זה הזמן לשדרג מעבד? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זה הזמן לשדרג מעבד?

Rockstatement10

Recommended Posts

יש לי כרגע i3 2100 בשילוב עם HD 7970.

לפי מה שאני יודע כרטיס המסך הזה חזק ומספיק גם למשחקים מודרניים אבל המעבד קצת בעיה.

האם זה הזמן לשדרג? הלוח שלי הוא IPMSB-H61... חשבתי על אפשרות של קניית i5 3470 יד2.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבד I5 יד שניה מהדור הכי חדש בו הלוח שלך תומך אכן נשמע לי כמו הפתרון הנכון כאן. לי יש את הR9 280X (שהוא בעצם HD7970) עם I5 2400, ואני לא נתקלתי עדיין בצוואר בקבוק כלשהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. קח בחשבון שאם אתה קונה מעבד מהדור הנוכחי (הדור השישי, ה Skylake), אתה תצטרך גם לוח אם חדש, ואם לא תבחר בלוח אם התומך בזיכרון DDR3 (ויש כמה כאלו) אתה תצטרך גם זיכרון DDR4, דבר שיגדיל את העלות הכוללת.

2. ההפרש בביצועים בין המעבדים מהדור השישי לדור הרביעי הוא יחסית קטן, וכנ"ל לגבי הפרש הביצועים בין מעבדי הדור הרביעי והדור השלישי, אבל יש לזכור שזה מצטבר, כך שההפרש בביצועים בין מעבדי הדור השישי לעומת הדור השני, ובמיוחד לעומת הדור הראשון, הוא כבר יותר מורגש ובמקרים מסויימים הוא יכול לעמוד על כ-20 או אפילו 25 אחוז. זה לא אומר שלא ניתן לשחק משחקים מודרניים עם מעבדים מהדור השני או אפילו הראשון אלא פשוט שייתכן שתקבל FPS קצת יותר נמוך (זה תלוי בעיקר במשחק, שכן יש משחקים שתלויים הרבה יותר בכרטיס המסך מאשר במעבד).

3. מעבד Core i5-3470 חדש עולה היום בסביבות ה-900 עד 1000 ש"ח. מעבד Core i5-4460, שהחליף אותו עולה בערך אותו הדבר (מעשית - קצת פחות). אני מניח שהמעבד שתקנה הוא גם משומש וגם ללא אחריות, אז מחיר של 500-600 ש"ח הוא סביר עבורו פשוט כי מעבדים בד"כ לא מתקלקלים.

4. כל זה לא ממש רלוונטי מסיבה פשוטה - הלוח IPMSB-H61 (קישור) הוא לוח שנמכר במחשבי HP, וכפי שניתן לראות באתר של HP הוא תומך באופן רישמי ב-2 מעבדים - ה i3-2100 וה Pentium G620. זה אומר שאי אפשר להבטיח לך בוודאות שהלוח יתמוך במעבד אחר כמו ה i5-3470. מעשית - יכול להיות שזה יעבוד בלי בעיה, או שיכול להיות שכל מה שהלוח צריך הוא עידכון ביוס בכדי שהוא יתמוך במעבדים אחרים, אבל הבעיה היא שבאתר של HP אני לא רואה קישור לעדכוני ביוס ללוח הזה.

בכל מקרה, גם אם ניתן להפעיל מעבד אחר, הלוח IPMSB-H61 נראה לי קצת "חלש" (יש לו רק 3 שלבי ייצוב מתח למעבד) ולכן לא הייתי מתקין בו מעבד i5.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@Lior A

לפי ההודעה הראשונה, המחשב מיועד למשחקים.

@Rockstatement10

אני לא יודע בוודאות שמעבד Core i5-3470 לא יעבוד עם לוח האם שלך, אבל אם תקנה מעבד כזה והוא לא יתאים, אז אתה תרצה לקנות גם לוח אם חדש (או משומש) שכן יתאים למעבד. במקרה כזה יכול להיות שישתלם לך לקנות לוח ומעבד חדשים יותר (מהדור הרביעי או אפילו מהדור השישי) במקום להשקיע בטכנולוגיה "ותיקה".

לפי התמחור של אינטל, עבור מעבד Core i5-3470 מהדור השלישי (שמתומחר ב-195 דולר לגירסת ה box ו-184 דולר לגירסת ה tray), המעבד המקביל (בערך) מהדור הרביעי הוא ה Core i5-4460 (שמתומחר ב-187 דולר לגירסת ה box ו-182 דולר לגירסת ה tray) והמעבד המקביל מהדור השישי הוא ה Core i5-6400 (שמתומחר ב-187 דולר לגירסת ה box). קישור לפרטי המעבדים באתר של אינטל. ההבדל בביצועים בין שלושת המעבדים האלו הוא לא גדול במיוחד וסביר להניח שהוא לא יורגש ברוב השימושים, כך שצריך לבדוק איזו אפשרות הכי משתלמת עבורך:

א. מעבד Core i5-3470 ולוח אם מתאים (תושבת 1155) משומשים (אין שום טעם לקנות שילוב כזה חדש). זו כנראה האפשרות הזולה ביותר, אבל יש לזכור שבמקרה כזה סביר להניח שלא תהיה אחריות על הרכיבים והטכנולוגיה בה נעשה היא קצת ישנה.

ב. מעבד Core i5-4460 ולוח אם מתאים (תושבת 1150) חדשים (לא סביר שתמצא שילוב כזה משומש). המעבד יעלה בסביבות ה 900-1000 ש"ח (אולי קצת פחות) ולוח סביר יעלה בסביבות ה 400-600 ש"ח (אפשר לקנות לוח אם זול יותר, אבל אני לא אוהב להציע לוחות בעל פחות מ-4 שלבי ייצוב מתח למעבדי Core i5).

ג. מעבד Core i5-6400 ולוח אם מתאים (תושבת 1151) חדשים (אין שילוב כזה משומש, פשוט כי המעבדים האלו עדיין לא הגיעו לרוב החנויות). כאן יש לציין שכמעט בוודאות יהיה צורך גם בזיכרון חדש - גם אם תבחר בלוח אם המאפשר שימוש בזיכרון DDR3, אתה חייב שהזיכרון יעבוד במתח של 1.35V וסביר להניח שזה לא המתח בו הזיכרון הנוכחי שלך עובד. אם תבחר בלוח העושה שימוש בזיכרון DDR4 אתה תהיה חייב לקנות זיכרון חדש, דבר שיעלה את המחיר. זו כנראה האפשרות היקרה ביותר אבל הכי "מעודכנת טכנולוגית". אם לא תכננת לקנות מחשב חדש, סביר להניח שזו לא האפשרות המתאימה עבורך.

בסופו של דבר אתה יכול לקנות מעבד Core i5-4590 עם לוח אם סביר ומודול זיכרון בנפח של 4GB (בהנחה שיש לך כרגע רק 4GB ולא 8GB) חדשים עם אחריות של 3 שנים לפחות בכ-1500 ש"ח (קישור לדוגמא). מחשב כזה אמור לתת ביצועים טובים יותר מהמחשב הנוכחי שלך, אבל יש לציין דבר אחד חשוב - יש משחקים שבהם ההבדל בביצועים בין מעבד i3 למעבד i5 הוא מינימלי עד לא קיים, שכן הביצועים שלהם נובעים בעיקר מכרטיס המסך ולא (רק) מהמעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...