מסך בחיבור HDMI יכול להתעורר לבד ממצב שינה? - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסך בחיבור HDMI יכול להתעורר לבד ממצב שינה?

furyanaor

Recommended Posts

מתלבט רבות בנוגע למסך חדש וסיננתי את כל המסכים נטולי חיבור DVI או DP

זאת מפני שבטלוויזיה שלי נוכחתי לגלות שכאשר המחשב מחובר אליה באמצעות כבל אין מצב המתנה או יציאה ממנו

מה שאומר שהטלוויזיה אינה כבת ונדלקת סימולטנית מול המחשב בניגוד לחיבור ה VGA שהיה בה.

מאחר שאני לא מעוניין להתחבר בחיבור אנלוגי ובטח שלא רוצה כל פעם לכבות ולהדליק את המסך באופן ידני

חשבתי לנכון שכל המסכים נטולי DP או DVI (ויש הרבה כאלה, מסתבר) פשוט אינם עונים לצרכים שלי.

אני צודק או שבמסכי מחשב זה לא ככה וסתם יצאתי דבע ?

האם בניגוד לטלוויזיות, חיבור המחשב באמצעות יודע לכבות ולהדליק את המסך סימולטנית מול המחשב?

(זה אומר שעליי שוב לצאת למסע חיפושים בין גלקטי !)

עריכה:

הגדלתי ראש וניסיתי לענות לעצמי באמצעות בדיקה של חיבור המסך הקודם למחשב באמצעות במקום DVI

(סמסונג פלורסנט 23.6 מגיע עם חיבור AVI DVI D-SUB USB וגם כניסות אופטיות, משהו מטורף לתקופה ההיא...)

וגם הוא באותה סירה עם הטלוויזיה שלי. כשמחברים אותו למחשב באמצעות HDMI הוא לא נכנס למצב שינה סימולטנית מול המחשב.

אני מסיק שכך זה גם במסכים החדשים והעדכניים של ימינו, אלו שמכילים כניסת D-SUB & HDMI בלבד ללא DP או DVI.

ואז עולה במוחי התהייה מה בדיוק הטעם לשלול במסך איכותי ועדכני את אופציה של חיבור דיגיטלי בין המחשב למסך?

כאילו מה מצפים שאני אעבוד עם המחשב באנלוגי עם מסך שכזה ? וגם אם כן, למה בדיוק מיועדת כניסת הHDMI? לממיר YES כאילו ?

אני לא מתקשה להבין כאן את העיקרון.... מישהו יכול להסביר לי ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יכול לומר לך על סמך בדיקות שעשיתי עם הציוד שיש לי כאן ברשותי (מסכי וטלוויזיית LG) שכולם מתנהגים בדיוק אותו דבר בכל הכניסות.

המסכים - כשאין כבל מחובר בכלל - מציגים הודעה "אין כבל" שמטיילת על המסך והמסך לא כבה. כשהכבל מחובר ואין סיגנל, המסך נכנס מיד למצב שינה. זה עובד בVGA, DVI, וDP.

הטלוויזיה כשאין סיגנל (בין אם מחובר כבל ובין אם לא) מציגה הודעה של "אין סיגנל" במשך כמה דקות (10 דקות?) ואז נכבית. כשהיא נכבית אפשר להדליקה רק עם הכפתור, היא לא נדלקת בעצמה. וזה קורה גם בVGA וגם בHDMI.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

QttP

דווקא אצלי הטלוויזיה כן נכנסת לשינה כ30 שניות לאחר שמפסיק הסיגנל בחיבור D-SUB ומתעוררת לבד אם הדלקת המחשב.

בHDMI לצערי זה לא קרה וזו אחת הסיבות העיקריות שכרגע אני מחפש מסך.

בנוגע למסך שלך, תזכיר לי מה יש לך? DELL דגם 2412H לא ?

אגב יכול להיות שהוא יודע להיכנס לשינה בHDMI רק כי יש לו חיבורי DVI וגם DP ?

כלומר אם היית הולך על מסך נטול DVI\DP המכיל HDMI בלבד + D-SUB כאשר למעשה הVGA בעצם מיועד למחשב והHD לקונסולה, אז אכן לא היית מצליח להיכנס להדלקה?

אני פשוט סיננתי מסכים נהדרים כמו זה לדוגמה:

http://www.zap.co.il/compmodels.aspx?modelid=876878

רק מהסיבה שיאן לו DVI\DP וזה לא באמת אכפת לי כי יש HD. רק חשוב שהוא יידע להיכנס לשינה. השאלה אם אני צודק . על סמך הבדיקה שלך - אני לא.. ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

HDMI-CEC מאפשר להדליק.

המגבר שלי מדליק את הטלויזיה והפוך כי כך הגדרתי להם ושניהם תומכים ב CEC.

(יצרנים שונים קוראים לזה בשמות שונים לא תמיד CEC )

Consumer Electronics Control

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוגע למסך שלך, תזכיר לי מה יש לך? דגם 2412H לא ?
בדקתי עם U2410 וU2413.
אגב יכול להיות שהוא יודע להיכנס לשינה בHDMI רק כי יש לו חיבורי DVI וגם DP ?

כלומר אם היית הולך על מסך נטול DVI\DP המכיל בלבד + D-SUB כאשר למעשה הVGA בעצם מיועד למחשב והHD לקונסולה, אז אכן לא היית מצליח להיכנס להדלקה?

זה נשמע די מופרך. אני לא רואה סיבה הגיונית למה שזה יהיה ככה.

בשורה התחתונה, תמיד אפשר לממש כיבוי אוטומטי או מצב שינה כשאין אות, ואם מממשים מצב שינה, אז גם יציאה אוטומטית ממנו כשהאות חוזר. מה בוחרים לממש - זה כבר תלוי. כמו שאמר omrij - בכל מסך מחשב זה די סטנדרטי. לא נתקלתי בכזה שתומך בstandby בחלק מהכניסות ולא באחרות. בטלוויזיות זה כנראה פחות נפוץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי תודה על המידע.

המסקנה של חברי הפורום היא חד משמעית - מסכי מחשב עדכניים תומכים cnc בhdmi בלי בעיה.

וזאת בניגוד למסך שלי בבית (בן 6 ככה אם אני לא טועה אבל היה שיא הטכנולוגיה בזמנו)..

אז יש טעם להעמיד לבדיקה (ואיך?!) את התמיכה של חיבור הhdmi ב cnc

בכל מסך פוטנצייאלי נטול dp/dvi בטרם רכישה? דעתכם??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...