מסך QHD על נייד 15.6- שאלה + מחפש נייד עד 6000 ש"ח. - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסך QHD על נייד 15.6- שאלה + מחפש נייד עד 6000 ש"ח.

חלאדין

Recommended Posts

אהלן. אני כרגע עם נייד עם מסך HD 15.6. אני שם לב בזמן האחרון שלא נוח לי כל כך לעבוד איתו.

מה בעצם היתרון של QHD על FHD, מלבד צפייה בסרטים/גיימניג (שני דברים שאני *לא* עושה במחשב)?

דובר כאן לא מעט על כך שמסך QHD בניידים זה overkill ולא מועיל, ולמעשה גם מזיק - מרוב שהרזולוציה גבוהה הכל ממש קטן. השאלה, האם מסך QHD יכול גם לתפקד תחת רזולוציית FHD למשל, בלי שיהיו כל מיני עיוותים?

אני רוצה לקנות מחשב חדש, וכבר גיששתי במשך חודש ועדיין לא מצאתי משהו שנראה לי שיתאים לי.

מטרות המחשב? לדוגמה: עבודות משרדיות (אינטרנט ואופיס), משחקים (קלים או כבדים?), צפיה בסרטים, עריכה גרפית (דו מימדית, סרטים, או תלת מימד?)

סטודנט. קצת תכנות (מטאלב פייתון ו-C++ ברמה בסיסית; אני לא מתעסק בהנדסת תוכנה). עבודה משרדית "כבדה", צפייה בסרטים.

* גודל המסך? האם חשוב מסך מבריק או מאט?

14-15.6. נוטה חזק מאוד לכיוון מסך מאט*

* רזולוציית המסך? (במחשבים מודרניים נעה בין HD 1366x768 לבין FHD 1920x1080, ולעיתים רחוקות מעבר לכך). ככל שהרזולוציה גבוהה יותר, כך יש יותר שטח עבודה, אך העצמים בתצוגה (טקטס, אייקונים קטנים יותר)

מינימום FHD

* דרישות מיוחדות לאמצעי הקלט? (לדוגמה, מקלדת הכוללת numpad, עכבר trackpoint בנוסף לtouchpad)?לא יודע. עדיפות גדולה שיהיה נאמפד וגם טרקבול.

* משקל רצוי? עדיפות למשקל נמוך יחסית.

* האם נדרש זמן סוללה ארוך? (מומלץ להגדיר מהו זמן סוללה ארוך לטעמכם)4 שעות זה סבבה מבחינתי

* האם יש צורך ביציאות מיוחדות? (eSATA, HDMI, VGA, ExpressCard...) רצוי HDMI

* Bluetooth?

רצוי

* גודל מינימלי וסוג של כונן קשיח? (HDD, SSD, או שילוב - דורש mSata) לפחות 256, SSD. תאכלס, גם 128SSD עם עוד דיסק קשיח גם יהיה בסדר

* כונן אופטי? לא!

* האם דרושה תמיכה בתחנת עגינה ייעודית?

לא!

* האם נדרשת אחריות בינלאומית ?

לא!

* האם בתקציב צריך להיכנס רישיון למערכת הפעלה? לא משנה לי

* האם יש לכם העדפה לחברה כלשהי?

* כל דרישה מיוחדת שחשובה לכם (מסך מגע, מסך מגע מסתובב, מראה, צבע...)

*כאמור, אני נוטה למסך מאט. אם יש מחשב שיש לו מסך מגע שהוא גם בהיר מספיק (כדי לכפר על כך שקשה לצפות בו תחת תאורה) וגם בתצורה של 360 מעלות (כך שבאמת יהיה לו שימוש, ולא כמו ה- inspirion המעפן שלי) - אז אני דווקא מעוניין לקבל הצעות.

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי ידידה שעזרתי לה בכל העניין של . המחשב שהתאים לה הוא יוגה 2 פרו שיש לו מסך qhd

באותו זמן רוב התוכנות היו בעתיות ברזולוציה הזו, הכל היה קטן מידי. כדי לא לסבך אותה עם כל מיני פתרונות מוזרים פשוט הורדתי את הרזולוציה אבל לא לfhd הרזולוציה שבחרתי היא 1600x900 כי זו כפולה של qhd כלומר כל פיקסל מיוצג על ידי ריבוע של 4 פיקסלים וככה אין תחושה שהרזולוציה אינה טבעית.

לא הייתי אומר שqhd זה חסרון אבל אני גם מתקשה למצוא את היתרון.

באופן כללי 1600x900 היא רזולוציה מאוד נוחה לטעמי ויכולה להיות אמצע הדרך למי שfhd קטן לו מדי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להפך. רזולוציה גבוהה עוזרת לעבודה ולא לסרטים ומשחקים. הסרטים גם כך ברזולוציה נמוכה יותר ואין מצב שהנייד יריץ משחקים ברזולוציה כזו. כשאתה עובד עם טקסט והרבה יש לך שטח עבודה גדול מאוד בזכות הרזולוציה ואתה יכול להכיל המון תוכן על המסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...