חברת ארנק ? - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חברת ארנק ?

digitalseeker

Recommended Posts

היי,

לאחרונה הבנתי שגם עם חברת ארנק יש באפשרותך לחסוך קופת השתלמות נטולת מס בחסכון של עד 20K לחודש.

ככה שזה אפילו מפתה עוד יותר לשלם כמה שפחות לביטוח לאומי וביטוח .

ובנוסף לרכוש לעסק דברים ולקבל החזר מע"מ, לרכוש לעסק דברים ולכן לא לשלם מס הכנסה על הכסף בעזרתו רכשתי.

למישהו יש טיפים ? מאיזה סכום כדאי להתחיל בתהליך מול המעסיק שלי ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במהלך יש הרבה מאוד שיקולי מס ולא מקצועי לדבר עליהם באופן כל כך שטחי בפורום.

על קצה המזלג חברות ארנק מתאימות לאנשים שמרוויחים משכורות מאוד גבוהות (מאות אלפי שקלים בשנה). בנסיבות מסוימות לאותם אנשים משתלם לפתוח חברה בע"מ ולהתחיל לעבוד נגד חשבונית מס.

לחברה יש הרבה עלויות שצריך לקחת בחשבון:

1. הנהלת חשבונות כפולה

2. מאזן

3. דו"ח אישי

4. עו"ד - לצורך הקמת החברה ופירוקה

לחלופין אפשר לפתוח עוסק מורשה ולהתחיל לעבוד מול המעסיק נגד חשבונית מס בשכ"ט יותר גבוה. לעוסק מורשה העלויות הרבה יותר נמוכות וכוללות:

1. הנהלת חשבונות חד צידית

2. דו"ח אישי אחת לשנה

3. הצהרת הון פעם אחת בפתיחת העסק ואחר כך פעם ב-5-6-7 שנים לפי דרישת הרשויות.

הבחירה לעבור משכיר לעוסק מורשה לא פשוטה וצריך לקחת בחשבון הרבה מאוד שיקולים מבחינת מיסוי ותנאים סוציאליים.

אם אתה מעוניין בפרטים נוספים דבר איתי בפרטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיזו הכנסה שנתית זה משתלם ?

כרגע אני מרוויח 200K בשנה, לצורך העניין זה לא כולל ההפרשות שהמעסיק שלי מפריש לקופות השתלמות ופנסיה.

אני יכול לשער שעלות השכר שלי היא 230-240K בשנה.

השאלה - מאיזו הכנסה כדאי לבצע את התהליך ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

200K ברוטו או נטו?

אתה צריך להרוויח לפחות פי 2-3 מהשכר שלך (בהנחה ואתה מרוויח 200K ברוטו) בשביל להצדיק חברת ארנק וגם זה בתנאי שאתה לא שואב את כל הכסף בצריכה שוטפת. (שכ"ד, אוכל, , בילויים ועוד) חברת ארנק משתלמת לאדם או זוג בעל הכנסה גבוהה מאוד שמסוגלים לשמור על הכסף בתוך החברה. בישראל פועלות בערך 30,000 חברות ארנק. מדובר בתכנון מס של אנשים אמידים מאוד.

בתור עוסק מורשה תוכל לעבוד מול המעסיק נגד חשבונית מס. בדרך הזאת תוכל לתרגם את שכר החודשי שלך לשכ"ט (כלומר כמה צריך לדרוש בתור עצמאי בשביל לשמור על אותו הנטו אחרי הפרשות ותנאים סוציאליים שתקבל בתור שכיר) בתוספת פיצוי על סיכון ומע"מ. תוכל לקזז הוצאות מסוימות נגד ההכנסה, אבל גם במהלך הזה יש מספר בעיות כגון:

1. אובדן תנאים סוציאליים - הודעה מוקדמת לפיטורים, פיצויי פיטורים, זכות לשימוע, חופשה, מחלה, הבראה, אבטלה, נסיעות ועוד. חלק מהתנאים הסוציאליים אפשר לגלם בשכ"ט כגון חופשה והבראה.

2. סיכון שמס הכנסה יטענו שמדובר בתכנון מס כי אתה בעצם שכיר שמתחזה לעצמאי ודורש הוצאות.

אם אתה שוקל לעבור לעבוד במתכונת של פרילנסר כלומר לקבוע מול המעסיק הנוכחי שלך שתעבוד לפי הספק ולא לפי שעות ובזמן הפנוי תוכל לחפש לקוחות נוספים אולי משתלם לך להפוך לעוסק מורשה.

מבחינת עלויות הרבה יותר זול להיות עוסק מורשה מחברה בע"מ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על כל המידע !

בהחלט תורם.

קשה לי להאמין שאגיע לפי 2, סביר להניח שאגדל עד פי 1.5-1.7.

פשוט חשבתי לתומי במקום לקבל תנאים סוציאליים, לגבות את אותו סכום מהמעסיק (עלות שכר), להפריש לעצמי שכר שיכסה את ההוצאות שלי.

לשלם את כל מה שניתן על חשבון העסק - אם זה שכ"ד (כמובן לדאוג שיהיה לי משרד בדירה), הוצאות שוטפות, .

שזה יחסוך סכומים אדירים להערכתי - בגלל שמשלמים מס רק על רווח בניגוד לשכיר שמשלם מס על כל ההכנסה - לצורך העניין היום אני משלם מס הכנסה ואז משלם על הרכב.

אם הרכב על שם החברה - אני לא אשלם מס על הכסף שיוצא על הרכב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהו שלא תחסוך כלום. שכ"ד אי אפשר לשלם על חשבון החברה. אוכל אי אפשר לקנות על חשבון החברה. רהיטים אי אפשר לקנות על חשבון החברה. כדי לדרוש הוצאות תצטרך לבצע העברת בעלות על שם החברה. (תפסיד יד וירידת ערך יותר חדה) מה עם מאזן, נהלת חשבונות, דוחות אישיים, אגרת רשם החברות?

חברת ארנק משתלמת לאנשים שמרוויחים 60,000 אלף בחודש, אבל מסוגלים לחיות מצויין גם על 20,000 אלף בחודש. אותם אנשים משאירים בחברה 40,000 אלף כל חודש ואז קונים ב-26.5% מס במקום ב-48%, שוכרים משרד ב-26.5% מס במקום ב-48%, משקיעים רווחים ששילמו עליהם 26.5% מס במקום 48% מס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...