כתיבת קבצים זמניים ל SSD - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כתיבת קבצים זמניים ל SSD

adidas1

Recommended Posts

איפה נאמר שזה יוביל לשיפור בביצועים וחיי הדיסק?

ב magician. יש שם הגדרות קבועות מראש של שיפור בביצועים או שאפשר ידנית לבחור את האופציות. גם כשעומדים על סימני השאלה בתוכנה עם העכבר יש הסברים מדוע כדאי לבטל אופציות מסויימות עבור כונני . בגדול אבל הבנתי אותך, זה זניח וכנראה לא ממש קריטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטעות המרכזית שלך היא שאתה מתייחס לכל העניין כ"הגדרות אופטימיזציה משפרות ביצועים".

נקודת המוצא היותר נאמנה למציאות היא ששינויים בהגדרות אלו תיצור הרבה יותר נזק מתועלת.

אלה אם כן אתה מתעמק בכל אחד מההגדרות ומתייעץ עם מי שאולי מבינים בנושא, אני מציע לא לגעת בהגדרות אלו.

למה סמסונג שמו חלק מהגדרות אלו בתוכנה שלהם?

כאופציה.

אולי דווקא כדי שמשתמשים יוכלו להפעיל אותם אחרי שביטלו בלי להבין מה הם עושים בהמלצת מדריך מיושן שנכתב בהתבסס על מדריך עוד יותר מיושן שנכתב בהתבסס על מדריך עוד יותר מיושן שמתייחס לכוננים ישנים שבינם למציאות כבר אין שום קשר.

את ביטול PREFETCH הם שמים שם כהמלצה אולי בגלל שהם מצרפים את הRAPID שעושה בעצם את אותו הדבר רק יותר טוב.

אבל הRAPID מוגבל בזיכרון בו הוא עושה שימוש.

כך שאם יש לך הרבה דווקא עדיף יהיה גם וגם.

בקיצור אל תקפוץ למסקנות.

ואל תשנה כלום.

תעשה שימוש בSSD כמו שצריך, מבלי "לחסוך" ממנו עבודה(שתעלה לך בביצועים).

אל תנסה להאריך את חייו בקטנוניות חסרת הגיון.

ואל תכבה פונקציות שמאיצות את העבודה שלך כמשתמש מול המערכת.

כל אלו מתורגמים ל"המדריך לאופטימיזציה" הוא בעצם המדריך ל"פגיעה בביצועי הSSD".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוגזם? תגיד את זה לSSD שלי של 840 שכל יום חוטף כמה ג'יגה שאלוהים יודע מאיפה באים (גם כשאני סתם גולש במערכת הפעלה). על סמך Magician.

יש לי עליו כבר 8-9 TB כתיבה. בן שנה וחצי. המהירות גם ירדה.

על סמך MAGICIAN כל ההגדרות תקינות.

אם אני זוכר יש באג ב840 ויצא לו עדכון קושחה או משהו. בדקת את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^840 Evo? אם כן הגיוני שהביצועים יורדים יש לו באג שסמסונג הוציאו לו תיקון.

הוציאו לגרסה רגילה או רק PRO?

- - - תגובה אוחדה: - - -

אם אני זוכר יש באג ב840 ויצא לו עדכון קושחה או משהו. בדקת את זה?

הייתה על זה כתבה פה בHWZONE, אבל אם אני לא טועה, זה רק לגרסת PRO. יש לי דגם רגיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל- Zeev86, הבאג התגלה בהתחלה אצל משתמשי 840 evo, וסמסונג תיקנה את הבאג (ע"י 2 תיקונים) לאחר כחצי שנה.

הבאג קיים גם עבור 840 הרגיל (כפי שיש לך וגם לי במחשב המשני), רק ששם הבעיה (קריאה איטית של נתונים ישנים בכונן) מתחילה לאחר הרבה יותר זמן.

עבור 840evo לפני תיקון הבאג קבצים "ישנים" בני מעל חודש וחצי חוו ירידה במהירות הקריאה.

עבור 840 רגיל התופעה מתרחשת עבור קבצים "ישנים" בני למעלה מ6-9 חודשים.

אין תיקון של לבאג הזה עבור 840 הרגיל.

ה"תיקון" היחיד הוא להריץ diskfresh, אשר מרענן את הקבצים על הכונן ע"י קריאה וכתיבה מחדש שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל- Zeev86, הבאג התגלה בהתחלה אצל משתמשי 840 evo, וסמסונג תיקנה את הבאג (ע"י 2 תיקונים) לאחר כחצי שנה.

הבאג קיים גם עבור 840 הרגיל (כפי שיש לך וגם לי במחשב המשני), רק ששם הבעיה (קריאה איטית של נתונים ישנים בכונן) מתחילה לאחר הרבה יותר זמן.

עבור 840evo לפני תיקון הבאג קבצים "ישנים" בני מעל חודש וחצי חוו ירידה במהירות הקריאה.

עבור 840 רגיל התופעה מתרחשת עבור קבצים "ישנים" בני למעלה מ6-9 חודשים.

אין תיקון של לבאג הזה עבור 840 הרגיל.

ה"תיקון" היחיד הוא להריץ diskfresh, אשר מרענן את הקבצים על הכונן ע"י קריאה וכתיבה מחדש שלהם.

תודה רבה על המידע!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוגזם? תגיד את זה לSSD שלי של 840 שכל יום חוטף כמה ג'יגה שאלוהים יודע מאיפה באים (גם כשאני סתם גולש במערכת הפעלה). על סמך Magician.

יש לי עליו כבר 8-9 TB כתיבה. בן שנה וחצי. המהירות גם ירדה.

על סמך MAGICIAN כל ההגדרות תקינות.

בהתחשב בזה שבדיקות כתיבה שהריצו על כוננים (גם מודרניים עם TLC שנחשבים כהכי חלשים) הראו כ-800 ג'יגה לכונן הכי גרוע וכ- 1,500 ג'יגה בממוצע לפני שהכונן מת, זה סתם פרנואידי.

בעומס עבודה של משתמש ביתי הכונן יהפוך להיות מוצג מוזיאוני הרבה לפני שיתפגר כתוצאה מהכתיבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר קישור לבעית האיטיות ?

אני לא מוצא עדות ברשת מאז עדכון הפירוואר האחרון לאיטיות עכשווית של ה 840

אולי אלה אנשים שלא עדכנו את ה-Firmware כמוני? (איך אפשר להאשים אותנו כשברקע מסתובבת לה תוכנה ארורה כמו Magician. אתה רוצה לצאת מהתוכנה? אתה באמת רוצה לצאת מהתוכנה?!)?

אני אנסה לעדכן את הקושחה. תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בגלל שאין לו בעיה, אלא כמו כל הוא נשחק עם הזמן. בנוסף לכך שהביצועים שלו נמוכים יחסית לשאר המוצרים שיש היום בשוק. הוא עובד על MLC ולא TLC כמו ה-EVO לכן לא סובל מאותו באג.

והתוכנה של עושה את החיים קלים מאוד בכל הקשור לעדכון קושחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...