כונן C מפוצץ עד אפס מקום - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כונן C מפוצץ עד אפס מקום

Skipper

Recommended Posts

היי כולם, יש לי נייד של כ-4 שנים.

לפני כמה חודשים פירמטתי אותו, ובזמן העדכונים כנראה שהסכמתי להוריד מלא עדכונים לכונן C וכרגע נשאר רק 1GB מקום פנוי (מתוך 30GB) יש בכונן D כ250GB אבל אני צריך להתקין דברים על כונן C.

איך אני מוחק את העדכונים האלו? או איך אני מגדיל את הזכרון בכונן על-חשבון הכונן D? יש כזו אפשרות?

תודה לעוזרים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הייתי זוכר, עשיתי את זה בשנת 2011 רק כשרכשתי אותו, אבל כרגע זה כבר לא משנה לצערי.

סתם דוגמא בשביל להתקין visual studio צריך 8GB בכונן C למרות שההתקנה תיהיה על כונן D...

מה הפתרונות שניתן לבצע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תפעיל cleanmgr על המחשב הוא ישאל אותך איזה מחיצה לסרוק וכשהוא מסיים את התהליך הוא יציג לך פירוט על מה ניתן למחוק שגוזל את המקום במחיצה

אם עדיין לא מספיק צריך לבדוק כמה נפח בדיסק בסה"כ וכמה נפח כל מחיצה ( C,D,E, וכ'ו) מחולקת

להמלצתי אם הגעת לשלב השני ואתה חסר ידע בנושא, פנה לאיש מקצוע או חבר בעל הבנה וידע הנושא, אפשר לעשות הרבה נזק אם לא מבינים בנושא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם כונן בגודל כזה הייתי מאחד את המחיצות.

30GB זה קטן מדי למערכת הפעלה מודרנית.

עם אפשר עוד להסתדר, אבל זה דורש ניהול התקנות ותכנים.

היתרון היחידי בחלוקה למחיצות זה כשאתה רוצה את האפשרות לעשות IMAGE ולפרמט/לשחזר את המחיצה מבלי לפגוע בשאר/רוב הנתונים על הכונן.

אם ממילא אתה לא עושה גיבוי/שיחזור IMAGE אז כל הסיטואציה הזאת רק גורמת לך עבודה נוספת ופגיעה בביצועים(בגלל הצורך של הכונן לבצע פעילויות מקבילות על שטחים נפרדים בדיסק ללא יכולת למקם אותם בקצה הפלטה עם DEFRAG איכותי).

אם יש לך כונן חיצוני של 1-2-3TB, אליו אתה יכול לבצע גיבוי של כל הכונן המינאטורי הזה(250GB...) אז ודאי שעדיף יהיה לאחד את המחיצות ולבצע את הגיבוי אליו(במידה ואתה מעוניין בגיבוי).

הדרך האידיאלית לבצע את איחוד המחיצות זה עם LIVECD/BOOTCD בו יש כלים מתאימים.

HIREN'S זה כלי מוכר וטוב לדברים כאלו.

לא לגמרי חוקי, אבל בקטנה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

חברה למה לא לפתור את הבעיה מהשורש?

המקרה הזה מצדיק איפוס מוחלט לטובת חלוקת פרטישן נכונה (100% נפח בכונן C)

פשוט קח דיסק חיצוני זרוק שם את כל מה שאתה צריך גבה את המחשב שלך

תכניס את הדיסק של הווינדוס ותפרמט הכל מהכל והפעם תשים לב שאתה יוצר רק דיסק אחד המכיל 100% מהשטח (300G ?)

ועכשיו החיים שלך צריכים להיות פי 10 יותר יפים.

תעשה את זה פעם אחת פתור את כל העניין מהשורש וזהו. בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...