התיעצות לפני קנייה - אחריות יבואן רשמי או לא? - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התיעצות לפני קנייה - אחריות יבואן רשמי או לא?

xtract1

Recommended Posts

אני הולך על ה-Canon PowerShot G7x (המתחרה של ה-RX100) ויש כמה אופציות :

1. המצלמה הנ"ל עם אחריות של שנה של חברת MDK (יש גם סניף בחיפה, אני מהקריות, כך שזה חשוב לי מבחינת מימוש אחריות חלילה) בכ-2300 ש"ח

2. המצלמה הנ"ל עם האחריות של MDK אבל של 4 שנים בכ-2600 ש"ח

3. המצלמה הנ"ל דרך חנות אחרת מאזור פ"ת שמציעה את המצלמה עם אחריות שלוש שנים של היבואן הרשמי, קרט. במקרה תקלה, חלילה, צריך לשלוח לחנות (בפ"ת כאמור) או ליבואן עצמי שגם נמצא באזור המרכז.

כעיקרון, אני נוטה לקנות ב-MDK ולהרחיב את האחריות ל-4 שנים. זאת משום שיש להם סניף בצפון ומעבדה מקצועית במקום.

מנגד, היתי מעוניין לשמוע את דעתכם - אולי יש לכם תובנות בעניין האחריות של קרט. אולי היא שווה את התוספת הקטנה במחיר ואת הטרחה, אם אצטרך לממש אחריות, של לשלוח את המצלמה לאזור המרכז וכו'.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קנון באחריות קרט (והאמת, גם בלי אחריות קרט לא הייתי הולך לאף אחד אחר) מתקנים בבית הצילום, ברמת גן.

מה שלדעתי את מפספס זה שהעובדה שיש לך סניף של MDK בחיפה - לא ממש רלוונטי לשום דבר... הם לא מעבדה, זה סניף של חנות למכירה בלבד.

הם יוכלו לאסוף ממך את המצלמה ולשלוח הלאה, אבל.... גם דואר יוכל לעשות את זה. וכשהחנות צריכה לממן את התיקון על חשבונה, סביר להניח שהיא תחפש את הפיתרון הזול ביותר.

אני לא חושב שצריך בכלל אחריות למצלמה קומפקטית האמת.

אבל אם כבר, אז רק טיפול בבית הצילום.

עם אחריות קרט זה יהיה בחינם.

גם עם ביטוח מאק אבל זה פחות רלוונטי ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קנון באחריות קרט (והאמת, גם בלי אחריות קרט לא הייתי הולך לאף אחד אחר) מתקנים בבית הצילום, ברמת גן.

מה שלדעתי את מפספס זה שהעובדה שיש לך סניף של MDK בחיפה - לא ממש רלוונטי לשום דבר... הם לא מעבדה, זה סניף של חנות למכירה בלבד.

לי נאמר שיש מעבדה גם, אבל בכנות? לא ענייני. אני שולח בחיפה שזה יחסית קרוב ונוח - מצידי שישלחו אותה לאילת וחזרה בדואר סניפים.

הם יוכלו לאסוף ממך את המצלמה ולשלוח הלאה, אבל.... גם דואר יוכל לעשות את זה.

דואר ישראל? שהחבילות הולכות לאיבוד? תכולתן נהרסת? או הדואר שצריך גם להמתין שעה בתור ושבין כה וכה אינו פתוח בשעות שאני מסיים לעבוד. אף פעם?

וכשהחנות צריכה לממן את התיקון על חשבונה, סביר להניח שהיא תחפש את הפיתרון הזול ביותר.

זה לא אותו דבר בכל מקום? שנקנתה עם אחריות היבואן הרשמי ותגיע אליו לתיקון, הוא לא ירצה, כמו החנות, לתקן בצורה הזולה ביותר לו כדי למקסם רווחים?

אני לא חושב שצריך בכלל אחריות למצלמה קומפקטית האמת.

אשמח להרחבה דווקא בענייין הזה.

אבל אם כבר, אז רק טיפול בבית הצילום.

עם אחריות קרט זה יהיה בחינם.

גם עם ביטוח מאק אבל זה פחות רלוונטי ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסוני a6000 והמצלמה שלך לא באותה קטגוריה, הסוני ללא מראה שניתן להחליף עדשות במחיר זול יחסית ניתן לקנות יחד עם עדשת קיט, בדר״כ עדשות בסיסיות יחסית באיכות. בעלת חיישן גדול יותר, תוכל להפיק ממנה תמונות טובות יותר ובתנאי תאורה פחות טובים, בעלת פוקוס מהיר יותר, ופוקוס מתמשך בוידאו סוללה עדיפה, בעלת עינית, 11 תמונות בשנייה. הקאנון לעומת עדשת הקיט עם זום קצת גדול יותר, מסך מגע ויותר קטנה, הסוני עם עדשת קיט קטנה יחסית, אבל ללא ספק גדולה מספיק כדי לא להיות קומפקטית כדי לדחוף בכיס. בקיצור מה שאני אומר אם הגודל זה לא פקטור משמעותי ביותר הייתי קונה ללא מראה שבינהם בתקציב זול יחסית הסוני טובה, יש עוד חברות למשל פאנאסוניק עם חיישן קטן מהסוני אבל עם מבחר עדשות גדול יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה, תודה, אבל זה לא הכיוון.

אני רוצה קטנה ככל האפשר אך עדיין איכותית. צימתי ל-RX100M3 לעומת הקנון הזו, הוחלט ללכת על הקנון בעיקר משיקולי תקציב (לא שווה לי להוסיף כ-1000 ש"ח על הסוני שלא מציעה יתרונות שרלונטיים לי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחזרה לעניין האחריות -

ראיתי שגם MDK מוכרים אחריות של "מק", בין אם כזו שמכסה שברים וכו' ובין אם לאו.

הם מציעים שם אחריות של 5 שנים למצלמה עד 500$ (בערך 2000 שקל - המצלמה עולה 2300, מומלץ לדעתכם לקנות אחריות של עד 1000$?) באיזה 300 ש"ח שזה +- אותו מחיר להרחבת אחריות של MDK עצמם.

לפי מה שהבנתי מכם - עדיף לקנות את של , בטח ובטח אם הם מתקזזים מול MDK ישירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...