מה לשדרג, זיכרון, מעבד או דיסק קשיח? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה לשדרג, זיכרון, מעבד או דיסק קשיח?

komer83

Recommended Posts

המחשב הנוכחי עם

Intel i5 2.6GHz (האסוול)

8GM DDR3 1600MHZ

ו1TB דיסק קשיח 5400

אני יכול לשדרג ל16 ג׳יגה זיכרון (אותה מהירות) או מעבד ל3.0GHz Intel Dual-

או לדיסק קשיח (לא בטוח החברה כרגע)

עובד בתחום האודיו, כשאני היום עובד עם התוכנות שלי, מגיע לשימוש בכל הזיכרון + קצת שעובר לswap

משתמש בכרטיס הגרפי של המעבד, לא צריך מעבר. איזה מהשדרוגים יתן את השיפור הכי טוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@komer83

אם אתה צריך יותר זיכרון מאשר נפח הזיכרון הפיזי הקיים במחשב (יותר מ 8GB במקרה הזה), אז הדבר שייתן לך את השיפור הכי גדול הוא כנראה תוספת זיכרון.

כונן SSD ייתן לך שיפור בטעינה של התוכנות, ואם הפרוייקטים שלך יהיה עליו, אז גם בגישה לקבצים האלו. במידה ויהיה צורך בגישה לזיכרון ה Swap (זיכרון וירטואלי שנמצא בהתקן האיחסון), אז יהיה שיפור לעומת המצב הקיים כי כונן SSD מהיר יותר לעומת דיסק קשיח מכני, אך לא כמו תוספת זיכרון אמיתית.

הערה: במקרה שלך אתה משתמש בדיסק קשיח שעובד ב-5400 סל"ד (RPM), ולכן אתה מקבל ביצועים נחותים לעומת ביצועים של דיסק קשיח "רגיל" העובד ב-7200 סל"ד (אני מניח שאתה מדבר על מחשב נייח, שכן במחשב נייד כנראה אין לך אפשרות לשדרג מעבד).

מעבד i5 מהדור הרביעי הוא מעבד טוב, וכל עוד הוא לא מגיע לעומס של 100% שימוש בתוכנות שלך, הוא לא צוואר הבקבוק במערכת (לפי מה שכתבת, צוואר הבקבוק כרגע הוא הזיכרון הפיזי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה, אינו דיסק.

אפשר לומר כונן .

אך מכיוון שה"D" בSSD משמעותה כונן, אפשר לומר ללא שום דבר נוסף.

גם למילה קשיח אין שום קשר או משמעות לSSD, מכיוון שבSSD שלא כמו בכונני דיסקים, אין גרסאות רכות.

לכן מיותר להוסיף "קשיח" לתיאור הכונן, בדיוק כמו שמיותר להוסיף "מוצק"(שהרי אין גרסה נוזלית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא ממש רלוונטי לדיון הזה, אבל:

SSD - ראשי תיבות של Solid State Drive ובעברית - כונן מצב מוצק.

HDD - ראשי תיבות של Hard Disk Drive ובעברית - כונן דיסק קשיח.

כלומר לפי השם התקני איחסון אלו מוגדרים ככוננים (drives).

במערכת ההפעלה לעומת זאת, ההתייחסות להתקן איחסון פיזי היא כאל דיסק (disk).

בנוסף, יש כאלו הרואים בהתקן האיחסון הפיזי כדיסק ובמחיצות שעליו (היחידות הלוגיות שממופות לאות) ככוננים (כונן C, כונן D וכד').

בקיצור, זה עניין של הגדרה, אבל העיקר הוא שהרעיון מובן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיסק מלשון דיסקוס הוא חפץ עגול מסתובב.

המונח רלוונטי רק לדיסקטים, CD/DVD, דיסקים קשיחים, וכו...

כל התייחסות לSSD כאל דיסק מקורה בטעות או חוסר הבנה.

גם אם הוינדוס או תוכנה כלשהיא עושה שימוש במונח כהכללה על כל הכוננים, הרי שמדובר במונח מיושן ולא מתאים, שמפגר אחרי המציאות המתרחבת.

השימוש במילה מוצק(סוליד) מתייחס לשביבי הזיכרון בכונן, שאינם נדיפים כמו שבבי זיכרון אחרים(RAM לדוגמה).

אין כוננים נוזליים, וגם אין כונני זיכרון נדיפים. (יש כרטיסי זיכרון וכיו"ב, אך הם לא כוננים, ואינם נחשבים אמצעי אחסון)

כך שמעבר לתיאור הטכני המקורי שנתנו לכונן לצורך הגדרתו, אין למילה זו משמעות הנדרשת לזיהויו מעבר לקיומה כמילה בשמו.

למה הדבר דומה, לאדם שששם משפחתו סנדלר.

במקור משפחתו עסקה במקצוע הסנדלרות ולכן כשנתנו שמות משפחה הם קיבלו/בחרו את השם סנדלר.

אך כיום, הרבה דורות אחר כך, אין הדבר משמש אלה לצורך שיוכו לעץ המשפחה, וכל קשר למקצוע ממנה המילה נגזרה שייך להיסטוריה הרחוקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההגדרה של מהו דיסק ומהו כונן חורגת מתחומי הדיון הזה, אבל אני רק רוצה לציין שהיה פעם התקן איחסון המבוסס על זיכרון RAM - ה i-RAM של Gigabyte, שהוא כרטיס PCI שאיפשר להתקין בו 4 מודולי זיכרון ואז לחבר אותו לבקר SATA, כך שמבחינת המחשב היה מחובר התקן איחסון נוסף בעל נפח מקסימלי של עד 4GB. לכן אפשר לומר שיש כונני נדיפים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא היה כונן, זה היה כרטיס.

אבל נכון שהמערכת זיהתה אותו כ"התקן אחסון", ואולי אפילו כ"כונן".

אך זה קרה דווקא בגלל שמדובר במוצר כל כך חריג, שאינו הצדיק הכנה מראש לתיאורו המדוייק, וודאי אינו מצדיק שימוש במילה לתיאור כל מה שאינו הוא.

99.99999% מהאנשים בעולם אינם סייבורגים.

אז בתעודת הזהות צריך לכתוב "לא סייבורג"?

להיפך, אם רוצים להוסיף התייחסות לסייבורגים בתעודת הזהות, שיכתבו "סייבורג" למי שהוא "סייבורג".

לפותח הדיון:

אני טיפה מבין בתחום האודיו(רק טיפה), ולדעתי אתה תוכל להינות משדרוג משולש(מעבד/זיכרון/כונן) כמעט באותה המידה.

אבל בכל זאת אם לעשות תיעדוף חשיבויות, אז כונן הוא חשיבות אחרונה, מכיוון שקודם כל חשוב שתוכל לעבוד חלק עם VST שיכולים לקחת לא מעט כוח/זיכרון.

מהירות הטעינה מהכונן אומנם יכולה לשפר את החוויה הכללית בדרך, אבל לא את המוצר הסופי מבחינת עיבוד.

אחד הדברים שלימדו אותי זה שזיכרון מאוד חשוב לתוכנות אודיו.

גם אם זה לא נראה כך על פני השטח.

אם יש לך יותר התוכנה תעבד מראש! יותר ערוצים, והכל יעבוד יותר חלק.

לכן אולי אפילו יותר חשוב ממעבד.

מכיוון שזיכרון הוא שדרוג יותר זול ממעבד I7, הייתי מתחיל שם.

(חפש מחיר טוב על כמות יפה)

לגבי מעבד אפשר אולי לעשות לו OC.

לקנות חזק וטוב שיוכל לשמש גם מעבד חדש במידה ותשדרג בהמשך.

OC מאפשר להוציא כמה עשרות אחוזים יותר מהמעבד.

אבל זה לא מתאים לכל אחד כי זה דורש קצת עבודה וסבלנות, ואולי קצת מזל, והכי חשוב לוח וקירור טוב.

אני עובד עם CUBASE על I7 920 בOC ל3.8GHZ.

כמעט 50% תוספת לביצועי המעבד.

יציב לחלוטין.

שווה את ה280 שקל שהוצאתי על הקירור בזמנו.

אולי כדאי גם שתבדוק אם ניתן לעשות אופטימיזציה להגדרות הביוס והוינדוס לשיפור ביצועי תוכנת האודיו.

יש הגדרות "ברירות מחדל" שאפשר/צריך לשנות כדי להפחית קרטועים ותקיעות קטנות בזרימת העיבוד.

יש מדריכים שמסבירים זאת באינטרנט.

ולבסוף, אם אתה מעוניין גם בSSD קח בחשבון שאם תרצה להתקין את כל/רוב הVST שלך עליו, 250GB כנראה לא יספיקו לך.

עם 500GB כבר תוכל להכניס הרבה מאוד דברים, כולל כמה וכמה ערכות מלאות שתופסות לא מעט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו נזכרתי, יש גם מה לעשות עם 250GB.

אפשר לחלק אותו לשתי מחיצות, אחת 100GB למערכת הפעלה ותוכנות בסיס.

ואת כל השאר למחיצה השניה שתשמש כCACHE לכונן/מחיצה בה יותקנו כל הVST על ההרדיסק!

בעזרת תוכנה כמו PRIMOCACHE(שאפשר לקנות ב100 שקל או להתקין גרסה פרוצה), כל הדברים האחרונים/תדירים שתשתמש בהם יעברו לשבת ולהיטען מהSSD CACHE.

150GB אמור להיות מספיק כדי לתת לך כיסוי טוב לכל פרויקט סביר שתעשה.

מאוד פשוט לעשות את זה.

וזה מאוד אפקטיבי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתוך חוקי הפורום:

Warez, Hacking, Cracks, ותוכן לא חוקיות הם לא נושא לדיון בפורום ואין לפרסם דיונים או הודעות בעלי תוכן זה. הכוונה היא אפילו לא לציין שמות של קבצים מסוג זה, ובטח שלא הורדות ישירות או דרך כל תוכנה אחרת.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...