תקלה במסך - מציג את התמונה לשנייה ומפסיק לעבוד - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תקלה במסך - מציג את התמונה לשנייה ומפסיק לעבוד

josepha

Recommended Posts

יש לי מסך SyncMaster 932BF. נוצרה בעיה במסך, כך שכשמדליקים אותו מופיעה התצוגה למשך כשנייה, ולאחר מכן נעלמת. אם מכבים אותו ומדליקם, שוב מופיעה התמונה לשנייה ונעלמת. כשמאירים על המסך עם תאורה חיצונית רואים במעומעם את התמונה שהמסך מציג. הבנתי שזו בעיה בתאורה האחורית של המסך, ושסיבה נפוצה לתקלה היא קבלים פגומים במסך. פירקתי את הכרטיס שעליו יושבים ה-inverter והקבלים. יש שם מספר קבלים גדולים, שלא נראים פגומים, וקבלים קטנים שיש עליהם נקודות שחורות, כפי שניתן לראות בתמונה המצורפת.

האם הנקודות מראות שהקבלים האלה פגומים? האם כדאי לי לנסות להחליף אותם ולבדוק אם המסך עובד? או שכדאי להחליף את כל הקבלים במסך, גם אלה שחיצונית נראים תקינים?

והאם יכול להיות שהתקלה אינה בקבלים אלא ברכיב אחר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שהתקלה היא בתאורה, כלומר שאחרי השניה הראשונה התמונה נשארת והתאורה נכבית. תאיר לתוך המסך ותבדוק שעדיין יש תמונה

הקבלים ביציאות ל CCFLים (הכחולים שבתמונה) לא נהרסים - אתה יכול להיות דיי בטוח שהם לא הבעיה. את הסימנים השחורים מישהוא במפעל שם עליהם אם לורד בשביל לסמן משהוא

פרוק את כל הקבלים ותמדוד את התנגדות 2 סלילי היציאה של השנאי. הייתי מצפה שיהיו שם כמה מאות ohm....כמה K ohm. אבל פשוט תבדוק שהם בערך אותו דבר. אם הם שונים משמעותית (נניח אחד בנתק) זה אומר שאחד מהם שרוף ואז עליך להחליף את השנאי

אם יש לך פאנל LCD נוסף תחבר את ה CCFLים שלו למעגל ותנסה להדליק. אם איתם זה דולק תקין, זה כנראה אומר שיש CCFL שרוף. פתח את הפאנל ותראה אם יש CCFL שחור בקצוות בצורה משמעותית (כמו פלורסצנט שרוף) או שבור (הם לפעמים נשברים כשהם נשרפים), אם כן, קנה CCFL באורך המתאים ותחליף

אם היו "סימנים מקדימים" בימים האחרונים לפניי התקלה - תאורה פחות בהירה או שלוקח לה זמן ארוך "להתחמם", גוון ורוד בתצוגה, תאורה לא יציבה (עוצמת האור עולה ויורדת) וכו' אלה גם סימנים ל CCFL שרוף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...