ניקו לי את המסך, קטע הזוי - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ניקו לי את המסך, קטע הזוי

Rockstatement10

Recommended Posts

יש לי U2414H, קניתי אותו לפני כמה חודשים ולא ניקיתי אותו אפילו לא פעם אחת והוא צבר קצת אבק אבל לא הפריע לי ממש.

אמא שלי היום החליטה לנקות אותו עם סמרטוט וספריי כלשהו, ועכשיו יש עליו סימני ניקוי כמו שאתם בטח מכירים, וזה נורא הרגיז אותי שהיא ניקתה אותו כי עכשיו יש לי דאגות על הראש שאולי זה פגע במסך עצמו למרות שאין בעיה מיוחדת... גם סימני הניקוי מפריעים לי.

אני יודע שזו שאלה הזויה.

מה עושים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל תכשירי ניקוי מסכי מחשב/ מכילים לפחות 70% אלכוהול - אלכוהול אינו מזיק לזכוכית.

אם יש לך סימני לכלוך, צריך תחילה לכבות את המסך (להוציא את השקע מהחשמל)

ולנקות תחילה עם סמרטוט פלנלית עם מים וסבון ידיים ולאחר מכן לנגב עם פלנלית יבשה.

אם נשארו עדיין כתמים או שמלכתחילה היו רק כתמים ולא לכלוך,

יש לבצע פעולה דומה בהתזת תרסיס ניקוי (אלכוהול), ניקוי עם פלנלית יבשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם סקרן לגבי אלכוהול.. (ואין לי כל כוונה להשתלט על השרשור)

לרוב המסכים יש ציפוי שהוא כמו פלסטיק (או לא יודע מאיזה חומר דומה אחר), אלכוהול לא יאכל את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדובר בכוהל איזופרופילי הידוע גם בשם פרופנול-2.

להלן קטע מויקיפדיה:

[h=2]שימושים

[/h]2-פרופנול משמש בעיקר כנוזל ניקוי בשל יכולתו להמיס שמנים, רעילותו הנמוכה והתנדפותו המהירה. כך למשל הוא משמש לניקוי מכשירים אלקטרונים, עדשות לייזר ב-DVD, מסכי זכוכית ו-LCD. החומר הוא מרכיב עיקרי בתכשירים ביתיים לניקוי זגוגיות. משתמשים ב2-פרופנול להסרת כתמים מבדים ומעץ.

פדים לחיטוי מכילים תמיסה של 60-70% 2-פרופנול במים ובריכוזים של 90-99% משמש החומר במקום פורמלדהיד לשימור דוגמאות ביולוגיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Cahiml

מהציטוט בויקפדיה אני מבין שמדובר על מגע עם זכוכית וזה מובן. אבל עדיין אני לא יכול להיות בטוח שאת הציפוי של המסך (שהוא לא זכוכית) זה לא יאכל..

בקיצור אני לא סגור על זה 100%

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה אולי ישמע מצחיק - אבל אני מנקה את המסכים שברשותי (מספר מסכי מחשב ופלאזמה) עם מטלית מיקרופייבר עם ממש טיפה מים רכים\מזוקקים - כמובן שצריך להבהיר שלא מדובר במים נוזלים אלא במעט רטיבות על המטלית.

ואחכ עובר עם מטלית יבשה ובעדינות רבה.

את האמת שזה הזכיר לי אזיה קטע לפני הרבה מאוד שנים (~20) - הייתי בסדיר והייתי חוזר פעם באף פעם - אמי החליטה שהמקלדת שלי ממש מטונפת והחליטה לטבול אותה באמבטיה של אקונומיקה כדי שאני אחזור תהיה לי מקלדת נקיה... היא לא עבדה אחכ ומה שמצחיק שגם האותיות נמחקו ממנה.

בהצלחה,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקנה ספריי לניקוי מסך ב-20 ש"ח שבא עם מטלית מיוחדת ותסגור עניין.

וגם:

http://hwzone.co.il/community/threads/388631-FAQ-%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%99-%D7%9E%D7%A1%D7%9B%D7%99-LCD

לא רוצה עוד דיון הזוי באורך הגלות על משהו כל-כך טריוויאלי, אז ננעל. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...