כוננים מראים אזהרות בבדיקת SMART - כנראה גורם לאיטיות במחשב - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כוננים מראים אזהרות בבדיקת SMART - כנראה גורם לאיטיות במחשב

Splashy

Recommended Posts

יש לי מחשב עם SSD ככונן ראשי של מערכת ההפעלה (WIN7), עם 16 ג'יגה RAM DDR3 ועוד 3 הרדיסקים לאחסון נתונים.

בכונן D (הרדיסק 2 טרה 7200 RPM של HITACHI) אני משתמשת גם לאחסון עבודות, תמונות ואני עובדת על פרוייקטים (בעיקר עיבוד תמונה) מהכונן הזה.

לאחרונה הלייטרום (תוכנה לעיבוד תמונה של אדובי) התחיל לעבוד ממש לאט אצלי, כל הזמן נתקע וממש נהיה לא שמיש. יש לי מנוי ל- CLOUD והלייטרום משם.

ניסיתי לבטל האצת כרטיס מסך בהגדרות של לייטרום כמו שהציעו בפורומים של אדובי וזה לא עזר.

הרצתי HDTUNE על כונן D (HITACHI) וכתוב WARNING. זה הכונן שנמצאות עליו כל התמונות והקטלוגים של לייטרום.

האם יכול להיות שהאיטיות קשורה לזה? האם לדעתכם צריך להחליף את הכונן? אני ברגע זה מבצעת גיבוי לכונן אחר, זה ייקח כמה שעות טובות.

מצ"ב צילומי מסך מ-HDTUNE.

אודה לעצכתם. תודה מראש.

נ.ב. יש לי עוד כונן של וב-HDTUNE כתוב AIRFLOW TEMP FAIL, שהטמפרטורה גבוהה מדי. האם זה אומר שגם הכונן הזה בדרך להיות ז"ל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתקיני את הכלי הזה:

http://sourceforge.net/projects/gsmartcontrol/

ותעשי בדיקה לדיסק החשוד.

אני יכול לדווח הצלחה עם הכלי הנ"ל בזיהוי תקלה בדיסקים קשיחים. לאחרונה למשל הוא זיהה תקלה בדיסק של אצלי אשר גסס לו, לאחר החלפת הדיסק המחשב חזר לפעולה תקינה.

כמו כן עקב שגיאות שונות בדיסק ותקלות אכן הוא הראה כמו שדיווחת איטיות, קפיאות ושאר מרעין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטמפרטורות של שני הכוננים בתמונה שבהודעה הראשונה נראית לי קצת גבוהה (42 ו-44 מעלות צלזיוס) - יכול להיות שזה הגורם לאיטיות. אני מציע שתבדקי את הטמפרטורות של המחשב ואת האיוורור במארז - אולי יתברר שאחד המאווררים הפסיק לעבוד או שהמארז התמלא באבק. אפשר גם לנסות לכוון מאוורר ישירות על הדיסקים הקשיחים בכדי לבדוק האם הטמפרטורה היא אכן הגורם לבעיה.

בנוגע לשגיאות ה SMART שמוצגות:

הערך BE מתייחס לטמפרטורה של הכונן. לא ממש ניתן להבין מהי הטמפרטורה לפי הערכים המוצגים, אבל שוב - היא כנראה גבוהה מדיי.

הערך C5 מתייחס למספר הסקטורים שממתינים למיפוי מחדש. זה יקרה בשלב כלשהו, אבל ביצוע סריקה לכונן, דבר שיגרום למעבר על כל אחד מהסקטורים שלו, כמעט ובטוח שתגרום להפעלת הפונקציה הפנימית הזו בכונן.

הערך C4 מתייחס, לפי הבנתי, למספר הניסיון למפות סקטור לא תקין לסקטור תקין. במקרה הזה נראה שנעשו 5 ניסיון להחליף סקטורים תקולים בסקטורי גיבוי (לא ברור האם מדובר בהצלחות או/ו בכישלונות). פרמטר זה כנראה מעיד על בעיה בדיסק הקשיח, שכן הדבר מעיד על כך שהתגלו סקטורים לא תקינים, ואם אכן מדובר בכישלונות במיפוי סקטורים אלו אז הדבר מעיד על כך שכנראה יש בעיה גם בסקטורי הגיבוי.

אני מציע לגבות את המידע שבכונן של Hitachi ולבדוק אותו בעזרת התוכנה של היצרן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כוננים עומדים ב 55 מעלות. בניידים טמפרטורת העבודה גבוהה יותר מבניחים.

החיווי השגוי של הטמפרטורה - כנראה סנסור פגום בכונן.

פה ושם סקטורים פגומים שמוחלפים באחרים תופעה מקובלת ונורמלית בדיסקים.

בכל מקרה רק יצרן הכונן יודע לפענח את הסמארט שלו ולכן מריצים תוכנית

בדיקה של היצרן על הכונן שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החלפתי לכונן של שהיה לי בבית, הבעיה עדיין נשארה. הלייטרום קופאת לעתים קרובות וכשאני מנסה לייבא זה נתקע להרבה זמן.

הרצתי פקודת sfc /scannow, תוצאה תקינה. הסרתי תוכנות ומשחקים מיותרים. ניסיתי להריץ את המחשב במצב בטוח וגם שם ממה שהצלחתי לראות זה נתקע.

יכול להיות שהבעיה לא במחשב שלי אלא בתוכנה (ספציפית בגרסה האחרונה שלה)? קודם זה לא היה ככה.

תודה לכולם על העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...