סידור כוננים (קשיחים) במארז ..תמונות בפנים - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סידור כוננים (קשיחים) במארז ..תמונות בפנים

yonni

Recommended Posts

התחלתי לסדר את המארז כדי לאפר זרימת אויר וקירור מירבי בפנים.

המארז מסוג COMPUCASE 6A19 עם שני מאוררים 120 MM מקדימה ומאחורה.

יש לי שני הרד דיסקים (רוב השימוש נעשה רק באחד מהם) והייתי רוצה לדעת איך עדיך למקמם:

כמו בתמונות בשורה עליונה: שניהם הכי למטה ודיי צמודים עם מרווח קטן של סנטימטר בינהם, וזה יוצר יפה במרכז המארז.

או

כמו בתמונות בשורה התחתונה: יש מרווח של שלב אחד בינהם, וזה קצת יותר צפוף במרכז המארז.

האם זה בעייה שהם צמודים בהתחשה שיש שימוש מסיבי רק באחד מה? בקיצור מה עדיף?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נראהל י מצב טוב כל כך כי ככה הכוננים מתחממים ביניהם והחום כלוא שם ויכול להיווצר מצב לא טוב.

הצעה שלי שים אחד למעלה אבל ממש למעלה ואחד למטה ממש למטה טככה באמצע נותר ריק בשביל שהאוויר שה120מ"מ שלך מפיק יגיע לאיזור המעבד והכרטיס מסך.

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים לב אמרתי הכי למעלה!

זה יהיה מעל הכרטיס מסך לא נראה לי שייצור מחיצה.

חוצמזה שאתה יכול לשים משהו שיפנה את האוויר כלפי מעלה עם איזה חתיכה של עץ או משהו.

אפרופו המצב שלך אני רוצה לשאול שאלה, יש לי מארז זהה (6A19) ויש לי הרד אחד אם אני ישים אותו הכי למטה אז האוויר ייצא הרבה יותר בקלות לאיזור המעבד, אבל זה לא יגרום לחימום ההרד יותר מדי?

המון תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים אותם צמודים, אבל תעלה אותם שלב או שניים למעלה = עדיף ששניהם יהיו

במרכז המאוור (בשטח המת).

המאוורר פועל כל הזמן.

אחרי כמה דקות, הדיסקים מתקררים ונשארים קרירים ולא מתחממים יותר באופן מורגש.

אפשרות נוספת היא, למקם דיסק אחד בחלק העליון של הכלוב - מול הכנפיים של המאוורר

ודיסק שני בתחתיתו - גם מול הכנפיים של המאוורר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם חושב שצריך להיות מרווח קטן בינהם, ולא גדול כדי שהמאורר 120 שלך מקדימה ינשוף על שניהם :P .

אתה רוצה לבדוק מעלות של ההרדיסקים? תוריד Dtemp תוכנה שמציגה טמפרטורת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב לשים אחד הכי למעלה ואחד הכי למטה אני לא יכול כי אין לי כבל מספיק ארוך בינהם....

בכל מקרה בהרד דיסק התחתון אני בקושי משתמש ולכן גם נראה לי שהוא לא מתחמם יותר מידי אז מצידי שישאר למטה אפילו קצת מתחת למאורר...

נראה לי שאם אני שם את ה הרד דיסק העליון במגירה העליונה ביותר זה עדיין יוצר איזשהו גג אם לא מחיצה...

השאלה אם להצמיד או לא... נראה לי שזה ישאר כמו בשורה התחתונה (של התמונות): הדיסק העליון יהיה שלב (עם רווח) מעל התחתון ובדיוק מול מרכז המאוורר ב"שטח המת"...

דרך אגב DTEMP לא מראה לי טמפ...פשוט האייקון שלו מופיע בTASKBAR אבל חוץ מזה ...נאדה...

כל הערה תתקבל כמובן בברכה, זה לא אומר שאני יודע מה אני עושה.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שכוננים מופרדים יתקררו יותר מהר אבל לא ממש בדקתי.

בדיקת הטמפ' של הכוננים לא תלויה בתוכנה כי אם בהתקן פיסי על הדיסק. הדיסקים החדשים מצוידים לרוב בחיישן ומאפשרים בדיקת טמפ' ע"י כל תוכנה שקוראת את נתוני ה SMART של הדיסק (במידה כמובן שהפעלת את זה ב BIOS).

אגב, הכונן גם אם לא בשימוש ממשיך להסתובב. הכוננים מסתובבים בלי סוף מרגע שאתה מפעיל את המחשב בלי קשר לקריאה או כתיבה. אלא אם אתה משתמש בחסכון אנרגיה ומשבית אותם לאחר כמה זמן. לא בטוח שזה מומלץ כי "ההתנעה" של הכונן זו העבודה הכי קשה לגביו והדורשת הכי הרבה חשמל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי 80 7200 B BUFFER, הוא לא כ"כ ישן.

לא אמור להיות לי חיישן טמפרטורה בו???

יכול להיות שכמו שאני לא מצליח לקרוא טמפ מארז כך גם בהרד דיסק...וזה אוליי כי הלוח לא תומך (_GIGABYTE 8IK1100)???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב לשים אחד הכי למעלה ואחד הכי למטה אני לא יכול כי אין לי כבל מספיק ארוך בינהם....

בכל מקרה בהרד דיסק התחתון אני בקושי משתמש ולכן גם נראה לי שהוא לא מתחמם יותר מידי אז מצידי שישאר למטה אפילו קצת מתחת למאורר...

נראה לי שאם אני שם את ה הרד דיסק העליון במגירה העליונה ביותר זה עדיין יוצר איזשהו גג אם לא מחיצה...

השאלה אם להצמיד או לא... נראה לי שזה ישאר כמו בשורה התחתונה (של התמונות): הדיסק העליון יהיה שלב (עם רווח) מעל התחתון ובדיוק מול מרכז המאוורר ב"שטח המת"...

דרך אגב DTEMP לא מראה לי טמפ...פשוט האייקון שלו מופיע בTASKBAR אבל חוץ מזה ...נאדה...

כל הערה תתקבל כמובן בברכה, זה לא אומר שאני יודע מה אני עושה.....

זה מוריד קובץ זיפ לא?

תלחץ קודםעל הקובץ Dtemp.att

ואח''כ על Dtemp.exe ותעשה לו כן.

מקווה שהצלחת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...