מחשב לשימוש ביתי משרדי - חוות דעת והמלצות - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב לשימוש ביתי משרדי - חוות דעת והמלצות

Chapshan

Recommended Posts

היי,

אני מנסה להרכיב מחשב למישהו אחר. אני לא הכי חזק בתחום - בעיקר ידע בסיסי.

המגבלות והנחות עבודה:

1. חנות - KSP.

2. השימוש הוא שימוש ביתי לעבודה משרדית (אינטרנט, וורד, סרטים, חשבשבת וכו'...).

3. אישית - אני לא אוהב להמליץ על מחשבי פנטיום ומטה.

מה שבניתי בנתיים זה המפרט הבא:

Intel i3 4170 3.7Ghz 3MB L3 Cache s1150 - Tray

Arctic Alpine 11 Pro Rev.2 CPU Cooler

Gigabyte GA-H81M-D2V LGA1150, Intel H81, 1600, PCI-E, VGA, DVI

Corsair 1x4GB 1600MHZ Vengeance Edition CL9-9-9-24

Western Digital Caviar Blue WD10EZEX 1TB Sata III

LG DVD±RW GH24NS x24 Black SATA OEM

Corsair 500W Active PFC Modular 80+Bronze CX500M PSU

SilverStone TJ08 Advanced Micro ATX Case Black No PSU

Arctic F12 PWM PST CO 120mm

סה"כ יצא 2178, והייתי מעדיף שזה לא יעבור את ה- 2000, כך שהשאלות שלי אליכם הם אלו:

1. מה הייתם משנים במפרט כי היא פחות מדי / לא משתלם / לא נותן תמורה טובה למחיר / פחות כדאי?

2. מה הייתם משנים במפרט כי הוא יותר מדי?

הבחירות שלי נבעו מהסיבות הבאות:

1. לא רוצה להמליץ על תושבת פחות ב- 1150. אם משהו יהרס / ירצו לשדרג בעתיד, אני מעדיף שיהיה להם קל למצוא חלקים בעתיד.

2. ספק מודולארי - כדי לחסוך בכבלים שלא צריך בתוך המארז. יש לי שני מחשבים כשאחד מהם הוא עם ספק מודולארי והשני לא, וזה עושה את ההבדל באיוורור ובגישה לחלקים. פשוט ליגה אחרת. היות והאיוורור חשוב מאוד לטעמי (והמדובר במארז קטן גם ככה), אני מעדיף לא להמליץ לו על משהו פחות מזה. לגבי ההספק - אני לא בטוח שזה משהו שהוא צריך. יכול להיות שמספיק לו פחות מזה.

3. יכול להיות שלשימושים שלהם המאוורר הנוסף (120mm) הוא יותר מדי, אך היות ולא הייתי בטוח, שמתי אותו בנתיים.

4. המארז - השילוב של איוורור טוב, צורה, והתאמה ללוח. גם יש לי מארז דומה לזה (אותה חברה, דגם טיפה שונה). אישית, אני מרוצה ממנו מאוד.

5. - היה חשוב לי לוח טוב, זול ועם תמיכה לפחות ב- DVI.

6. שאר הבחירות מבוססות על מערכות מחשבים מומלצות שלהם. כלומר, בחרתי מערכת מחשב מומלץ וערכתי בה כמה שינויים. בגלל זה גם קשה לי להגיד מה המחיר של כל חלק שם (היות והמערכת שלהם מבוססת על זה שהמערכות המומלצות שלהם זוכות להנחה כלשהי, ולא ברור איזה חלק קיבל כמה הנחה).

7. החנות צריכה להיות KSP, ולכן גם מגבלות המלאי היו לפי זו.

תודה מראש לכל העוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המארז+ספק שבחרת פשוט מוגזמים, המחיר של שתיהם יוצא 710ש"ח שזה בערך שליש מהסכום הכולל, למערכת כזו אין צורך בשילוב כל כך יקר. זה שנוח לך לעבוד עם כבלים מודולארים לא מצדיק את הבחירה הזאת, המשתמש הממוצע פותח את המחשב שלו פעם בכמה חודשים ואפילו שנים בכדי לנקות אבק וכו', אני בטוח שהדבר האחרון שיפריע לו זה הכבלים. את הספק הייתי מחליף ל350W, המערכת הזאת בקושי תצרוך שליש מההספק הזה. ספק 350W איכותי לא אמור לעלות לך יותר מ200ש"ח.

הצעתי כאן מפרט, אם תרד לI3 תוכל לקבל מפרט דומה + SSD בנפח 250GB ו8GB , אם תרד לSSD בנפח 128GB המחיר הסופי יצא 2000ש"ח כמו שרצית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Nightbeat - תודה על התגובה.

כמו שכתבתי - החנות צריכה להיות KSP. לכן גם הרכיבים צריכים להתבסס על מה שהם מוכרים.

לגבי הספק המודולארי - אני מסכים שהם לא יפתחו את המחשב אבל האוורור חשוב גם מבלי שיפתחו אותו. המחשב שיש לי היום עם הספק המודולארי פשוט נקי מדברים בפנים ברמה כזו שהאוורור עובד בצורה המושלמת. בכל אופן - פתוח להמלצות.

המארז - הייתי מוגבל מבחינת ההיצע של KSP. יחד עם השילוב של חברה ועיצוב הוביל אותי להתלבט בין CoolerMaster Elite 344 Mini Tower ובין SilverStone TJ08 Advanced Micro ATX שבחרתי. על ה- CoolerMaster לא הצלחתי למצוא כ"כ ביקורות והיה קשה לי להמליץ עליו. על ה- SilverStone ראיתי ביקורות די טובות, וגם יש לי אישית דגם דומה שאני מרגיש מספיק בטוח בלהמליץ עליו לאחרים.

בכל אופן, עשיתי סינון באתר שלהם לפי microATX והנחתי שזה יתן את כל המארזים שתומכים בגודל הזה. מסתבר שלא. אחרי בדיקה של עוד מארזים, ובנסיון למזער את ההוצאה, נראה לי שאמליץ להם על VSP-5000 ATX Mid Tower Black, מה שיהפוך את המאוורר שהוספתי למיותר (להבנתי, המארז הזה כבר מגיע עם מאווררים).

הספק:

בנוגע למודואריות - לדעתי הוא חשוב גם בשביל האוורור. בכל אופן, לא אתאבד על הנושא.

בנוגע להספק - האמת, שפה קצת ניחשתי. לא ידעתי כמה בדיוק נכון להמליץ מבחינת ההספק של הספק.

יש ספק שאתה יכול להמליץ עליו (מתוך המבחר של KSP)?

בקשר ל- SSD - עד כמה שזה כיף, אני חושב שזה לא קריטי להם. אוסיף רק אם המחיר הסופי יאפשר זאת.

כרגע המפרט נראה כך:

Intel i3 4170 3.7Ghz 3MB L3 Cache s1150 - Tray

Arctic Alpine 11 Pro Rev.2 CPU Cooler

Gigabyte GA-H81M-D2V LGA1150, Intel H81, 1600, PCI-E, VGA, DVI

Corsair 1x4GB 1600MHZ Vengeance Edition CL9-9-9-24

Western Digital Caviar Blue WD10EZEX 1TB Sata III

LG DVD±RW GH24NS x24 Black SATA OEM

Antec VSP-5000 ATX Mid Tower Black

Corsair 500W Active PFC Modular 80+Bronze CX500M (בסימן שאלה).

העלות הכוללת: 1992 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לא לוקחים SSD אז עדיף 8GB RAM. זה אפשרי להכניס SSD בנפח 128GB (דוגמא) אם תקח 4GB והמחיר הסופי לא יחרוג מ2000, אבל אני לא ממליץ. כיום 8GB זה הסטנדרט ואם תקח 4GB אתה תצטער על זה בעתיד..

lrg18175.jpg

דגם מחשב: מחשב נייח Desktop Intel i3 4170 3.7Ghz - IR6

מעבד אינטל: מעבד אינטל Intel Core i3 4170 3.7Ghz 3MB L3 Cache s1150 - Tray

מאוורר למעבד: קירור למעבד Arctic Alpine 11 Rev.2 1

לוחות אם למעבדי אינטל: לוח אם Gigabyte GA-H81M-D2V LGA1150, Intel H81, DDR3 1600, PCI-E, VGA, DVI 1

זכרונות: זיכרון למחשב G.Skill 8GB DDR3 1600Mhz PC3-12800 F3-1600C11S-8GNT 1

כרטיסי מסך: On Board Intel HD Graphics 4400

דיסקים קשיחים: כונן קשיח Western Digital Caviar Blue WD10EZEX 1TB Sata III 1

צורבי DVD: צורב LG DVD±RW GH24NS x24 Black SATA OEM

כרטיסי קול: On Board 7.1 Channel Audio

ציוד רשתות: On Board 10/100/1000

ספקי כוח: ספק כח אקטיבי Antec 400W BP400PX

מארזים: מארז ללא ספק Antec VSP-5000 ATX Mid Tower Black 1

הרכבה: הרכבת חבילה מחלקים שבמבצע

מחיר החבילה: 1931 שקל

עמוד מוצר

קי.אס.פי מתחייבים למחיר הזול ביותר

שימו לב! אם תמצאו מחשב או חלק זהה/ים (במלאי של חנות ממשית) במחיר נמוך מהמחירון שלנו באינטרנט ובאותם תנאי אספקה ואחריות, תוכלו לרכוש את המוצר במחיר הנמוך יותר ובהנחה נוספת, או תקבלו תשלום של 50% מההפרש בהצגת חשבונית והמוצר שנרכש לאחר רכישתו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...