מישהו יכול להסביר לי מה קרה כאן באמזון? - עמוד 2 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מישהו יכול להסביר לי מה קרה כאן באמזון?

iSolt

Recommended Posts

• תגובות 41
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
אני כנראה היחיד שנדהם מזה שמישהו מוכן לחסוך תיאורתית 85 שקלים (תיאורתית, לפני שהוא מגלה שדופקים אותו) עבור רכיב רגיש ולא לקבל אחריות נורמלית.

האחריות של היא בינלאומית, בנוסף ההבדל הוא 120 שקל. הכונן נמכר ב400 בארץ ל120gb ו600 ל250gb וב250 ההבדל הוא רק 80 שקל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם תושבי אילת משלמים מעמ על מוצרים שהוזמנו מחול.

לא משלמים מעמ כאשר המוצר נקנה בחנות הממוקמת באילת והמוצר נשלח לאילת.

אתה טועה ומטעה.

תושב אילת שמזמין מוצר מחו"ל לכתובת אילתית והוא בעל תעודת תושב אילת, לא משלם אגורה למע"מ (או משלם ומקבל החזר לחשבון הבנק).

יש רשימה מצומצמת של מוצרים שאין עליהם פטור ממע"מ.

חוק אזור סחר חופשי

אמנם לא רשום שם על רכישות מחו"ל אבל אני מדבר מניסיון.

ולא הבנתם את השאלה שלי, לא שאלתי אם מגיע לתושב אילת פטור ממוצר כלשהו, אלא הסיטואציה שאמזון גובים מיסים מראש על מוצרים שלא חלים עליהם מע"מ לתושבי אילת (למשל הנעלה, ביגוד וכו').

ואז נוצרת סיטואציה מוזרה שגם במידה ואכן חייבו את המוצר במיסים, עם איזה פתק אני פונה למשרדי המע"מ בשביל לקבל החזר? (אין לי ניסיון עם משלוח ישירות מאמזון אלא רק מחברות צד שלישי שגם כשחייבו אותי במע"מ מראש, קיבלתי קבלה ששילמתי מע"מ והלכתי איתה למשרדי המע"מ בכדי לקבל החזר).

אין שום קשר בין מגורים באילת ובין פטור ממע"מ על דברים שקנית מחוץ לאילת.

מה גורם לך לחשוב שהם "פטורים לגמרי"?

ניסיון של עשרות חבילות של מוצרים מכל הסוגים.

אתן לך דוגמא קטנה.

הזמנת תוספי בשווי של $400 לכתובת באילת ואתה בעל תעודת תושב אילת, אתה תקבל הביתה הודעה שהחבילה שלך בדואר המרכזי ושהיא חייבת בתשלום מס של XXX, אתה הולך עם הפתק הזה למשרדי המע"מ וממלא טופס שפוטר אותך מתשלום מע"מ, הם מצלמים את התושב אילת שלך ונותנים לך אישור לקחת את החבילה ללא תשלום (או שאתה יכול לקחת את החבילה ולשלם מע"מ ואח"כ ללכת עם הקבלה למשרדי המע"מ בכדי לקבל החזר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאותו הקישור ממש:

מכירתם של טובין ושירותים המצויים באזור אילת ע"י עוסק תושב אזור אילת לצריכה או לשימוש באזור אילת (למעט רשימת טובין המפורטת בתוספת השנייה, ראה בהמשך) תהא פטורה ממע"מ.

אין פטור ממע"מ על רכישת טובין ו/או שירותים הנרכשים מחוץ לאזור אילת ע"י יחידים (שאינם עוסקים) גם אם הם תושבי אילת.

במילים אחרות כל מה שנכנס לתוך אילת וממוען לצרכן פרטי - חייב במע"מ רגיל. רק מה שנמכר לצרכנים ע"י עוסקים אילתיים (או שנקנה ע"י עוסקים אילתיים לצורך עיסוקם באילת, כמפורט בהמשך אותו החוק) פטור ממע"מ - ככלל, יש גם חריגים.

אין לך שמץ של מושג מהו "אזור סחר חופשי" או מהם החוקים הנוגעים לאילת - העיקר להגיד לאחרים שהם "מטעים". ה"נסיון" שלך כנראה מסתכם בהזמנות מסויימות מחו"ל עליהן לא חוייבת במע"מ - וזה קרה בלי שום קשר לאילת, פשוט כי לא את כל החבילות בודקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום קשר בין מגורים באילת ובין פטור ממע"מ על דברים שקנית מחוץ לאילת.

מה גורם לך לחשוב שהם "פטורים לגמרי"?

מאותו הקישור ממש:

במילים אחרות כל מה שנכנס לתוך אילת וממוען לצרכן פרטי - חייב במע"מ רגיל. רק מה שנמכר לצרכנים ע"י עוסקים אילתיים (או שנקנה ע"י עוסקים אילתיים לצורך עיסוקם באילת, כמפורט בהמשך אותו החוק) פטור ממע"מ - ככלל, יש גם חריגים.

אין לך שמץ של מושג מהו "אזור סחר חופשי" או מהם החוקים הנוגעים לאילת - העיקר להגיד לאחרים שהם "מטעים".

תפסיק להתווכח. לך אין מושג על מה אתה מדבר.

לא רק שחבר שלי עובד במע"מ, אני מזמין עשרות חבילות שכביכול "חייבות במע"מ" ולא משלם אגורה למע"מ.

תקרא שוב את ההודעה הקודמת.

אתה רוצה שאני אצלם לך את הטופס שממלאים במשרדי המע"מ על מנת לקבל פטור ממע"מ על חבילה שהוזמנה מחו"ל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר שלי לא משחרר לי כלום וגם לא יכול לשחרר כלום גם אם היה רוצה. אתה מדבר לשון הרע על בנאדם שאינך מכיר.

חוץ מזה שהוא כלל לא עובד במסוף שבו אני ממלא את הטופס והאמת שאני גם לא מכיר שם אף אחד.

יש לי בדיוק חבילה שאני צריך לקחת, קיבלתי פתק שהיא בדואר המרכזי ושהיא חייבת במיסים של 94 ש"ח.

אני הולך עם הפתק הזה למשרדי המע"מ וממלא טופס שפוטר אותי מתשלום, אצלם לך אותו כשאלך לשם.

חבל שאתה מדבר בצורה מגעילה כאילו אתה יודע "הכל". עם כל הכבוד, יש לי קצת יותר ניסיון ממך עם חבילות שנשלחות מחו"ל לאילת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה לראות את הטופס הזה. אם הטופס הזה אומר את מה שאתה אומר, אודה בטעותי. מצד שני, אם בטופס הזה אתה בעצם מצהיר שאתה "עוסק" ומבקש את הפטור כי החבילה מיועדת לצרכי עיסוקך או משהו בסגנון, מה שאכן מזכה בפטור, הרי שאו שאתה אכן עוסק ואז כל מה שאמרת פה לא רלוונטי לצרכן פרטי, או שאתה צרכן פרטי ובעצם מצהיר הצהרה שקרית לרשויות המס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתם לצורך הדוגמא בגלל שלכלכת על חבר שלי.

עוד לפני שחבר שלי בכלל עבד במכס ובמע"מ, הזמנתי מגפיים וכל מיני דברים שהסתכמו בעלות כוללת של בערך 1,000 ש"ח.

שלחתי את החבילה בעזרת "דיל טס" והחבילה חוייבה במע"מ.

הלכתי עם הקבלה של חיוב המע"מ למשרדי המע"מ ומילאתי את הטופס שאמרתי לך והפלא ופלא, אחרי חודש הופקדו לחשבון הבנק שלי כל המע"מ ששילמתי.

קח הוכחה קטנה:

תצלום מהחשבון בנק שלי על זיכויים מאגף המכס והמע"מ על ה1,000 ש"ח שאמרתי לך.

12nuxj2lyzmn.jpg

(לא זוכר על מה ה112 ש"ח :D נראה לי אבקת חלבון).

- - - תגובה אוחדה: - - -

אני רוצה לראות את הטופס הזה. אם הטופס הזה אומר את מה שאתה אומר, אודה בטעותי. מצד שני, אם בטופס הזה אתה בעצם מצהיר שאתה "עוסק" ומבקש את הפטור כי החבילה מיועדת לצרכי עיסוקך או משהו בסגנון, מה שאכן מזכה בפטור, הרי שאו שאתה אכן עוסק ואז כל מה שאמרת פה לא רלוונטי לצרכן פרטי, או שאתה צרכן פרטי ובעצם מצהיר הצהרה שקרית לרשויות המס.

או שאתה יכול פשוט להמנע מלהפוך בנאדם שאתה לא מכיר ל"נוכל, רמאי וטיפש שלא מבין כלום" בגלל שאין לך את הידע הנחוץ בנושא הזה. לא מבין מה הצורך שלך לחשוב שאני משקר ומרמה את כולם לטובתי האישית.

זה טופס לתושבים פרטיים, לא עוסק ולא נעליים, אתה מצהיר שזה לשימוש עצמי וכו'. לא זוכר מה בדיוק רשום.

לסיכום, רכישה מחו"ל לכתובת באילת לאזרח פרטי בעל תעודת תושב אילת, שווה לרכישה בחנות באילת.

אם קיים על המוצר פטור ממע"מ באילת, אז גם ההזמנה מחו"ל תהיה פטורה. זה הכל.

יש הרבה אנשים שמזמינים קרמיקה וחומרי בניה מסין (בניה פרטית) ומקבלים החזר מע"מ מטורף למשל של 60,000 ש"ח שאם היית מזמין את המכולה לנמל אחר בארץ שהוא לא אילת ואתה לא תושב אילת, היית משלם את המע"מ כמו גדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תפסיק להתווכח. לך אין מושג על מה אתה מדבר.

לא רק שחבר שלי עובד במע"מ, אני מזמין עשרות חבילות שכביכול "חייבות במע"מ" ולא משלם אגורה למע"מ.

תקרא שוב את ההודעה הקודמת.

אתה רוצה שאני אצלם לך את הטופס שממלאים במשרדי המע"מ על מנת לקבל פטור ממע"מ על חבילה שהוזמנה מחו"ל?

כנראה חבר שלך גילה לך סודות אפלים של משרדי המע"מ.

אני גר באילת ומזמין לעיתים תכופות דברים מהאינטרנט ומחו"ל, דיברתי יותר מפעם אחת עם משרדי המע"מ בעיר בשביל לבדוק אם אני צריך לשלם מע"מ על המוצרים האלה ותמיד נאמר לי שכן.

אם תקרא את הקישור ששלחת תראה מה רשום

אין פטור ממע"מ על רכישת טובין ו/או שירותים הנרכשים מחוץ לאזור אילת ע"י יחידים (שאינם עוסקים) גם אם הם תושבי אילת.
טובין הנרכשים מעוסק שמחוץ לאזור אילת ע"י עוסק (בלבד! ) תושב אילת לצורך עסקו באזור אילת, חייבים במע"מ בשיעור אפס

זה אומר שרק בעל עסק המזמין מוצרים מחוץ לעיר פטור ממע"מ בעוד אנשים פרטיים המזמינים אותם חייבים במע"מ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה חבר שלך גילה לך סודות אפלים של משרדי המע"מ.

אני גר באילת ומזמין לעיתים תכופות דברים מהאינטרנט ומחו"ל, דיברתי יותר מפעם אחת עם משרדי המע"מ בעיר בשביל לבדוק אם אני צריך לשלם מע"מ על המוצרים האלה ותמיד נאמר לי שכן.

אם תקרא את הקישור ששלחת תראה מה רשום

זה אומר שרק בעל עסק המזמין מוצרים מחוץ לעיר פטור ממע"מ בעוד אנשים פרטיים המזמינים אותם חייבים במע"מ

תפסיקו לזיין את השכל על החבר הזה. הוא מעולם לא עזר לי בשום חבילה.

הזכרתי אותו בקטע של "יש לי שם חבר, אני יודע על מה אני מדבר".. וזה הכל.

ובכל אופן, אתה חי בסרט ויצאת טונה. לך עם הקבלה של המע"מ ששילמת ואתה זכאי לקבל החזר (במידה והחבילה נשלחה לאילת מחו"ל).

אני עכשיו הולך למשרדי המע"מ למלא טופס פטור ממע"מ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הציטוט מדבר על כל "רכישה מחוץ לאילת". לא מדובר בקניה בישראל דווקא, לפחות לפי נוסח הדברים המובאים. לפחות לפי הדברים הללו, אין שום סימוכין לטענתך. אני עדיין מחכה לאותו מסמך מסתורי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, חזרתי ממשרדי המע"מ עם חבילה בשווי של 524 ש"ח. תוסיף על זה 18% מע"מ = 94 ש"ח.

הוכחות:

mu1mkvu222zm.jpg

החבילה עם מדבקה של חייב בתשלום (וחותמת מאגף המכס והמע"מ חייב במס) :

ylddy2zzqn53.jpg

המסמך של פטור ממע"מ לתושבי אילת:

yfzt3kuzmm0i.jpg

שאלתי אותו לגבי הנוסח שאתה מדבר והוא אמר שזה לא מנוסח כמו שצריך ושאילתים לא משלמים מע"מ על הזמנות מחו"ל ואף הוא הביא לי דוגמא של אילתים שמייבאים תכולה שלמה של בית מסין ולא משלמים מע"מ וחוסכים עשרות אלפי שקלים.

יש מקרים שמשלמים מע"מ מראש ואז הולכים עם הקבלה למשרדי המע"מ בנמל אילת ומקבלים החזר מלא (כמו שראית בתצלום מהחשבון בנק שלי).

כל זה תלוי בכך שהחבילה נשלחת לכתובת באילת לאזרח בעל תעודת תושב אילת.

למשל המכולה עם הרהיטים\קרמיקה וכו' מגיעה לנמל אשדוד, משם עוברת לאילת והמכס באילת מטפל בזה.

כל חבילה שהכתובת שלה היא באילת מטופלת ע"י אגף המכס והמע"מ של אילת.

אתה חייב לי התנצלות. :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה שאכן כך. בדיקה נוספת בתקנות הנלוות ל"חוק אזור סחר חופשי -אילת" מעלה שאכן מתואר בחוק תהליך כמו זה שאתה מספר עליו (תקנות אזור סחר חופשי באילת (פטורים והנחות ממסים), התשמ"ו-1985, סעיף 19 א'). אני לא מופתע לא ממידת הברדק בחוק ולא מכך שנציגי המע"מ באילת שיקרו לתושב אילת האחר שהגיב פה.

אני מתנצל על תוקפנותי ממקודם. היעד היה צריך להיות רשויות המס בישראל, ולא אתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...