FSP RAIDER 650W עם כרטיס מסך R9 390 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

FSP RAIDER 650W עם כרטיס מסך R9 390

Guy_B1

Recommended Posts

שלום,

הזמנתי מחשב חדש עם כרטיס מסך R9 390 (גרסת OC). תכננתי לרכוש את ספק הכוח Seasonic S12G-650W, אבל המוכר בחנות די התעקש שכדאי לי לקחת FSP RAIDER 650W ושאין לי צורך להוציא יותר כסף מזה.

בכמה פורומים (ישראלים ובינלאומיים) ששאלתי היו כמה מגיבים שאמרו שהספק הזה מספיק, אבל לא מעט אחרים אמרו לי שהוא ממש לא מומלץ.

האם לדעתכם עשיתי טעות וכדאי לי בכל זאת להוסיף כסף ולקחת את ה-Seasonic?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה- RAIDER ספק זול יותר, מבחינת הספק (וואטים) הוא אכן יתן את אותו הדבר אבל הוא בנוי מרכיבים זולים יותר ולכן המתחים שלו פחות יציבים (HARDOCP הצליחו לגרום ל- 750W לחרוג מהתקן) ועלול להחזיק פחות זמן (יש לו אחריות ארוכה אז כניראה ש FSP מאמינים במוצר שלהם וזו חברה עם הרבה ניסיון).

לכרטיס כמו ה R9 290/390 הייתי ממליץ לבחור ספק איכותי ככל האפשר, אם תקציב זה בעיה אפשר לקנות את ה- seasonic M12II EVO במחירים מאוד נמוכים, הנצילות שלו נמוכה יותר אבל מכל שזאר הבחינות הוא מצויין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה- RAIDER ספק זול יותר, מבחינת הספק (וואטים) הוא אכן יתן את אותו הדבר אבל הוא בנוי מרכיבים זולים יותר ולכן המתחים שלו פחות יציבים (HARDOCP הצליחו לגרום ל- 750W לחרוג מהתקן) ועלול להחזיק פחות זמן (יש לו אחריות ארוכה אז כניראה ש FSP מאמינים במוצר שלהם וזו חברה עם הרבה ניסיון).

לכרטיס כמו ה R9 290/390 הייתי ממליץ לבחור ספק איכותי ככל האפשר, אם תקציב זה בעיה אפשר לקנות את ה- seasonic M12II EVO במחירים מאוד נמוכים, הנצילות שלו נמוכה יותר אבל מכל שזאר הבחינות הוא מצויין.

תודה על התשובה המפורטת. התקציב אכן בעייתי כי כבר חרגתי ממנו, אבל אם הספק הזה אמור להחזיק לי תקופה ארוכה ולגרום לפחות בעיות מהספק הזול יותר (אם בכלל), נראה לי שכדאי להשקיע את הכסף הזה. אני רק מקווה שלא תהיה לחנות בעיה לשנות את המפרט (TMS).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בבדיקה של hcp הספק היה בתקן ברונז אחר"כ שינו אותו לסילבר וכנראה שיפרו קצת את הרכיבים, מצאתי מידע סותר לגבי זה (לא שהם היו גרועים או משהו כזה) אישית הייתי לוקח את הss הוא dc-dc אני מעריך שהוא group regulated ללא ביקורת מסודרת לא נדע (בדר"כ היצרן רושם אם כן) לא שהfsp ג'נרי\גרוע או יוריד פסולת גרעינית אבל הייתי מעדיף אותו ואם כבר משקיע עוד 200 ש"ח על ספק יותר טוב משניהם.

ריפל לא משהו, מצד שני לא תגיע להספק עם הריפל הזה.

http://forums.vr-zone.com/tech-dynamic-virtual-service-center/2742771-mini-review-fsp-raider-550w-80-silver-2013-edition.html

מצד שני הבחור פה שרף רכיב בכל הספקים עם הפלטפואמה הזאת (גם של האנטק), בשימוש רגיל לא סביר להגיע לזה (150% עומס) הopp מכוון גבוהה מדי, עובד אבל נשרף..., הריפל שלו גם גבוהה הוא ציין שהוא התקשה למצוא היכן למדוד בביקורות אחרות אולי בגלל ציוד בדיקה ייעודי או סיבה אחרת הריפל יצא נמוך בהרבה.

http://www.hardwareinsights.com/wp/seasonic-s12g-the-cheapest-80-plus-gold-unit-with-quality-components/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה שאני "נדחף" לשרשור הזה אבל יש לי שאלה באותה עניין.

אני עוד מעט צריך לקבל את הכרטיס R9 390X

ואני אמור להרכיב אותו על המחשב שלי.

האם יש בעיה כל שהיא עם המפרט הקיים אצלי כיום?

האם הספק שברשותי אכן מספיק לכרטיס הזה?

[TABLE=align: right]

[TR]

[TD]Intel i5 4570 3.2Ghz (3.6Ghz Turbo) LGA1150 Tray

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Intel Original LGA1155-1150 ליבת נחושת - עד 95W

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Gigabyte GA-H87-D3H for 1150

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]NZXT tempest 410 Elite Black + Seasonic 620W -

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Crucial 4GB 1600Mhz 1.5V CL11 -

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Seagate Barracuda 7200.14 1TB SATA3

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD][/TD]

[/TR]

[/TABLE]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מנסה למצוא הכללה שלא קיימת, שימוש בכרטיס גם לחישובים אחרים נקרא gpu acceleration, gpgpu

2 ההאצות הנפוצות הם cuda של nvidia וopencl שנתמך מגרסא 1.2 ע"י שניהם, בגדול בזמנו לא חפרתי על עכשיו amd נתנו ביצועים עדיפים בopencl, מצד שני רוב התוכנות תומכות גם בcuda, בשביל all around card הייתי בוחר בnvidia כי יש יותר תוכנות ופלאג אינים שתומכות רק בהם, לגבי רינדור רוב המנועים משתמשים במעבד, אלה שנעזרים בכרטיס צריך לבדוק לפי מנוע איזה כרטיסים טובים לו, חברה ודגם, לא בדקתי אבל אני מעריך שגם בהם יהיו יותר שיתמכו רק בcuda.

למשל מנוע רינדור חיצוני שתומך בcuda, אחפש גם בopencl

http://furryball.aaa-studio.eu/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראה עריכה..

הבנתי שזה מאוד תלוי באיזה תוכנות אתה הולך להשתמש ..

זה לא רק זה פשוט NV משקיעים יותר בפיתוח ועבודה מול בתי תכנה גדולים (אוטודסק),

זאת הסיבה שהשוק המקצועי מעדיף את המוצרים שלהם.

מקרה יחיד שיש יתרון לכרטיסי FP של על NV, זה בתכנה מאיה שגם זה הולך להיסגר לטובת NV.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...