ה-Radeon Fury בביקורות: חיים ומוות ביד ההמהרה - עמוד 4 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ה-Radeon Fury בביקורות: חיים ומוות ביד ההמהרה

SilentBob

Recommended Posts

נניח שמישהו הולך לקנות עכשיו כרטיס רק של , כי יש לו מסך תומך freesync.

נתון א': FURY חזק בכ- 7/10% מ 390X עבור 1080/1440 בהתאמה.

נתון ב': FURY יקר בכ- 1000 שקל בארץ, נניח שירד ויתאזן על 850-900 הפרש.

יכולות OC שלהם דומות אז זה לא פקטור, צריכת חשמל דומה, נפח זיכרון אם כבר הוא לטובת 390X.

זה דומה להפרש של 10% בביצועים בין 970-980 בתוספת 1000שח בזמנו ואז ההמלצה הייתה חד משמעית על 970.

אני גם אאמץ לרגע, למרות הסתייגותי ממנו, את ה"טיעון הצרכני" שצריך לקנות כדי לתחזק את התחרות.

כנראה ש- מרוויחה יותר כסף מכל חתיכת 390X, שכבר מיוצר יותר משנה והגיעה לבשלות, מאשר fury שבו הושקעו הרבה מאוד כסף לפיתוח והטמעת HBM על הליבה והוא מוצר חדש וחדשני שנמצא רק בתחילת דרכו.

אז... למה בכלל להעדיף fury על פני 390X??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 76
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
זה הקטע

שכל הכרטיסים האחרונים של הם כמו ה 480

חמים

דריבר לא טוב

והאיכות תמונה הירודה

שוב ססמאות פופולסטיות שאינן מגובות במאומה, וגרוע מכך, הפוכות למציאות.

לעניין זה אחסוך מעצמי את מלאכת החיפוש ברחבי הרשת ואשאיר אותה לך כשעורי בית, נסיוני הראה שרק ככה לומדים ברצינות.

מקום טוב להתחיל בו את הלימוד (ברשותך) יהא קריאת הסקירות האחרונות על דור הכרטיסים החדשים של ,

בכללם ה- fury וה- 390, ולגלות שלא רק שהם (בממוצע) קרירים יותר ממקביליהם ממחנה נוידיויאה, אלא גם שקטים מהם.

**אמליץ להתחיל מהאתר של anandtech ולעבור גם דרך tomshardware.

לגבי "דרייברים לא טובים", אין לי אלא להסיק שאין ברשותך (כנראה) מי מהכרטיסים של , ולכן הנך מעדיף

לצאת באמרות חסרות שחר (שככל הנראה קראת היכן שהוא ברשת), בפורומים חובבניים ולא רציניים וזאת מבלי

להבין את הנושא לאשורו, על בוריו, וללא התנסות אישית מספקת על הרכיבים המדוברים.

לגבי איכות תמונה ירודה, אומר כך:

ביום שאתה תוכל לנתח ולעבד בכליך שלך איכות תמונה, ולהציג לפנינו מצגת סדורה בה איכות תמונה

משני כרטיסים מוצגת האחד אל מול השני, ולהסביר לנו מדוע איכות תמונתו של האחד על פני השני עדיפה

ומה הם הפרמטרים שמפגינים זאת והכיצד באים ליידי ביטוי ומה גורם להם, מבטיח שתקבל תמורה הולמת

להשקעתך מצד הקורא.

אך עד אז, במטותא, נבקש שלא תמלא לנו חברי הפורום את שטח הקריאה (בפורום המקצועי שלנו)

עם זריקת ססמאות לאויר שהן אינן מעבר לקשקשת בלתי מקצועית ולא רצינית.

בסליחה מראש אם הייתי קצת חסר סבלנות עימך בדבריי האגרסיביים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב ססמאות פופולסטיות שאינן מגובות במאומה, וגרוע מכך, הפוכות למציאות.

לעניין זה אחסוך מעצמי את מלאכת החיפוש ברחבי הרשת ואשאיר אותה לך כשעורי בית, נסיוני הראה שרק ככה לומדים ברצינות.

מקום טוב להתחיל בו את הלימוד (ברשותך) יהא קריאת הסקירות האחרונות על דור הכרטיסים החדשים של ,

בכללם ה- fury וה- 390, ולגלות שלא רק שהם (בממוצע) קרירים יותר ממקביליהם ממחנה נוידיויאה, אלא גם שקטים מהם.

**אמליץ להתחיל מהאתר של anandtech ולעבור גם דרך tomshardware.

לגבי "דרייברים לא טובים", אין לי אלא להסיק שאין ברשותך (כנראה) מי מהכרטיסים של , ולכן הנך מעדיף

לצאת באמרות חסרות שחר (שככל הנראה קראת היכן שהוא ברשת), בפורומים חובבניים ולא רציניים וזאת מבלי

להבין את הנושא לאשורו, על בוריו, וללא התנסות אישית מספקת על הרכיבים המדוברים.

לגבי איכות תמונה ירודה, אומר כך:

ביום שאתה תוכל לנתח ולעבד בכליך שלך איכות תמונה, ולהציג לפנינו מצגת סדורה בה איכות תמונה

משני כרטיסים מוצגת האחד אל מול השני, ולהסביר לנו מדוע איכות תמונתו של האחד על פני השני עדיפה

ומה הם הפרמטרים שמפגינים זאת והכיצד באים ליידי ביטוי ומה גורם להם, מבטיח שתקבל תמורה הולמת

להשקעתך מצד הקורא.

אך עד אז, במטותא, נבקש שלא תמלא לנו חברי הפורום את שטח הקריאה (בפורום המקצועי שלנו)

עם זריקת ססמאות לאויר שהן אינן מעבר לקשקשת בלתי מקצועית ולא רצינית.

בסליחה מראש אם הייתי קצת חסר סבלנות עימך בדבריי האגרסיביים.

נתתי למעלה דוגמא לאיכות תמונה המעולה של NVIDIA על פני הכרטיס הזול בלי הפיזיקס.

באנוידיה האיכות יותר טובה שאל מי שתרוצה זה דבר ידוע כבר.

פאנבוי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יורם, די כבר לחפור לנו את המוח בצורה החובבנית הזו ועם הססמאות האלה. את הפיזיקס שלך אתה יכול לדחוף לאן שהשמש אצלך לא זורחת. יש מעט כותרים שתומכים בזה וגם אז זה לא כזה מלהיב (ויש לי שני GTX980 אז תחסוך ממני). בזמנו אפילו היה לי כרטיס PHYSIX נפרד עוד לפני שהחברה נקנתה ע"י NVIDIA וגם אז זה היה חביב ולא הרבה מעבר. לגבי איכות תמונה, לרוב איכות התמונה של AMD/ATI התעלתה על זו של NVIDIA, זה רק מוכיח כמה אתה ילד וכמה מעט זמן אתה פעיל בתחום.

בניגוד אליך, אני (ואחרים) מזגזג בין לNVIDIA לפי מי שנותן תמורה טובה יותר למחיר.

אתה, בחור צעיר, 100% פאנבוי מצוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יורם, די כבר לחפור לנו את המוח בצורה החובבנית הזו ועם הססמאות האלה. את הפיזיקס שלך אתה יכול לדחוף לאן שהשמש אצלך לא זורחת. יש מעט כותרים שתומכים בזה וגם אז זה לא כזה מלהיב (ויש לי שני GTX980 אז תחסוך ממני). בזמנו אפילו היה לי כרטיס PHYSIX נפרד עוד לפני שהחברה נקנתה ע"י NVIDIA וגם אז זה היה חביב ולא הרבה מעבר. לגבי איכות תמונה, לרוב איכות התמונה של AMD/ATI התעלתה על זו של NVIDIA, זה רק מוכיח כמה אתה ילד וכמה מעט זמן אתה פעיל בתחום.

בניגוד אליך, אני (ואחרים) מזגזג בין לNVIDIA לפי מי שנותן תמורה טובה יותר למחיר.

אתה, בחור צעיר, 100% פאנבוי מצוי.

העובדות מראות שההפך הוא הנכון.

האיכות תמונה גבוהה יותר באנוידיה וזה ידוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתתי למעלה דוגמא לאיכות תמונה המעולה של NVIDIA על פני הכרטיס הזול בלי הפיזיקס.

באנוידיה האיכות יותר טובה שאל מי שתרוצה זה דבר ידוע כבר.

פאנבוי .

הדוגמאות שלך בלתי רלוונטיות, ישנה מצגת יחצנות מקבילה של המכונה tress FX.

גורנישט מקביל ל psyX. זה עובד על "ילדים".

לגבי fan boy של , בשל אי היכרותך אותי נסלח לך.

על קצה המזלג:

אנוכי איש מדע ופיתוח טכנולוגיה עילית, עובד בתעשיות בטחונית שמשתמשת רבות בהאצה גראפית.

כמות המאיצים והמעבדים הגראפיים שעברתי ב- 25 השנים האחרונות היא מגוונת ובכללם 3dfx , , silicon graphics

נוידיה, ATI....

לי אינה קיימת הערכה והערצה מיתוגית מסחרית לאף אחת משתי היצרניות הבודדות שנותרו כיום בשוק,

שתיהן מקצועיות מכובדות ובעלות מוניטין והסטוריה מדהימים לתפיסתי ולמיטב נסיוני.

התוצר הוא של אנשים שעובדים תחת החברות הללו, לא של סמל, מדבקה או מיתוג.

ככלל, מהנדסים משני הצדדים עברו ועוברים מיצרן אחד לשני מעת לעת, כך שישנה סמביוזה לא מבוטלת

בין היצרניות, הרבה מעבר למה שהדעת סוברת למראית עין.

אם הנך סובר, שתוקפים אותך פה על תמיכתך הילדותית והמיתוגית ביצרן נוידיאה, והאמור נובע בשל

התוקף שייך למחנה הנגדי (באופן סימטרי אליך - רק אתה מסוגל לחשוב כך), זוהי הסקת מסקנה שגויה לחלוטין.

אילו היית מצדד באותו האופן הלא מקצועי ב AMD, היתה מקבל ממני (כמו גם מאחרים) קיטונות על התנהלותך

הלא הולמת את הפורום שלנו. הא ותו לא.

לידיעה כי לפני הכרטיס הנוכחי שיש לי (בבית) מסוג AMD, היה ברשותי כרטיס של נוידיאה.

ולפניו אחד של AMD, ולפניו שוב של נוידיאה.

בעבודה ובמוצרים שלנו יש עשרות ומאות כרטיסים משני היצרנים.

אגב, כבר היה פה בעבר אחד ששפך קשקשת בזכות AMD (לפני כשנתיים),

וגם אותו הדפנו ומיד. אם יש לך ספק בכך בדוק אותנו.... בדוק אותי.

אנו מנסים ופועלים תמיד לשמור על המקום כאמת מידה מקצועית וראויה, כדי שבאמת יהיה

פה מה ללמוד וידע איכותי להחליף האחד עם השני. וכן גם מקום נעים ככל שהדבר אפשרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדוגמאות שלך בלתי רלוונטיות, ישנה מצגת יחצנות מקבילה של המכונה tress FX.

גורנישט מקביל ל psyX. זה עובד על "ילדים".

לגבי fan boy של , בשל אי היכרותך אותי נסלח לך.

על קצה המזלג:

אנוכי איש מדע ופיתוח טכנולוגיה עילית, עובד בתעשיות בטחונית שמשתמשת רבות בהאצה גראפית.

כמות המאיצים והמעבדים הגראפיים שעברתי ב- 25 השנים האחרונות היא מגוונת ובכללם 3dfx , matrox , silicon graphics

נוידיה, ATI....

לי אינה קיימת הערכה והערצה מיתוגית מסחרית לאף אחת משתי היצרניות הבודדות שנותרו כיום בשוק,

שתיהן מקצועיות מכובדות ובעלות מוניטין והסטוריה מדהימים לתפיסתי ולמיטב נסיוני.

התוצר הוא של אנשים שעובדים תחת החברות הללו, לא של סמל, מדבקה או מיתוג.

ככלל אנשים משני הצדדים עברו ועוברים מיצרן אחד לשני מעת לעת, כך שישנה סמביוזה לא מבוטלת

בין היצרניות, הרבה מעבר למה שהדעת סוברת למראית עין.

אם הנך סובר, שתוקפים אותך פה על תמיכתך הילדותית והמיתוגית ביצרן נוידיאה, והאמור נובע בשל

התוקף שייך למחנה הנגדי (באופן סימטרי אליך - רק אתה מסוגל לחשוב כך), זוהי הסקת מסקנה שגויה לחלוטין.

אילו היית מצדד באותו האופן הלא מקצועי ב , היתה מקבל ממני (כמו גם מאחרים) קיטונות על התנהלותך

הלא הולמת את הפורום שלנו. הא ותו לא.

לידיעה כי לפני הכרטיס הנוכחי שיש לי (בבית) מסוג , היה ברשותי כרטיס של נוידיאה.

ולפניו אחד של AMD, ולפניו שוב של נוידיאה.

בעבודה ובמוצרים שלנו יש עשרות ומאות כרטיסים משני היצרנים.

אגב, כבר היה פה בעבר אחד ששפך קשקשת בזכות AMD (לפני כשנתיים),

וגם אותו הדפנו ומיד (כולל עבדך הנאמן).

אם יש לך ספק בכך בדוק אותנו.... בדוק אותי.

אנו מנסים ופועלים תמיד לשמור על המקום כאמת מידה מקצועית וראויה, כדי שבאמת יהיה

פה מה ללמוד וידע איכותי להחליף האחד עם השני. וכן גם מקום נעים ככל שהדבר אפשרי.

אתה מפתח. אין לך עין לצבע ולדברים כאלה של איכות.

אתה בניגוד אלי פותח 2 משחק עם 2 כרטיסים ולא מבין את ההבדל.

NVIDIA:

-איזון לבן יותר נכון כתוצאה מדריבר טוב יותר. הטקסטורות הכל נראה טוב יותר. הג'יפורס יודע לתרגם למשחק את הCOLOR SPACE יותר נכון. תמיד נראה יותר טוב. גם האופן שבו הדריבר מזהה את הפיקסלים לפני שהוא מיישם עלייהם אליסינג יותר טוב. ורואים את זה במשחק. ועוד הבדל קטן ועוד הבדל קטן בסוף עושים הבדל. אני שאני רואה משחק על אני ישר רואה שזה נראה יותר טוב.

-הפיצ'רים מאפשרים דינמיקה הרבה יותר משוחררת, פיזיקס זה השחקן המרכזי

היכולות תלת מימד שמוטמעות בכל הכרטיסים. היום ג'יפורס שהוא כרטיס גיימינג עדיף עשרות מונים על כרטיס יעודי פייר של AMD לתלת. בעיקר בגלל קודה. והדריבר של שמשום מה מדבר יותר טוב עם כל התוכנות חוץ ממאיה ששם AMD עובדים טוב

- והסיבה הכי חשובה, כל כמה כרטיס משתנה הליבה. ואיתה באים דברים חדשים לחלוטין. הווקסלס והשיער זה רק על קצה המזלג.

אז תעשו לי טובה, אני לא סתם מהלל אותם.

כל היתרונות שמציגים פה לטובת AMD נגמרים ב"הם המציאו אייפיניטי" או דברים שאף אחד לא משתמש בהם. מול אייפיניטי אני יכול להביא את vision של המשקפי .

"הם הוציאו ראשונים GDDR5". את מי זה מעניין. זה לא מתבטא באיכות תמונה.

כמו שאמרתי, היה לי הרבה שנים ATI.

ואני מודה ש:

7500 היה עדיף על המתחרים בגלל מחיר ממש טוב ואנוידיה עוד לא המציאו אז משו ששווה להשתמש בהם

9800PRO היה עדיף על המתחרים

4870 היא עדיף על המתחרים

אבל היום ??

היום GTX תפס פער על AMD. הוא פשוט מוצר יותר מוצלח. גם אם הוא יקר ב כמה מאות שקלים ונותן כמה פחות אף פי אס (מה שלא קורה), הוא עדיין היה מוצר יותר טוב ונכון לשימוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר'ה, אני סתם שאלה:

יש לי שני כרטיסים של R9 290 בגרסת OC מהקופסה עם מים (מה שהופך את הרעיון של שדרוג לקצת בעייתי כי כל המערכת שלי עם מים וכידוע זה סיפור להחליף כרטיסים).

אך השאלה הנשאלת היא... האם משתלם לעבור ל- R9 3XX כאשר יש לי 2XR9 290?

אני משחק על שלושה מסכים בעיקר סימולטרים ו-BF4 בשביל הכיף.

תמיד אמרתי שעד שלא יהיה כרטיס אחד שמסוגל להביס 2XR9 290, אין לי טעם לשדרג, אך אני כבר לא בטוח אם זה המקרה ולכן אני שואל פה. בנוסף, מכיוון שלא התעמקתי בנתונים היבשים של הכרטיסים החדשים, לא ביססתי דעה.

אגב, לגבי הבחור שטען משהו על איזון לובן בכרטיסים של הירוקים - לא מתיימר להבין מי מציג איכות תמונה טובה יותר אך כשזה נוגע לצבע, זה עניין סובייקטיבי לחלוטין, מה גם שכל מסך גם מאותו יצרן ואותו דגם מציג איזון לובן אחר. אתה צריך מכייל מסך מקצועי ע"מ לקבל איזון לובן וזה לא קשור לכרטיס מסך אלא למסך עצמו, לפאנל ולטכנולוגיה של הפאנל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מפתח. אין לך עין לצבע ולדברים כאלה של איכות.

אתה בניגוד אלי פותח 2 משחק עם 2 כרטיסים ולא מבין את ההבדל.

NVIDIA:

-איזון לבן יותר נכון כתוצאה מדריבר טוב יותר. הטקסטורות הכל נראה טוב יותר. הג'יפורס יודע לתרגם למשחק את הCOLOR SPACE יותר נכון. תמיד נראה יותר טוב. גם האופן שבו הדריבר מזהה את הפיקסלים לפני שהוא מיישם עלייהם אליסינג יותר טוב. ורואים את זה במשחק. ועוד הבדל קטן ועוד הבדל קטן בסוף עושים הבדל. אני שאני רואה משחק על אנוידיה אני ישר רואה שזה נראה יותר טוב.

-הפיצ'רים מאפשרים דינמיקה הרבה יותר משוחררת, פיזיקס זה השחקן המרכזי

היכולות תלת מימד שמוטמעות בכל הכרטיסים. היום ג'יפורס שהוא כרטיס גיימינג עדיף עשרות מונים על כרטיס יעודי פייר של לתלת. בעיקר בגלל קודה. והדריבר של אנוידיה שמשום מה מדבר יותר טוב עם כל התוכנות חוץ ממאיה ששם עובדים טוב

- והסיבה הכי חשובה, כל כמה כרטיס משתנה הליבה. ואיתה באים דברים חדשים לחלוטין. הווקסלס והשיער זה רק על קצה המזלג.

אז תעשו לי טובה, אני לא סתם מהלל אותם.

כל היתרונות שמציגים פה לטובת נגמרים ב"הם המציאו אייפיניטי" או דברים שאף אחד לא משתמש בהם. מול אייפיניטי אני יכול להביא את vision של המשקפי תלת מימד.

"הם הוציאו ראשונים GDDR5". את מי זה מעניין. זה לא מתבטא באיכות תמונה.

כמו שאמרתי, היה לי הרבה שנים ATI.

ואני מודה ש:

7500 היה עדיף על המתחרים בגלל מחיר ממש טוב ואנוידיה עוד לא המציאו אז משו ששווה להשתמש בהם

9800PRO היה עדיף על המתחרים

4870 היא עדיף על המתחרים

אבל היום ??

היום GTX תפס פער על . הוא פשוט מוצר יותר מוצלח. גם אם הוא יקר ב כמה מאות שקלים ונותן כמה פחות אף פי אס (מה שלא קורה), הוא עדיין היה מוצר יותר טוב ונכון לשימוש.

הייתי עושה לך מבחן Double Blind והיית יוצא לגמרי אהבל, מבטיח לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביצועי compute עדיפים.

ראשונים לתמוך בשלוש מסכים מכרטיס אחד. ראשונים עם eyefinity.

Upscale לתמונה שנעשה ברמת החומרה בלי לאבד ביצועים

הם עברו לcrossfire שלא דורש גשר לעומת sli

עבדו על לשלב טכנולוגיה לסנכרון פריימים דרך dp ועובדים על להוסיף את זה לhdmi גם מה שיביא תמיכה אפשרית למיליוני מסכים לעומת gsync.

AMD היו גם הראשונים להשיק כרטיס מסך עם ואם אני לא טועה אז גם כרטיסי מסך DX11.

אז אתה יכול ללכת ולחפש את הטרולים הירוקים שלך.

לא ברור לי מה היתרון בלא להשתמש בגשר כמו ב-.

הרי בלי גשר עדיין צריך תקשורת בין 2 הכרטיסים. איך? עם הממשק עצמו. (PCIE) וזה לוקח רוחב פס ועל הדרך מוריד ביצועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...