הגרלות של דירות מוזלות? מה אתם יודעים? - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הגרלות של דירות מוזלות? מה אתם יודעים?

Sargon

Recommended Posts

עכשיו אני רואה שברוב הארץ הדירות בכלל לא כאלה יקרות. זה רק במרכז ובמיוחד תל אביב שהדירות כל כך יקרות.

אז יכול להיות שאתה בונה את הטיעון שלך על סמך הנתונים בתל אביב, למרות שבשאר הארץ הנתונים שונים בהרבה.

במילים אחרות, תוכיח לי את הטיעון שלך במספרים. כמה משכנתא משלמים היום, מה ערך הדירה, כמה משכנתא תהיה שווה בעתיד ומה יהיה ערך הדירה בעתיד.

http://www.moch.gov.il/meyda_statisti/mechirey_diyur/Pages/mechirim_memutsaim_shel_dirot.aspx#GovXParagraphTitle3

עריכה: אגב, מחיפה לתל אביב ברכבת זה 50 דקות. זה כלום. אם אתה מתלונן על זה שהפרפריה לא מחוברת.

נכון הדרום פחות מחובר, אבל אין בעיה לגור בחיפה ולעבוד בתל אביב.

חבר שלי גר בחיפה ועובד בנתניה והוא נוסע את הדרך הזו כל יום.

הבעיה היא לא בשוק הדירות, הבעיה היא באנשים כמוך שרוצים את האזורים הכי מבוקשים ולא מסוגלים לנסוע 50 דקות באוטו או ברכבת לעבודה.

תהיה בטוח שבעולם יש אנשים שגם נוהגים שעתיים ושלוש כל יום לעבודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 87
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
רק התעלמת מהנתונים ש67% ממשקי הבית גרים בדירה בבעלותם.

--אם אני צרפתי שקיבל אזרחות ישראלית, קנה דירה וחזר לצרפת. האם אני נחשב חלק מה 67% האלה ?.

כלומר, למי בדיוק מוכרים את הדירות להשקעה אם ל67% ממשקי הבית יש דירה בבעלותם? אוליי רק מי שרוצה דירה שניה.

--כלומר, לטענתך, לא ייתכן משקיע זוהי דירתו הראשונה ?. למה לא ?.

וגם רק 40% ממשקי הבית הגרים בדירה בבעלותם משלמים משכנתא. וזה לא כולל את העובדה שלשלם משכנתא זה משתלם גם לטווח הקצר וגם למי שהיה יכול גם לשלם על הדירה עם מזוודה של כסף אם הוא היה רוצה, פשוט נוח לפרוס את התשלומים עם משכנתא.

--למה זה כדאי לשלם משכנתא ?. אפילו היום עם ריבית 0%, אתה תשלם לאורך המשכנתא הרבה יותר מערך הדירה. יש גם ביטוחים שאתה חייב לעשות וכדומה...

אני בספק שמחירי הדירות ירדו בצורה כזו משמעותית והמשכנתאות יהיו כאלה יקרות כך שלא יהיה משתלם לרכוש דירה. אוליי המשכנתאות יהפכו לפחות כדאיות, אבל מי שיש לו כסף עדיין יהיה לו משתלם לרכוש דירה בצורת מימון האפשרית לו.

יכול להיות שיהיה פחות כדאי לקנות דירה להשקעה אבל גם אז מחירי הדירות לא ירדו בצורה דרסטית כזו שתוכל לקנות בגיל 25 דירה בלי שחסכת כלום. להיפך, איך בדיוק תקנה דירה שירדה אפילו ב30% מערכה אם המשכנתא עכשיו עם יותר ריבית והדרישות לקבלת משכנתא יהיו יותר גבוהות?

--מן הסתם ההגבלות ירדו.

רגע, אז אתה טוען שמחירי הדירות יעלו לעד ?.

יודע מה, מסכים איתך . בוא נריץ את הדיון הזה 10 שנה קדימה .

השינוי הריאלי במחיר הדירות מ-2008 ועד היום הוא 59%.(זוהי עלייה של 7 שנים - נניח של עשור).

מכאן, שעליות של עשור 59%.

כיום, המחיר החציוני לדירה הוא 1.23 מיליון ש"ח.

בשנת 2025, לאחר עשור, המחיר החציוני של אותה הדירה יהיה 1.95 מיליון ש"ח . (!!).

תאר לך את ההגבלות שבנק יחיל אז..

בוא נמשיך בעוד עשור.

בשנת 2035, לאחר עשור נוסף, המחיר החציוני של אותה הדירה יהיה 3.10 מיליון ש"ח . (!!).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא טוען שמחירי הדירות יעלו לעד. רק טענתי שהם לא ירדו בצורה דראסטית, במיוחד לא באזורים המבוקשים ביותר שבהם אתה מתרכז.

בתל אביב המחיר הממוצע(אומנם לא החציון) הוא 1.9 מליון, בחיפה 900 אלף(!!!).

אין פה בועה, אפשר לקנות דירה בחיפה ובפרפריה ולנסוע כל יום לעבוד בתל אביב.

אני אחפש שניה מה מחירי הדירות בחיפה ביד 2 ובאיזה שכונות...

בחיפה יש דירות בשכונות סבבה במחירים של בין 1.2 עד ל1.6 מליון ש"ח(ודירות גם הרבה יותר גדולות במחיר הזה ממה שהיית מקבל במרכז).

אם אתה מוכן לגור בשכונה פחות טובה אתה יכול לקנות בפחות, אבל במרכז גם בשכונות הכי גרועות אתה תשלם הרבה.

עריכה:

אגב, עוד נתון מעניין, בתל אביב רק בערך 45% ממשקי הבית הדירה בבעלותם. אז יכול להיות שבאמת אתה מבסס הכל על המרכז בעוד שבשאר הארץ המצב מאוד שונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב שימוש בטיעוני קש שמאלנים.

חיפה זה לא כפר ערבי...

שוב, כנראה שרוב הדירות רפאים ודירות להשקעה נקנות במרכז ובאיזורים המבוקשים ביותר. לאור הנתון שרק 45% ממשקי הבית בתל אביב הם בעלי הדירה.

זאת אומרת, שכל ה"בועה הזו" זה עוד פרופגאנדה של השמאל.

מה אתה חושב שכל מי שלא גר במרכז הוא מפלצת? מה כל האנשים שגרים בחיפה ובפרפרייה הם אומללים וזומבים?

אין בעיה של דיור, יש בעיה של שמאלנים שמנסים להפיל את המדינה בגלל שהם לא יכולים לקנות דירה במרכז באיזורים מבוקשים עם ה50 אלף שקל שהם חסכו.

אגב, הצפון הרבה יותר ירוק מהמרכז. המרכז הוא בעצם יותר מדברי. אז אוליי המרכז זה חמולה של שבטים בדויים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי בכלל דיבר על חיפה? התייחסתי לטיעון שאפשר לקנות דירה בחור כלשהו ולנסוע כל יום לתל אביב.

בתל אביב רוצים לחיות. בחיפה נאלצים לחיות. מן הסתם רוב הדירות להשקעה נרכשות בתל אביב כי בתל אביב אנשים רוצים לחיות אבל לא יכולים לקנות. מאחר ואין בארץ דיור להשכרה לטווח ארוך משקיעים יוצרים את שוק הדירות להשכרה. (ודווקא בהם כחלון נביא השקר החליט לפגוע) וכן, רוב האנשים בפריפריה זומבים אומללים שנאלצים לשרוף שלוש שעות ביום בפקקים או לחלופין נאלצים להתפשר על עבודה הרבה פחות מכניסה עם פחות אפשרויות קידום ליד הבית. זה מה שיש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו... איזו התנשאות שמאלנית...

שמעתם? כל המדינה לא חיה בכלל, רק בתל אביב יש את החיים האמיתיים.

אגב, הייתי אומר שבתל אביב האנשים הם פי עשרות מונים יותר זומבים. הם יותר צרכנים, הם יותר מתלבשים לפי צוו האופנה, הם יותר קונפורמיסטים. בין אם זה היפסטרים, או כל מיני פוסט מודרניסטים שמחרבנים על הקירות.

בחיפה אנשים יותר אמיתיים ולא עסוקים כל הזמן בסלסבריטיז ובביצה.

אגב, הפקקים הם בעיקר במרכז, בחיפה הרבה יותר נעים לנסוע.

ב15 דקות נסיעה במרכז אתה מתעצבן כמו שעה נסיעה בחיפה.

עריכה: אגב, מה שאתה לא קולט זה שבמדינות אחרות בעולם כמו ארה"ב אנשים נוסעים מרחקים הרבה יותר גדולים ובפקקים הרבה יותר נוראיים מבישראל. לנו יש "מזל" שהמדינה שלנו כל כך קטנה אחרת גם אנחנו היינו צריכים לנסוע שעתיים לכל כיוון לעבודה.

אוליי בגלל זה רואים מקרים של ROAD RAGE בארצות הברית שהם רוצחים אחד את השני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא שמעניין אותי כל כך מה אתה חושב עלי, אבל ברוב הנושאים אני מזדהה עם הימין ולא עם השמאל. זה שבארה"ב יש אומללים שמבזבזים חצי מהחייהם בפקקים לא הופך את המצב בארץ לתקין. אגב, גם בישראל יש הרבה מאוד מקרים של ROAD RAGE. אני ממש מרחם על מי שנאלץ לשרוף שלוש שעות ביום כל יום בפקקים. פשוט אנשים אומללים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים עלובים ומסכנים רוצים לחיות רק בתל-אביב. כי רק בבוץ התל-אביבי חסרי הכישורים האלה יכולים למצוא עבודה ורק שם יש מספיק בילויים לנפש הריקה שלהם. :)

אנשים טובים גרים בכיף בחיפה ונהנים מעבודה טובה קרוב לבית, מחירי דירות נמוכים (יותר) וקרבה רבה יותר לצפון היפה. :)

אגב, אפשר בהחלט לגור בחיפה ולעבוד בנתניה. לגור בחיפה ולעבוד בתל-אביב זה סיוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אנשים עם כשורים יצליחו להשיג בתל אביב?

אפשר לחשוב כבר מה יש בתל אביב...

אחד המרכזי פיתוח הכי חשובים בעולם של נמצא בחיפה(במת"מ). ועוד חברות היי טק גדולות רבות...

חוץ מזה שלהיי טק המיקום לא כל כך חשוב כמו שחשוב שיש לך מחשב ואינטרנט.

ואמנים... אל תצחיק אותי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדי להתפתח בגדול ומהר כמו שישראלים טובים בזה, צריך לפתוח סטארטאפ משלך, צריך למצוא עשרות מתכנתים ואנשים יצירתיים אחרים, שבגלל סיבות שברורות להם אבל לא לך הם חיים בתל אביב והסביבה. זה כבר סיבה מספיקה..

יש גם את אלו שמרוויחים מליונים ממשהו שעשו לבד בלפטופ שלהם בלי תנאים בכלל, אבל אם ניקח את ה70% (נגיד..) הסטנדרטיים, שמעסיקים עובדים, הם נעזרו בזה שתל אביב מושכת את האנשים המתאימים, והיה להם יותר קל בגלל זה.

וגם אמנים, בתל אביב יש גלריות ותיאטרון וסצנה ענקית וקהל לכל השטויות של האומנים, בפריפרייה הם יקבלו מכות מהערסים השכונתיים רק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כלומר יש הרבה תכנתים פרייארים שמתלהבים מתל אביב ועובדים שעות קשות בשביל לעשות איזה יזם שבכלל לא יודע לתכנת עשיר?

זה נכון שיש הרבה סטארט אפים בתל אביב, כנראה יש הרבה פרייארים בתל אביב. אחרת לא יודע למה דווקא שם יש סטארט אפים.

עריכה: אגב, רוב הסטארט אפים נכשלים. והמשכורות שאתה מרוויח בסטארט אפ הם יותר נמוכות מבחברה גדולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רק תכנתים, יש בתל-אביב הרבה פראיירים באופן כללי. וגם פחדנים. :)

אז במקום לקבל מכות מערסים שכונתיים בעפולה, הם נאנסים ע"י סודאנים בקרבת התחנה המרכזית, סליחה, קניון תל-אביב. :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הרבה אנשים שאוהבים את החיים בתל אביב, מתכנתים נוטים להכנס לקטגוריה הזאת יותר, תקרא לזה פראיירים או תקרא לזה פשוט שהם עושים מה שבא להם בטוב.

והם לא עושים שעות מטורפות כדי לעשות יזם שלא יודע לתכנת עשיר, הם עושים שעות כמו בכל מקום הייטק כדי לקבל משכורת בטוחה בסוף החודש על חשבון היזם שרוב הסיכויים יפסיד את כל הכסף, או שהוא הצליח ולכן יש לו את הכסף לשלם את המשכורות היפות מאוד האלו שאף אחד לא יכול להתלונן עליהן...

הכל שאלה של נקודת מבט, אל תשלול הכל ישר. לא כולם חושבים אותו הדבר.

גם אני גר בתל אביב ואני מתכנת, העבודה בהרצליה אז היה לי נוח לגור ברמת אביב, 5 דקות נסיעה, ותל אביב זה העיר היחידה באיזור שאני יכול למצוא בה כמויות של דירות שותפים עם שותפים צעירים ומשכילים ולא ערסים מעשנים או כל מני נשים בודדות בנות 50 כמו שראיתי בערים אחרות כשחיפשתי. לגור בעיר אחרת היה עולה לי יותר בקיצור.

כל אחד עושה את השיקולים שלו ובמיוחד שמדובר במתכנתים תאמין לי שאף אחד לא מפגר לא חושב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...