השחלת כבל רשת ביחד עם כבלי בזק - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

השחלת כבל רשת ביחד עם כבלי בזק

Marks

Recommended Posts

שלום,

אמנם קראתי כבר קצת על הנושא אך לשאלות שלי לא מצאתי תשובה. אשמח לקבל טיפים ותובנות בנושא.

אני מנסה לחבר סטרימר שבסלון לראוטר שבחדר הסמוך. בין החדרים מפריד קיר בטון אחד בעובי של כ-25 סמ אך בגלל הטופולוגיה והמיקום של הראוטר (שלא אוכל לשנות) שיושב בזווית ובצמוד לקיר, הוא רואה בערך מטר וחצי של בטון בינו לבין הסטרימר שמזרים 1080P. לרוב זה כן עובד אך יש קצת גמגומים ולכן החלטתי לוותר ולהתקין רשת חוטית ביניהם.

יש כרגע חור קדוח שעובר דרך הקיר אך הוא ממוקם די רחוק מאוסף השקעים ומעבר כבל דרכו יהיה קצת לא אסתטי. לעומת זאת, בשני הנקודות יש גם שקעי טלפון (הבריטים) של . פתחתי את אחד השקעים וראיתי שהכבלים מגיעים מתעלה משותפת. השאלה היא כזו:

1) מה הסיכוי ששני שקעי הטלפון של מחוברים ביניהם בתעלה (לא חשמלית מן הסתם, אלא רק בתעלה) ותהיה אפשרות להשחיל כבל משקע אחד שנמצא בסלון לשקע השני שנמצא בחדר? (המרחק הפיזי ביניהם על הקיר הוא כמטר - לא רחוק בכלל).

2) במידה ואשחיל את הכבל דרך הקיר, האם הייתם ממליצים להשתמש בלוחץ RJ כדי לחבר קצה אחד או להתקין שקעי RJ בשני הצדדים?

3)אילו עוד אפציות עומדות בפני כדי להימנע מהכבל המכוער?

מצורפת דיאגרמה של כל הסיפור.

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשרות העברת כבלים תלויה בגילו של הבית.

אם הבית יחסית חדש יש ארון תקשורת או לפחות קופסת הסתעפות של כבלי טלפון שמשם ניתן להעביר כבלים בין חדרים.

אם הבית ישן יותר ייתכן ומדובר על הקפצות כבלים בין השקעים ובכדי להעביר עוד כבל לרוב צריך לעבור מספר חדרים דבר שנמשך זמן.

אם הינך חושש לבצע את העבודה לבד תזמין איש מקצוע .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שבכל מקרה אזמין איש מקצוע, פשוט רציתי לעשות בדיקת היתכנות לפני זה. לא רציתי להזמין מישהו שיגיד לי שהדרך היחידה היא לקדוח חור ולהביא לו על זה 250 שקל.

ואם כבר מדברים על איש מקצוע... אז מי בדיוק עושה עבודות כאלו? האם ניתן לבקש שירות כזה מבזק? האם זו עבודה לחשמלאי? טכנאי מחשבים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...