הארד דיסק הלך? קריסה לאחר קפיצת חשמל - עמוד 2 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הארד דיסק הלך? קריסה לאחר קפיצת חשמל

dante123

Recommended Posts

יכול להיות שהספק שלך קיבל נזק התחלתי כלשהוא ועכשו לא ממש יציב, ולפעמים מביא לתקלה כזאת או אחרת, או משהוא בלוח (בדרך כלל : משהוא מהבקרים המובנים כמו כ רשת) קיבל נזק התחלתי כלשהוא ועכשו רנדומלית מקצר את ה bus. איזה ספק יש במחשב ולאן המחשב היה מחובר (כבל Ethernet למשל) ?

PS : סקטורים בדיסק הקשיח הם לא רכיב אלקטרוני, אני לא רואה דרך שבה קפיצת מתח תביא לנזק לסקטורים בדיסק הקשיח. נזק לבקר של הדיסק - אולי כן, אבל אז זה היה מתבטא בתקלות אחרות (כנראה - דיסק מת לחלוטין)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכל העוזרים בדבר,

לבסוף רק אחרי ניתוק וחיבור מחדש של הזכרונות מהלוח אם המחשב נדלק כמו שצריך, ורץ כרגיל. כנראה שהcheck disk באמת פתר את בעיית הדרייברים ונכון לעכשיו הכל תקין.

למגיב שמעליי אני עם ספק 500 earthwatts, דווקא ספק שעלה לי לא מעט בזמנו ונחשב לאיכותי. המחשב לא היה מחובר לethernet ובכללי היה מחובר לעכבר מקלדת וצג בלבד.

למישהו יש מושג למה ההוצאה וחיבור מחדש של הזכרונות נתן איפוס לתקשורת בין המחשב לצג?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאן היה מחובר ה Ethernet ?

מגע לא ממש יציב בסלוט של ה יכול לעשות את זה (ואז כשאתה משחק אם ה אתה מסדר אותו). אין לי שמץ איך הפסקת חשמל יכולה להביא לבעיה מהתחלה, אבל ניחוש : הפסקת החשמל הביאה לבעיה אחרת (זמנית). כשחיפשת אותה פתחת את המחשב ונגעת ב , ואז התחילה בעיה אם ה כשהבעיה המקורית נפתרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הethernet לא היה מחובר לכלום- אין לי אינטרנט פעיל בבית כרגע.

אז יכול להיות שהפסקת החשמל באמצע עבודה גרמה לשיבוש פנימי בווינדוס שאחרי כמה תיקונים (דיסק הפעלה, chkdsk, repair) נפתרה הבעיה? אז למה קיבלתי כל מיני מסכים כחולים וקריסות ממש דקה לאחר הstartup (שהייתי במצב דסקטופ)? אני יודע שדברים כאלה קורים רק כשיש כשל רציני בחומרה או בתוכנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פגיעה דרך הספק במקרה שלך - עדיין יכולה להיות, אבל הסיכוי לא ממש גבוה. ניתן לחשוב על כמה אפשרויות אחרות

חיבור Ethernet - אם ממנו מחובר כבל מסוכך (STP / FTP) למודם של הוט, נוצר חיבור בין האדמה של הבית לאדמה של הכבל של הוט - שעובר דרך כבל החשמל של המחשב, המארז, הלוח, חיבור ה Ethernet וכן הלאה

אם הקצר שקרה בבית היה קצר לאדמה (למארז מתכתי של מכשיר חשמל כלשהוא למשל), זה אומר שעבר לאדמה זרם (ואולי גבוה, עד כמה מאות A). חלק מהזרם הזה היה יכול למצוא את הדרך שלו גם למסלול הנל

מכה כזאת של זרם דרך המארז והלוח יכולה להביא לשריפת חומרה, או לתקלה מיידית "חד פעמית" (שמסתדרת אחריי הפעלה מחדש) כתוצאה מהשראה של המכה על קווי נתונים

במקרה שלך, אכן ככל הנראה פשוט היתה כתיבה לדיסק, והפסקת החשמל הפסיקה אותה באמצע. אם הכתיבה היתה לקובץ של מערכת ההפעלה יכולות להיות תקלות בהתאם

מערכת הפעלה היא פוקימון אם אישיות משלו והיא יכולה להגיב בבעיה שאיכשהוא מסתדרת אחריי סריקת דיסק קשיח וכו'

מה שאני רוצה לשאול הוא - מאיפה הבאת שיש בדיסק הקשיח Bad Blocks ? לא נראה לי שיכולים להופיע כאלה כתוצאה מהפסקת חשמל. כן יכול להיות שהם היו מקודם והתגלו כתוצאה מה scandisk שהופעל כשהמחשב עלה מחדש

אבל אם יש לך Bad Blocks רצוי שתגבה את המידע מהדיסק

כמו כן (בכללי, אבל במיוחד אם כלי בדיקה מראים שאכן קיימים Bad Blocks בדיסק), אתה מוזמן לדווח אותו לפרוייקט איסוף סטטיסטיקות שלנו : http://hwzone.co.il/community/threads/568425

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...