שיפור צליל - Microlab solo 6 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שיפור צליל - Microlab solo 6

Knight

Recommended Posts

שלום,

יש לי את הרמקולים האלה ואני מחפש דרכים לשפר את הצליל שלהם (כרגע הוא בסדר אבל אני חושב שיש עוד פוטנציאל).

יש לי שתי שאלות לגביהם ,מיועד למי שיש לו אותם או התנסה איתם:

1. הרמקולים מחוברים לכרטיס קול On board שעל הלוח Via VT2021 ,האם החלפה לכרטיס כמו

Asus Xonar stx , תגרום לשינוי מורגש בצליל?

2.הכבלים שלהם אלה כבלים בסיסיים שהגיעו איתם (כבל נחושת לחיבור בין שני הרמקולים וכבל RCA -3.5 בין המחשב

לרמקולים) האם החלפה לכבלים איכותיים יותר , תגרום לשינוי מורגש בצליל?

אם למישהו יש הצעות נוספות ,אשמח לשמוע.

תודה מראש על העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התשובה היא אולי.

ההשערה היא שכנראה שלא.

כרטיס קול אולי יגרום לשינוי שתשים לב אליו ואולי לא. זה מאוד תלוי בכרטיס הקיים ובאלקטרוניקה שקשורה אליו. רוב הסיכויים שלא תרגיש בהבדל גדול.

וגם אם כן, לרוב יהיה עדיף לשים את הכסף הנוסף ברמקולים טובים יותר מאשר בכרטיס קול.

כבלים גם אולי יגרמו לשינוי. יכול להיות שכן ויכול להיות שלא. רוב הסיכויים שלא. וגם אם כן אז השינוי לא יהיה צפוי, הם יכולים לתת שונה שלא בהכרח תאהב.

בפועל די בטוח שהכבלים הקיימים מעבירים צליל נקי ואמיתי גם ככה.

מה שאתה יכול לעשות אם אתה רוצה צליל טוב יותר זה להשתמש באקולייזר. אני משתמש בAPO שהוא אחלה.

כאן גם נכנס העניין של הכרטיס קול הנפרד שבדרך כלל מגיע עם אקולייזרים מוכנים וטובים כמו אלו שיש לי למשל על הAUDIGY שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התשובה היא אולי.

ההשערה היא שכנראה שלא.

כרטיס קול אולי יגרום לשינוי שתשים לב אליו ואולי לא. זה מאוד תלוי בכרטיס הקיים ובאלקטרוניקה שקשורה אליו. רוב הסיכויים שלא תרגיש בהבדל גדול.

וגם אם כן, לרוב יהיה עדיף לשים את הכסף הנוסף ברמקולים טובים יותר מאשר בכרטיס קול.

כבלים גם אולי יגרמו לשינוי. יכול להיות שכן ויכול להיות שלא. רוב הסיכויים שלא. וגם אם כן אז השינוי לא יהיה צפוי, הם יכולים לתת שונה שלא בהכרח תאהב.

בפועל די בטוח שהכבלים הקיימים מעבירים צליל נקי ואמיתי גם ככה.

מה שאתה יכול לעשות אם אתה רוצה צליל טוב יותר זה להשתמש באקולייזר. אני משתמש בAPO שהוא אחלה.

כאן גם נכנס העניין של הכרטיס קול הנפרד שבדרך כלל מגיע עם אקולייזרים מוכנים וטובים כמו אלו שיש לי למשל על הAUDIGY שלי.

קודם כול תודה על התשובה.

תשמע כמה דברים:

* מדובר פה ברמקולים טובים ולא באיזה משהו זול ששם לא היה לי ספק שלא הייתי לא מקבל שום שיפור ,בגלל זה נולדו כול הרעיונות האלה כדי לשפר את הכרטיס קול ואת הכבילה.

* בקשר לכבלים ,כול זה הגיע מביקורת שקראתי באחד האתרים שנראתה לי דיי מקצועית ושם הם אמרו שהכבלים שמגיעים איתם הם לא משהו ושהם בעצמם החליפו אותם עם כבלים מאיביי ,רק שהם לא אמרו האם יש שינוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטוב הזה הוא יחסי. ל-VIA כזכור לי היה כרטיס קול onboard טוב למדי לפני כעשור, כך שאם שלך מתבסס עליו או מהווה המשך שושלתי שלו כנראה שאין לך בעיה בחזית הזו. לגבי כבלים, לא הייתי טורח אפילו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון כן אבל עד גבול מסויים.

כבל ב10 שקל למטר עדיף מכבל חמישה מטר שעולה עשרה שקלים.

כבל במאה או אלף שקל למטר זה כבר שטויות במיץ עגבניות, מה שנקרא "שמן נחשים".

דבר ראשון תוודא שהקבצים שאתה מנגן איכותיים מספיק, WAV או FLAC או קבצי עם דחיסה מינימאלית.

דבר שני, רוב החללים הביתיים סובלים מבעיית הדהוד, תמחא כף בחדר ותקשיב כמה זמן עד שההד נעלם לגמרי. מה שעוזר הרבה מאוד פעמים זה לשים דברים רכים בחדר כמו וילונות כבדים, שטיח, כורסא או ספה, גם ספרייה גדולה ומלאה בספרים עוזרת לשיפור הסאונד בחלל.

אחרי שתתעסק עם אלה ותוציא את המיטב ממה שכבר יש לך תוכל להתחיל לחשוב על שדרוגים (כרטיס קול, טובים יותר, מגבר סטריאו איכותי, סטנדים משככים וכו')

ודבר אחרון אבל לא פחות חשוב, נסה לשמוע כמה שירים שאתה מכיר טוב אצל מישהו עם מערכת ברמה גבוהה, אולי אפילו באולפן אם אתה מכיר מישהו. הקטע הוא ש"איכות" בסאונד זה לא משהו שאנחנו נולדים איתו. צריך לשמוע איך זה נשמע כמו שצריך כדי שתוכל להשוות למה שקיים אצלך בבית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מעריך את הדעות שלכם, אבל אני חושב שבמקרה הזה אתם טועים ומטעים בכל מה שאמרתם לו, חברים. אני אסביר מהניסיון שלי עם הרכיבים שנידונים פה למה.

1) אתה תרגיש שיפור משמעותי אם תשדרג ל-Xonar Essence STX. הכרטיס קול שלך ישן, אמנם היה נחשב טוב בעברו, אבל אין אפילו דרך להשוות את האיכות שלו בלבד לכרטיסי אונבורד שקיימים כיום. דבר שני, רק השדרוג מאונבורד איכותי ל-STX יתן לך שיפור מורגש. בעבר היותר רחוק עם הסולו שלי הייתי צריך לעבוד במסגרת ביקורת עם און בורד - AC97 שאיכותי יחסית לכל הדעות ככרטיס אונבורד. הירידה באיכות הסאונד הייתה מורגשת מאוד, ולא היה לי נעים לשמוע מוסיקה יחסית עד שחזרתי למערכת שלי עם ה-STX.

2) גם עניין הכבלים יתן שינוי. קנה 2xRCA-2xRCA כסופים\מוזהבים מסוככים היטב באזור ה-40-50 ש"ח. אני חושב שמרמת מחיר כזו השינויים בכבלים הם או ממש קטנים או פלסיבו. אבל זה חיבור אנלוגי - הוא מושפע מאיכות הכבילה יותר. הכבלים שהסולו מגיעים איתם באמת לא משהו בכלל - גם זה נאמר מניסיון לאחר החלפת כבלי RCA לכאלו שהמלצתי לך. השיפור אמנם לא עצום כמו שדרוג כרטיס קול, אבל הצליל נשמע יותר נקי מאז ההחלפה של הכבלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הזמנתי כבלים כבר אמורים להגיע ,כבל מוזהב ומסוכך 3.5 ל RCA וכבל נחושת 4 מיימ בין הרמקולים.

בקשר לכרטיס קול ,מצאתי את הכרטיס sound blaster Z שלפי מה שאני קורא ,הכרטיס הזה ברמה גבוהה ,השאלה מה ההבדל בינו לבין ה STX והאם זה שווה את ההשקעה הנוספת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...