88 מעלות ב-Core i5 2500K אחרי שעה וחצי Prime95 Small FFT's - תקין? - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

88 מעלות ב-Core i5 2500K אחרי שעה וחצי Prime95 Small FFT's - תקין?

Screw_Master

Recommended Posts

עבור המעבד עצמו תחפש tjmax שזה הטמפ' של הליבה עצמה, הליבה עצמה סה"כ עמידה ותשרוד יפה בtjmax, אפילו שאורך החיים שלה גדל ככל שהטמפ' יורדת. ישנם עוד רכיבים שרגישים לטמפ' (אורך חיים גדל ככל שהטמפ' יורדת, יכולים לבצע האטה למעבד) שהמעבד מתאמץ עולה בהם הטמפ' למשל לוח האם בעיקר אזור הvrm. בקיצור למען שרידות המערכת נהוג להיות כ15-20 מעלות פחות במעבדים האחרונים של , עם הtjmax ירד זה ישתנה. זה כלל אצבע מכיוון שעם מישהו עם לוח איכותי בעל טוב, מארז מאוורר, ומאוורר בכיוון הלוח, הטמפ' בלוח ובאזור הvrm יורדים ואז בזמן מאמץ בליבה הטמפ' שם סבירות, בשביל לדעת צריך לנטר, ברוב הלוחות אין חיישן טמפ' שמראה מה הטמפ' בvrm.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ה 2500K ממה לא עדין זה מעבד מעולה ועמיד לאוברקלוקינג.

אם אני זוכר נכון בזמנו הגעתי איתו מעל 4.5 יציב, שוב בעניין הטמפרטורה זה משחה טרמית טובה (אל תסתפק במשחה זולה תקנה משהו איכותי ותקרא ביקורות גם על המשחה לפני שאתה רוכש) - שים גוף קירור טוב ותתקין אותו בכיוון הנכון של זרימת האוויר ואחד החלקים הכי חשובים שאנשים מזניחים לפעמים שלא ביודעין זה נושא זרימת אוויר במארז וסידור כבלים אצלי זה השפיע בצורה קיצונית על הטמפרטורות מספר רב של פעמים ומאז הפסקתי להתעצל (עצלן מטבעי) וכל מחשב שאני מרכיב אני דואג לעשות סידור כבלים ותכנון זרימת אוויר נכון.

כשאמרתי עדין התכוונתי שלא צריך להשתגע עם המתח כמו בקונרואים, שתוספות קטנות ועדינות זה המפתח. אני עם Mugen 2 ועם Silver MX4 (או משו כזה), אבל לא החלפתי אותה כמה שנים. את סידור הכבלים אני באמת חושב שאני אעשה + פירוק החלפה. אני לא מוצא את המשחה הטרמית ולא רוצה לקנות עוד מתוך ידיעה שמתישהו אני אמצא את המזרק המקורי. בינתיים תקין ואפשר להמשיך כרגיל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 5 שבועות מאוחר יותר...
  • 1 חודש מאוחר יותר...

קטע מוזר. לא הצלחתי לייצב את המעבד על 4.4 כבר תקופה, ואני כל פעם מעלה את המתח ב-0.05 וולט, שיהיה סיסטמטי. אחרי שהגעתי ל-1.32 והוא עדיין לא עבר שעתיים של בדיקת יציבות חשדתי בזכרונות. ברגע שהעלאתי את אותם ל-2N המערכת יציבה כבר 11 שעות של OCCT: Linpack עם 64 ביט, עם AVX ועם 90% שימוש בזכרונות. המתח נשאר 1.32, נראה כמה אפשר להעלות את המעבד במתח הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שהעלה את החשד היה המתח: מעבדים של עפים ברגע שאתה מעלה להם את המתח, אבל לא כל כך הרבה...

מלבד זאת - הזכרונות לא בהמהרה: 2133MHz, תזמונים מקוריים, כל מה שעשיתי היה להעלות את ה-Command Rate.

עוד קטע מוזר: המעבד קר במעלה שלמה ב-4.5 בהשוואה ל-4.4GHz. פלא הנדסי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גישה שונה של בעל התוכנה real temp, הוא טוען שכל עוד המחשב יציב ואין הורדת שעון של המעבד הטמפ' לא משנה והמעבד יחזיק את אורך החיים המתוכנן של המעבד שאין לי מושג מה הוא, זה ברור שעם טמפ' נמוכה יותר הוא יחיה יותר זה נכון גם לספקים וכו' שמיועדים בספקים טובים לעבוד ב40-50 מעלות למעשה לכל רכיבי אלקטרוניקה, אבל כל עוד אורך החיים הבסיסי מכוון לטמפ' הגבוהה זה משנה.

http://www.techpowerup.com/forums/threads/questions-tcase-temps-on-the-i7-920.128453/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה אולי הגעת לpl2 limit והמעבד שלך עושה throttling והתדר נמוך יותר בפועל.

כשהייתי מריץ מבחנים ב-OCCT, CPU-Z היה מראה שהתדר בפועל הוא 3.6GHz, טמפרטורה 79 מעלות. אחרי שהפסקתי את המבחן והייתי מסתכל בלוג, הייתי רואה שתדר המעבד מזגזג בין 3.6 לבין 4.6GHz. ראיתי גם המלצה איפושהו לנעול את מתח ה-PLL ל-1.9V. לנעול?

זה אכן היה הזיכרון שלא יציב - מעבד יציב כמו סלע על 12 שעות של Small FFTs ב-4.6GHz על 79 מעלות. אפשר להמשיך הלוואה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי קצת בנושא היום - מסתבר שרוב המעבדים נוח להם בין 1.6 לבין 1.75 וולט ל-PLL. ננסה ברגע שאני מוודא שהמעבד יציב על 4.7GHz. אגב, ככל שאני עולה בתדר, ממוצע הטמפרטורות יורד - זה הגיוני?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...