מישהו יכול להסביר לי מה קרה כאן באמזון? - עמוד 3 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מישהו יכול להסביר לי מה קרה כאן באמזון?

iSolt

Recommended Posts

מה שכנראה קרה לו זה כמו שאני קיבלתי פתק לתשלום מס, אם הייתי הולך ישר לדואר לקחת את החבילה, מן הסתם שהייתי משלם את המע"מ כנדרש ומקבל עליה קבלה שאיתה צריך ללכת למשרדי המע"מ בנמל אילת ולמלא פרטים בכדי לקבל החזר ואת זה הוא לא עשה כי כנראה לא ידע שזה אפשרי.

מוזר לי שהוא אומר ששאל אותם במע"מ ואמרו לו שהוא צריך לשלם.

אילתים לא משלמים מע"מ!

והתנצלותך מתקבלת :kiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
מה שכנראה קרה לו זה כמו שאני קיבלתי פתק לתשלום מס, אם הייתי הולך ישר לדואר לקחת את החבילה, מן הסתם שהייתי משלם את המע"מ כנדרש ומקבל עליה קבלה שאיתה צריך ללכת למשרדי המע"מ בנמל אילת ולמלא פרטים בכדי לקבל החזר ואת זה הוא לא עשה כי כנראה לא ידע שזה אפשרי.

מוזר לי שהוא אומר ששאל אותם במע"מ ואמרו לו שהוא צריך לשלם.

אילתים לא משלמים מע"מ!

והתנצלותך מתקבלת :kiss:

שאלתי אותם בטלפון לפני כמה שנים לפני שהתחלתי את ההזמנות מחו"ל. יכול להיות שהדברים השתנו, שמי שענה לי לא הבין, או אפילו שלא הייתי מספיק ברור שהמוצר מחו"ל.

רוב ההזמנות שלי מחו"ל הם מול ששם רוב המוצרים מחוייבים אוטומטית במיסים ולא ניתן לשנות זאת עד כמה שאני יודע.

אם אתה מזמין מeBay והמיסים כבר כוללים במחיר עדין אפשר לקבל החזר אני מניח, אבל האם יצא לא להתנסות בזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלתי אותם בטלפון לפני כמה שנים לפני שהתחלתי את ההזמנות מחו"ל. יכול להיות שהדברים השתנו, שמי שענה לי לא הבין, או אפילו שלא הייתי מספיק ברור שהמוצר מחו"ל.

רוב ההזמנות שלי מחו"ל הם מול ששם רוב המוצרים מחוייבים אוטומטית במיסים ולא ניתן לשנות זאת עד כמה שאני יודע.

אם אתה מזמין מeBay והמיסים כבר כוללים במחיר עדין אפשר לקבל החזר אני מניח, אבל האם יצא לא להתנסות בזה?

זאת בדיוק השאלה המקורית שלי חחחח :cheesy: אבל באמזון שגם שם זה מחוייב אוטומטית. מה עושים?

כשהזמנתי דרך דיל טס והם שלחו לי עם DHL או חברה אחרת, חייבו אותי במע"מ וקיבלתי חשבונית על זה ואיתה הלכתי למשרדי המע"מ בנמל בשביל לקבל החזר.

השאלה אם באמזון יש לי קבלה מספיק ברורה שאני שילמתי את המע"מ במדויק? כי הם גובים בצורה קצת מוזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המשלוח חינם זה בתוך ארה"ב. זה צריך לענות לך על השאלה בגדול. מה שכן! שמתי לב למשהו שלא שהעירו פה (היו עסוקים בויכוחי סרק), וזה שהמוצר עולה פחות מ 75$ ועדיין מופיע שצריך לשלם מיסי ייבוא (מע"מ במקרה הזה). זה כנראה כי אמזון לא מעודכנים שהמכס בישראל שינה את החוק (לטובתנו לשם שינוי) ככה שתקרת ה 75$ אינה כוללת יותר את המשלוח! זה כתוב שחור על גבי לבן באתר של המכס.

תיאורתית, זה אומר שלמרות שתשלם על תוספת של מע"מ בעת יצירת ההזמנה, המכס בארץ לא ידרוש את הכסף ואמזון פשוט יזכו אותך בכ"א זמן מה אחרי.

מקור: https://taxes.gov.il/CUSTOMS/PERSONALIMPORT/PAGES/YEBUESHE_GUIDE.ASPX#GovXParagraphTitle6

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המשלוח חינם זה בתוך ארה"ב. זה צריך לענות לך על השאלה בגדול. מה שכן! שמתי לב למשהו שלא שהעירו פה (היו עסוקים בויכוחי סרק), וזה שהמוצר עולה פחות מ 75$ ועדיין מופיע שצריך לשלם מיסי ייבוא (מע"מ במקרה הזה). זה כנראה כי אמזון לא מעודכנים שהמכס בישראל שינה את החוק (לטובתנו לשם שינוי) ככה שתקרת ה 75$ אינה כוללת יותר את המשלוח! זה כתוב שחור על גבי לבן באתר של המכס.

תיאורתית, זה אומר שלמרות שתשלם על תוספת של מע"מ בעת יצירת ההזמנה, המכס בארץ לא ידרוש את הכסף ואמזון פשוט יזכו אותך בכ"א זמן מה אחרי.

מקור: https://taxes.gov.il/CUSTOMS/PERSONALIMPORT/PAGES/YEBUESHE_GUIDE.ASPX#GovXParagraphTitle6

המע"מ זה על מחיר המוצר + משלוח, אז המוצר כן חייב במע"מ.

74.9+15 עובר את 75 דולר ולכן חייב במע"מ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז יכול להיות שהבנתי לא נכון... זה מה שכתוב באתר של המכס:

"משלוח המכיל טובין שערכם הכולל עד 75$ - פטור לחלוטין ממסי יבוא.הפטור אינו חל על מוצרי טבק, כוהל ומשקאות משכרים.

ערך כולל של עד 75$ - לא כולל הובלה וביטוח אם הם מחושבים בנפרד מערך הטובין.

לדוגמא: משלוח בגדים שערכם הכולל 65 דולר ודמי המשלוח החלים הם בסך 20 דולר (סך כולל של 85 דולר) – עדיין יהיה פטור מתשלום מסים על הטובין."

מהדוגמא הכי קל להבין. למרות שזה יוצא 85$, אין מע"מ. לפני השינוי בחוק, זה אכן היה כמו שאתה אומר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נושא שאנשים כל הזמן מתבלבלים בו ואני לא מבין מה כלכך מסובך להבין....

יש 2 נושאים נפרדים:

1. החישוב לצורך מתן הפטור כן/לא

2. החישוב לצורך מיסים

לכל נושא יש חישוב נפרד!

החישוב הראשון, שקובע האם יהיה פטור או לא יהיה פטור, מחושב לפי עלות המוצר נטו - בלי המשלוח. לדוגמה, מוצר שעולה 65$ עם משלוח של 20$ - יש פטור מלא כי המוצר עולה פחות מ-75$.

במידה ומדובר במוצר שלא עומד בתנאי הפטור, לדוגמה מוצר שעולה 80$ ועוד 10$ משלוח (סה"כ 90$, והמחיר שקובע לצורכי "כן/לא פטור" הוא 80$) - אז התשלום שישולם עליו יחושב לפי המחיר הכולל הסופי, מוצר+משלוח. כלומר במקרה הזה 90$.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נושא שאנשים כל הזמן מתבלבלים בו ואני לא מבין מה כלכך מסובך להבין....

יש 2 נושאים נפרדים:

1. החישוב לצורך מתן הפטור כן/לא

2. החישוב לצורך מיסים

לכל נושא יש חישוב נפרד!

החישוב הראשון, שקובע האם יהיה פטור או לא יהיה פטור, מחושב לפי עלות המוצר נטו - בלי המשלוח. לדוגמה, מוצר שעולה 65$ עם משלוח של 20$ - יש פטור מלא כי המוצר עולה פחות מ-75$.

במידה ומדובר במוצר שלא עומד בתנאי הפטור, לדוגמה מוצר שעולה 80$ ועוד 10$ משלוח (סה"כ 90$, והמחיר שקובע לצורכי "כן/לא פטור" הוא 80$) - אז התשלום שישולם עליו יחושב לפי המחיר הכולל הסופי, מוצר+משלוח. כלומר במקרה הזה 90$.

הבנתי למה התבלבלתי, הרבה משלוחים לארץ מגיעים עם מחיר אחד עליהם שרשום בחשבונית Price+shipping או משהו בסגנון, אם זה מגיע ככה זה המחיר שלפיו יחשבו אם צריך מיסים או לא. בניגוד לחשבוניות שמגיעות עם Price XXX, shipping XXX שבהם החישוב אם צריך לחייב במיסים יהיה רק לפי המחיר ללא המשלוח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי למה התבלבלתי, הרבה משלוחים לארץ מגיעים עם מחיר אחד עליהם שרשום בחשבונית Price+shipping או משהו בסגנון, אם זה מגיע ככה זה המחיר שלפיו יחשבו אם צריך מיסים או לא. בניגוד לחשבוניות שמגיעות עם Price XXX, shipping XXX שבהם החישוב אם צריך לחייב במיסים יהיה רק לפי המחיר ללא המשלוח

זה לא תירוץ על שהתבלבלת, ציינת במפורש שהמחיר הקובע הוא הכולל.

וכאן מדובר באמזון שלוקחת את המיסים מראש, בכל מקרה זה כבר לא רלוונטי מחיר הכונן ירד ל55$ וכבר הזמנתי בכל מקרה את ה250GB.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא תירוץ על שהתבלבלת, ציינת במפורש שהמחיר הקובע הוא הכולל.

וכאן מדובר באמזון שלוקחת את המיסים מראש, בכל מקרה זה כבר לא רלוונטי מחיר הכונן ירד ל55$ וכבר הזמנתי בכל מקרה את ה250GB.

"זה לא תירוץ על שהתבלבלת"?

WTF MAN

אני מנסה לעזור לך ואתה תוקף.

בדקתי בחשבוניות שלי ובאמת כשחויבתי היה רשום המחיר והמשלוח ביחד.

התבלבלתי וחשבתי שהמכס מחשב האם צריך לשלם מיסים תמיד לפי המחיר כולל המשלוח בגלל זה.

התבלבלתי כשבכלל ניסיתי לעזור לאדם כפוי טובה כמוך.

שיהיה לך יום מקסים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמזון כל הזמן מחזירים לי כסף

הנה החזר מהיום

Hello,

We're writing to let you know we processed your refund of $20.89 for your Order XXXXXXXX.

This refund is for the following item(s):

Item: MX Master Wireless Mouse (910-004337)

Quantity: 1

ASIN: B00TZR3WRM

Reason for refund: Export fee reduced

Here's the breakdown of your refund for this item:

Import Fee Deposit Refund: $20.89

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...