכוש את המחשבים האלו, כי פשוט אין תמורה להשקעה האדירה הזאת. בנוסף, קח בחשבון הרחבת אחריות מעבר לשנה של care עלות של 750 ש"ח לפחות לשנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לך על התגובה, ואני יודע שיש פה כסף שאני משלם רק על המותג וב- הייתי מביא מפלצת-רצינית במחיר הזה, אבל אני צריך דווקא מאק. פשוט אני רוצה להבין במה אפשר לחסוך שמה ומה "צריך".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במחיר הזה אתה קונה חזק יותר, מסך איכותי ובעודף נוסע לסופ"ש בכרתים.

נשמח אם תוכל לתת מפרט ל עם מסך 5k בעל מפרט חזק יותר ובמחיר זול יותר, כדי שבעודף אפשר יהיה לקנות לפחות את החופשה הכי זולה בכרטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשמח אם תוכל לתת מפרט ל עם מסך 5k בעל מפרט חזק יותר ובמחיר זול יותר, כדי שבעודף אפשר יהיה לקנות לפחות את החופשה הכי זולה בכרטים.

ואתה באמת מאמין בתמים שכרטיס R9 M390 מסורס ל-2gb יתמודד עם רזולוציה של 5K. אני בספק...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...