מה יתאים ללוח האם שלי: זכרון ו-SSD - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה יתאים ללוח האם שלי: זכרון ו-SSD

DrSuzuki

Recommended Posts

שלום,

המחשב שלי מראה סימני עייפות. לפעמים הוא עובד מהר כרגיל אבל לרוב כל מעבר חלון זה כמה דקות... הזיכרון (4 גיגה DDR3) נמצא על 90% רוב הזמן (WIN7). אני מעוניין להוסיף זכרון ואולי אף כונן . וכאן השאלה אליכם, כי אני כבר מזמן לא מבין בכל זה :( אני מניח שמחקר וקריאת מאמרים במשך שבוע יספקו לי את התשובות אבל כבר חצי שנה אני מנסה ולא מוצא זמון :(

א. האם אני יכול להוסיף או חייב להחליף זכרון? אני מעוניין בלפחות 8 גיגה.

ב. איזה כונן יתאים לי לחיבורי לוח האם שלי?

מצורף מפרט מלא. המון תודה למי שיעזור.

המון תודה - אורי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון כל DDR3 סטנדרטי אמור לעבוד עם הלוח שלך.

אם יש לך 4 סלוטים של זיכרון על הלוח, ואתה רוצה להוסיף עוד שניים של 4GB בנוסף ל2X2 שיש לך, כדאי לוודא שהם עובדים באותו התדר המתח ואם אפשר גם התזמונים.

כמדומני שכל כונן SSD SATA סטנדרטי יתאים ללוח שלך.

הכונן הזה במחיר 484 שקלים מהחנות הזאת היא הקניה הכי משתלמת שאני מכיר.

http://www.tms.co.il/product/14658

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לפי הקובץ המצורף:

א. הלוח שלך הוא Gigabyte GA-MA78LMT-S2 (קישור), ויש לו רק 2 חריצי הרחבה לזיכרון והוא תומך בנפח זיכרון מקסימלי של 8GB, כלומר נתמכים מודולי זיכרון בנפח של 4GB אבל לא בטוח שהלוח תומך במודולי זיכרון בנפח של 8GB. בנוסף, בלוח האם הזה יש 4 חיבורי SATA2 (אין בלוח שלך חיבורי SATA3) לחיבור התקני איחסון.

ב. יש לך 2 מודולי זיכרון DDR3 של Transcend שעובדים בתדר של 1333MHz בתיזמונים של 9-9-9-25. לפי האתר של Transcend זיכרון JM1333KLU-2G עובד במתח של 1.5V (קישור).

ג. במחשב יש לך 3 התקני איחסון - דיסק קשיח בנפח של 500GB של Samsung, דיסק קשיח בנפח של 2TB של Seagate וכונן אופטי של . כל התקני האיחסון האלו הם בעלי חיבור SATA.

2. אתה יכול להוסיף כונן למחשב - יש לך חיבור SATA פנוי, אבל הוא מסוג SATA2 ולא SATA3, כך ש"מהירות" כונן ה לא תנוצל במלואה, אך בכל זאת כונן ה יהיה מהיר יותר מדיסק קשיח מכני. יש לוודא כי יש לך כבל SATA וכבל מתח פנויים עבור כונן ה וכן מקום להתקנת הכונן במארז (הכונן הוא בגודל 2.5 אינץ' ויכול להיות שתצטרך לקנות עבורו מתאם למפרץ בגודל 3.5 אינץ או למצוא פתרון אחר להתקנתו).

3. בנוגע לזיכרון - אם אתה רוצה בנפח של 8GB, אתה תהיה חייב להחליף את שני מודולי הזיכרון הקיימים ב-2 מודולים בנפח של 4GB. הלוח שלך לא תומך ביותר מ 8GB של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בד"כ ממליץ להשתמש בשירותים של CRUCIAL ע"מ לקבוע מה אפשר לשדרג (מבחינת תאימות סלוטים פנויים וכיוב')

http://www.crucial.com/usa/en/homepage

גם למי שלא יודע מה יש לו בתוך המחשב יש שם קובץ דיאגנוסטיקה שסורק את המערכת בפועל ונותן המלצה

לא חייבים לקנות מהם זה רק כדי לקבל תמונה על המצב הקיים ועל אפיק השדרוג.

בהצלחה,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בד"כ ממליץ להשתמש בשירותים של CRUCIAL ע"מ לקבוע מה אפשר לשדרג (מבחינת תאימות סלוטים פנויים וכיוב')

http://www.crucial.com/usa/en/homepage

גם למי שלא יודע מה יש לו בתוך המחשב יש שם קובץ דיאגנוסטיקה שסורק את המערכת בפועל ונותן המלצה

לא חייבים לקנות מהם זה רק כדי לקבל תמונה על המצב הקיים ועל אפיק השדרוג.

בהצלחה,

גבריאל

תודה גבריאל - זה נראה מעולה. האם הזמנת מהם אי פעם? כי אני נוטה פשוט לסגור את העסקה...

Crucial BX100 250GB SATA 6Gb/s 2.5" Internal SSD 11324 - 62$

8GB Kit (4GBx2) PC3-12800 Unbuffered NON-ECC 1.35V 512Meg x 64 - 100$

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא באופן ישיר - אני מעדיף לרכוש מחנות שאני מכיר - בגדול בארץ אני בד"כ רוכש דברים או מזיגזג לדברים יקרים\גדולים - או KSP לדברים קטנים יותר

יש משמעות גם לשירות לאחר קניה - מנסיוני דווקא החנויות הקטנות ולא הרשתות הגדולות מבדלות את עצמן בעזרת שירות טוב יותר \ אמינות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...