בגלל הטריק הסיני-ישראלי: חבילות מחו"ל מעוכבות במכס עד חודש ימים - עמוד 4 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בגלל הטריק הסיני-ישראלי: חבילות מחו"ל מעוכבות במכס עד חודש ימים

yoni_h

Recommended Posts

• תגובות 67
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
הסינים עושים את זה בעיקר בשביל עצמם, יש להם מיסי יצוא. לכן קשה לגרום להם להצהיר את הסכום האמיתי הגבוה על החבילה.

לדעתי במכס יודעים שברגע שתקום צעקה הם אלו שלא יוכלו להמשיך ללכת בדרך המצליח (להפיל את האחריות על הקונה).

לא ידעתי על מיסי היצוא שלהם, אבל תיארתי לעצמי שזה משהו כזה.

לגבי ההודעה השניה שלך... הפוך, שיטת המצליח היא שלנו, והיא עובדת במרבית המקרים עקב חוסר היכולת של המכס לבדוק את כל החבילות. כך שגם אם ההצהרה היא אמת, סביר להניח שלא תידרש לשלם מס מהסיבה הפשוטה שהמכס לא מסוגל לבדוק את כל החבילות, אפילו לא קרוב לכך.

המכס פועל כחוק ולא בשיטת מצליח, ואפילו מוותר במקרים רבים, למרות שעל פי חוק הוא רשאי לחלט את הטובין על הצהרה שקרית.

הנוהל בחבילות דואר

39. (א) בטובין שיובאו בדואר מותר, לפי שיקול דעתו של המנהל, לקבל את ההצהרה בטופס או בתווית המחוברים או הנלווים לאריזה לפי תקנות הדואר, במקום הרשמון הנדרש לפי פקודה זו, והכתוב בהצהרה שבטופס או שבתווית בדבר תכולת האריזה, שוויה ושאר פרטיה וחתום בידי השולח מותר לקבלו, בכפוף לאימות מצד רשות-המכס, לצורך שומת המכס שיש לשלם.

(ב) טובין באריזה שיובאו בדואר ונמצא שאינם מתאימים לפרטים הכתובים בהצהרה שבטופס או שבתווית יהיו נתונים לחילוט.

קנס מינהלי לענין טובין שיובאו בדואר

231ג. (א) יובאו טובין באריזה בדואר ונתקיימו בהם, לדעת המנהל, התנאים שבסעיפים 39(ב) או 204(9), רשאי המנהל לקבל מהנמען, בהסכמתו, בנוסף למכס החל על הטובין – כפל המכס, אך לא יותר מ-1,000 שקלים חדשים, במקום לחלטם.

(ב) (בוטל).

(ג) שילם אדם כפל מכס כאמור בסעיף זה, יחולו הוראות סעיף 231(ג) כאילו שולם כופר ולא יראו בכך הרשעה לשום דבר וענין.

http://www.nevo.co.il/law_html/Law01/265_001.htm#Seif36

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חוזר שוב - אתה לא יכול לקנוס מישהו על משהו שהוא לא עשה.

כאמור, אף אחד לא קנס אותו. קנס הוא דבר אישי. רודף אחריך. כמו שקורה כאשר אתה עובר במסלול ירוק ותופסים אותך.

אתה נוהג ברכב ועושה עבירת תנועה, העבירה היא עליך.

במקרה הזה הקנס מושת על החבילה, והוא לא אישי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי זה נשמע כמו התפלפלות בשביל להצדיק עוד מקרה של "אשם עד שהוכח אחרת" והקנס הוא על מקבל החבילה ולא החבילה, אם המקבל בוחר לא לשלם החבילה מוחרמת זה לא שנותנים לך אפשרות "להעניש" את השולח ולהחזיר לו את החבילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ממש לא התפלפלות, אין ברירה אחרת. המכס לא נכנס למערכת היחסים שלך מול הספק. למכס אין כלי אחר מלבד להטיל קנס על החבילה. אם נגרם לך נזק כתוצאה מכך אתה מוזמן לפתור אותה מול הספק ולא מול המכס שלא אשם. כאשר אתה קונה משהו מחו"ל אתה הופך להיות יבואן. כיבואן יש עליך להקפיד על כללים מסוימים. אם אתה לא משוכנע שהספק יכול לעמוד בכללים שנקבעו אל תקנה ממנו. או שתקח את הסיכון. צאו קצת מנקודת המבט הצרה ותסתכלו על התמונה המלאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם כולכם מדברים כאילו אנחנו חיים ב1950.

או לכל היותר 1980.

אנחנו חיים במילניום החדש כבר 15 שנה.

אם המכס רוצה להגביר את הפיקוח על המוצרים ולגבות מהם מכס בהתאם, שיפסיק להתעלל בלקוחות ולהסתמך על שניים סינים עם כינור גדול.

שישקיעו קצת בציוד ותוכנה.

ממילא הם מעבירים את כל החבילות מתחת לשיקוף, נכון?

שיקימו מערכות זיהוי למוצרים.

במקום זה המטומטמים מעכבים מדינה שלמה.

מענישים את הציבור.

מאפשרים לחברות שלוח לגנוב על כך עמלות גבוהות.

חבורה של משרדי ממשלה ומכונים שעובדים ביעילות מקסימלית כדי לדפוק את הציבור.

מדהים.

שמכון התקנים והמכס יקימו יחדיו מערכת נתונים של מוצרים מאושרים ומזוהים.

ושיפסיקו להטריד את הציבור.

עד אז לא להם ולא לכם יש זכות לנפנף בקלף הצדק בשמם.

אין שום דבר צודק ונכון במה שהמכס עושה.

ולא מגיע להם כלום חוץ משינאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אספתי היום את הטלפון ונראה שיצאתי בזול מאוד.

יש לי על האריזה הצהרה של 22$ אבל עם עוד חתיכת נייר מודבקת עליה ורשום בכתב יד 105$. את המיסים לקחו לי על ה- 105$ בלי קנסות ובלי עניינים.

עכשיו רק לחתוך את הסים לגודל המתאים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה פשוט אבסורד.

הרי כל קניה מחו"ל משולמת בכרטיס אשראי או ודומיו.

אם כל כך חשוב להם לגבות מכס נכון על כל המוצרים, שיעבירו חוק שמאפשר למכס לפנות לחברות האשראי ולקבל נתונים על מוצר שהוזמן בתאריך כך וכך מחו"ל.

מה הבעיה?

חסר פתרונות קלים ליישום?

לתת קנסות ללקוח בגלל שסינים כותבים מה שבא להם על חבילות?

מה זאת ההתנהגות המזוויעה הזאת של המכס?

בושה וחרפה.

כנראה שבמדינה שלנו כל כך הרבה גבולות אדומים נחצו ביחס לציבור, ויחס ברירת המחדל לציבור היא עויינת, שהדבר הראשון והיחידי שהם מוכנים לעשות זה קנסות קנסות קנסות.

משטרה של קנסות ולא פתרונות.

מכס של קנסות ולא פתרונות.

אחרי זה מה הפלא שהציבור רואה במכס והמשטרה אוייבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע איך אף אחד עדיין לא אמר את זה - מאיפה הבאתם את הקישקוש הזה של הקנס? המכס לא נותן שום קנסות!

קנסות זה רק אם אתם חוזרים מחו"ל ועוברים במסלול הירוק בלי להצהיר על משהו...

במשלוח בדואר, אם המכס מחליט לבדוק את החבילה שלכם ומגלה שההצהרה של "20$, gift" היא שיקרית, הוא פשוט מחשב לפי המחירון שהוא מכיר (הם יודעים לבדוק באינטרנט, מה שכן הם כנראה לא בדיוק נלחמים בשביל לחפש את המחיר הזול ביותר). מה גם שהם מאפשרים לך לשלוח הוכחת תשלום (חשבונית, אישור פייפל וכו') ואז המיסים מחושבים לפי החשבונית ששלחת.

לגבי החוצפה של "עלות הבדיקה המדגמית", זה לא קשור לקנסות - זאת חוצפה מסוג אחר והיא קיימת גם אם הצהרת מראש בכל מקרה את המחיר האמיתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה פשוט אבסורד.

הרי כל קניה מחו"ל משולמת בכרטיס אשראי או ודומיו.

אם כל כך חשוב להם לגבות מכס נכון על כל המוצרים, שיעבירו חוק שמאפשר למכס לפנות לחברות האשראי ולקבל נתונים על מוצר שהוזמן בתאריך כך וכך מחו"ל.

מה הבעיה?

חסר פתרונות קלים ליישום?

לתת קנסות ללקוח בגלל שסינים כותבים מה שבא להם על חבילות?

מה זאת ההתנהגות המזוויעה הזאת של המכס?

בושה וחרפה.

כנראה שבמדינה שלנו כל כך הרבה גבולות אדומים נחצו ביחס לציבור, ויחס ברירת המחדל לציבור היא עויינת, שהדבר הראשון והיחידי שהם מוכנים לעשות זה קנסות קנסות קנסות.

משטרה של קנסות ולא פתרונות.

מכס של קנסות ולא פתרונות.

אחרי זה מה הפלא שהציבור רואה במכס והמשטרה אוייבים.

אויש נו, לך דפוק את הראש בקיר. חלאס עם החפירות שלך.

ממציא לי פה שטויות על סמך שמועות. אתה מכיר בכלל מישהו שנקנס על דבר כזה?

אני מתערב שהמכס דפק אותי יותר ממך (היו לי שני מקרים מאוד לא נעימים איתם, לא באשמתי, אלא מחוסר ידע של השולח ומחוסר מזל), ובכל זאת אני לא עושה מזבוב פיל.

סה"כ כשזה נוגע לגבייה, ההתנהלות שלהם בכל המקרים שבהם נתקלתי היא גם בהתאם לחוק וגם הוגנת, הגיונית ולפעמים גם לפני משורת הדין.

הדבר היחיד שדפוק שם באמת זה האיטיות. אז אתה מציע לנו פתרון שיחייב אותם לבדוק פרטנית כל חבילה ולגבי כל חבילה לברר מול חברת האשראי מי ומתי הזמין אותה וכמה שילם. כן, נפלא. זה ממש ישפר את זמני השירות ואת החיים של כולנו.

לך תעשה דוקטורט בפילוסופיה של ההתפלספות או משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלאס עם הטיפשות שלך.

תקרא לזה איך שאתה רוצה.

כשבן אדם מקבל חשבון חסר הגיון על דבר שהוא אפילו לא עשה בעצמו, זה אפילו יותר גרוע מקנס.

גם אם המכס לא היה גובה כלום, אך כל פעם שהוא בודק חבילה שהגיעה בUPS הלקוח היה משלם 200 שקל לUPS כדי ל"שחרר" את המוצר הנבדק במכס.

הרי שהמכס אחראי באופן ישיר!!! לעלות זו.

כתוצאה של נהלים גרועים.

של שיטות עבודה גרועות.

של הקלות הבלתי נסבלת בה רשויות מרשות לעצמן להתעמר בציבור ולא להתאים את עצמן לאתגרי המציאות ולצרכי הציבור.

של אוזלת יד מערכת המשפט שאינה מסוגלת לעצב בעזרת פסקי דין וענישה חזקה מציאויות שאינן אמורות להתקיים בזלזול וחופשיות שכזאת.

אני רואה מציאות קיימת.

אני רואה אלף מציאויות אחרות באותה בהירות.

לא משנה לי עם זה 2+2+5 או 2+5+2 או 5+2+2.

התוצאה היא 9.

ואפשר לעצב בקלות רבה את המציאות אחרת, כך שהציבור לא יפגע.

מאוד פשוט.

ועל זה מותר וראוי!!!! וחובה!!!! לכעוס.

המכס חייב להיות קשוב ולהתחשב בציבור.

לא יתכן שאדם המזמין מאירופה מגבר שיבואנים מביאים לארץ וקיבלו!! עליו אישור ממכון התקנים, ימצא עצמו מתווכח עם המכס שלא מוכן לשחרר את המוצר כי אין לו אישורים.

משהו דפוק במכס.

הרבה דברים דפוקים במכס.

ודמי רותח כשאנשים פה בדיון מנסים להצדיק את המכס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע איך אף אחד עדיין לא אמר את זה - מאיפה הבאתם את הקישקוש הזה של הקנס? המכס לא נותן שום קנסות!

קנסות זה רק אם אתם חוזרים מחו"ל ועוברים במסלול הירוק בלי להצהיר על משהו...

במשלוח בדואר, אם המכס מחליט לבדוק את החבילה שלכם ומגלה שההצהרה של "20$, gift" היא שיקרית, הוא פשוט מחשב לפי המחירון שהוא מכיר (הם יודעים לבדוק באינטרנט, מה שכן הם כנראה לא בדיוק נלחמים בשביל לחפש את המחיר הזול ביותר). מה גם שהם מאפשרים לך לשלוח הוכחת תשלום (חשבונית, אישור פייפל וכו') ואז המיסים מחושבים לפי החשבונית ששלחת.

האמיתי.

לא נכון.

המון אנשים נדרשו לשלם קנסות. כל השרשור הבא מלא באנשים כאלו. דוגמה אחת: http://iandroid.co.il/forum/viewtopic.php?f=71&t=158432&p=1297720&hilit=%D7%A7%D7%A0%D7%A1#p1297720

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...