התיעצות לגבי קניה של ראוטר חדש לבית / שדרוג של רשת אלחוטית - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התיעצות לגבי קניה של ראוטר חדש לבית / שדרוג של רשת אלחוטית

sharino

Recommended Posts

היי חברה

רציתי להתייעץ איתכם לגבי קניה של ראוטר חדש לבית

המצב כיום הוא שיש ראוטר אדימקס ישן שמחובר למודם, והוא לבדו לא מצליח לכסות את הבית (מדובר על בית של קומה אחת)

אז כדי לתקן את המצב הזה יש גם סוג של ממסר שמחובר לחשמל בנקודה אחרת בבית מקבל אות מהראוטר הישן ומפיץ אותו לשאר הבית וזה מכסה את כל הבית

הבעיה היחידה היא שזה גורם להאטה משמעותית בחיבור

מחשב שמחובר ישירות לראוטר (זה שמחובר למודם) מצליח להגיע כמעט ל30מגה (שזה החיבור שיש בבית) ומחשב שמחובר בWIFI בקושי עובר את ה10מגה (ומתחבר דרך ה'ממסר')

חשבתי שהצעד הנכון יהיה להחליף את הראוטר הישן למשהו חדש, שיצליח לתפוס את כל הבית וגם יתן חיבור בקצב מהיר כמו בחיבור קווי

מה ההמלצה שלכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראוטר חדש לא בהכרח יגדיל את הקליטה, עוצמת השידור של רוב הראוטרים די זהה. ישנם פקטורים נוספים כמו אנטנות ועוד כל מיני משתנים סביבתיים שקשה לשלוט בהם או לחזות אותם.

באיזה מרחק המחשבים נמצאים מהראוטר? כמה קירות יש בניהם.

לפעמים אם הקליטה קיימת אבל חלשה או לא מיטבית ניתן לנסות להחליף ערוץ בראוטר ולבדוק האם יש שיפור. (ערוצים 1,6,11 הם העדיפים)

כמו כן, גם כרטיסי הרשת הקולטים משחקים תפקיד. בדרך כלל, כרטיסי רשת עם אנטנה פנימית קטנה קולטים פחות טוב מאפשר כרטיסי רשת עם אנטנה חיצונית.

שאלות נוספות הן, מהי מהירות האינטרנט שלך? האם אתה מעוניין לקנות ראוטר שיתאים גם ל100 מגה ומעלה? (אפשר להגיד שבמקרה כזה צריך דואל בנד, ותצטרך כרטיסי תואמים בבוא היום כשתחליט לשדרג)

מהו התקציב שלך?

בדרך כלל, אם מדובר באמת בנקודה מרוחקת מהראוטר שלא ניתן לקלוט בה בכלל, לטעמי הפתרון הכי טוב הוא מתאמי על חשמל. זה כמובן בהנחה ואתה לא יכול לפרוס כבל שזו האופציה הכי טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראוטר חדש לא בהכרח יגדיל את הקליטה, עוצמת השידור של רוב הראוטרים די זהה. ישנם פקטורים נוספים כמו אנטנות ועוד כל מיני משתנים סביבתיים שקשה לשלוט בהם או לחזות אותם.

באיזה מרחק המחשבים נמצאים מהראוטר? כמה קירות יש בניהם.

לפעמים אם הקליטה קיימת אבל חלשה או לא מיטבית ניתן לנסות להחליף ערוץ בראוטר ולבדוק האם יש שיפור. (ערוצים 1,6,11 הם העדיפים)

כמו כן, גם כרטיסי הרשת הקולטים משחקים תפקיד. בדרך כלל, כרטיסי רשת עם אנטנה פנימית קטנה קולטים פחות טוב מאפשר כרטיסי רשת עם אנטנה חיצונית.

שאלות נוספות הן, מהי מהירות האינטרנט שלך? האם אתה מעוניין לקנות ראוטר שיתאים גם ל100 מגה ומעלה? (אפשר להגיד שבמקרה כזה צריך דואל בנד, ותצטרך כרטיסי תואמים בבוא היום כשתחליט לשדרג)

מהו התקציב שלך?

בדרך כלל, אם מדובר באמת בנקודה מרוחקת מהראוטר שלא ניתן לקלוט בה בכלל, לטעמי הפתרון הכי טוב הוא מתאמי על חשמל. זה כמובן בהנחה ואתה לא יכול לפרוס כבל שזו האופציה הכי טובה.

העניין עם הקליטה הוא שאת המגבר קולטים בכל הבית בכל נקודה, כמובן שהמיקום שלו טוב יותר אבל את הראוטר (הישן) לא קולטים בכלל גם בנקודות שבהם הוא יותר קרוב מהמגבר

אני אנסה לשחק עם הערוצים גם, אולי זה יעזור, ובעניין זה - האם כדאי שהמגבר ישדר על אותו ערוץ כמו הראוטר עצמו? (כל אחד משדר עם SSID משל עצמו) למרות שאני כלל לא בטוח שיש אופציה כזו במגבר, ואני צריך לבדוק..

אני לא מעוניין לשדרג כרגע ל100 מגה

ובגדול התקציב לא מוגבל.. נגיד סביבות ה300 שח לכל הסיפור, זה נשמע סביר?

ותודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שינוי ערוץ לא ממש מגדיל קליטה, יותר משפר קליטה קיימת.

ה"מגבר", נקרא ריפטר, צריך להיות על אותו ערוץ.

ב300 שקל הראוטר המומלץ הוא TP-Link TL-WR1043ND.

ראוטר יכול לשפר קליטה במקרים מסויימים, אבל תחשוב שזה בוודאות מה שיקרה, זה לא תמיד המצב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

שאלה נוספת במשך לדיון הזה

אני עדיין מבולבל קצת ולא יודע מה כדאי לי לעשות - האם להחליף ראוטר לדגם חדש או להחליף רפיטר לאחד שעובד על החשמל

עכשיו יש בעיה נוספת שחוזרת על עצמה לעיתים

הרפיטר מדי פעם מאבד את החיבור שלו לאינטרנט בצורה שהוא למעשה עדיין משדר את הרשת שלו אבל בלי חיבור לאינטרנט ובלי חיבור לרשת ה'מקורית'

מה לדעתכם כדאי לעשות? האם להחליף ראוטר ורפיטר או רק אחד מהשניים?

תודה

שחר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...