לאלקטרונאים: ממיר 220V ל- 110V - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לאלקטרונאים: ממיר 220V ל- 110V

matan007

Recommended Posts

אני מתכנן לרכוש מארה"ב של חברת VIZIO (יצרן מספר 1 בארה"ב), חשבתי טריוויאלי שהמתח יהיה אוניברסלי אך מסתבר שהוא 120V @ 60Hz בלבד.

שאלתי היא האם שנאי STEP DOWN מ-220V ל- 110V יעשה את העבודה או שחייב להתאים גם את התדרים (רחמנא לצלן)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו טלוויזיה 4K בגודל לא סטנדרתי - מחיר משתלם מאוד לדגם הנ"ל שאני מחכה לו זמן מה (הדגם זמין לרכישה מלפני שבוע).

בכל אופן לגבי השנאי - קיימות שתי חלופות:

1. מתאם קטן על השקע שבקיר:

http://www.ebay.com/itm/220V-to-110V-US-To-Foreign-Travel-Voltage-Power-Converter-Adapter-1600-Watts-NEW-/331277965755

לא ברור לי איך המוצר הנ"ל עובד וכיצד הוא נותן 1600W באריזה קטנה ומחיר נמוך כזה..

2: שנאי מבדל סטנדרטי עם יחס השנאה שנותן 110V במוצא.

http://www.newline-el.co.il/topics.php?id=5&productId=883&topicId=30

פחות אוהב את הפתרון הזה בגלל שהשנאים מגושמים ומתחממים די מהר.

מה דעתך, יש דרך אחרת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המתאם הקטן עובד כמו דימר מעביר רק חצי מהגל.

לא מומלץ למכשירים אלקטרונים אבל עבד לי שנים עם מסך מחשב בלי בעיה..

60HZ יכול להיות בעיתי. הספק בטיוי יתחמם ויתכן שהמכשיר בכלל לא יתן תמונה.

בדקת שהמכשיר בכלל תומך בשידור PAL הנהוג בארץ ? בדרך

כלל מכשיר שתומך בפאל תומך גם ב 50HZ 220V.

איזה מודל זה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך 220Vto110V ולא להיפך

כיוון שהמתח בישראל הוא 220 וצריך להמיר אותו ל110 שבו הטלויזיה עובדת

הלינק הראשון לא בשבילך , ולא נראה לי כדאי איזה פתרון מוזר , עדיף להביא איזה שנאי נורמלי בטח הטלויזיה לא לוקחת הרבה וואט ככה שזה לא אמור להיות סיפור יקר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דרך העבודה של המתאם הקטן מסתכמת בכך שהוא מנתק את המתח בכל פעם שהגל מגיע לנקודה מסויימת. כלומר, בכל עלייה של הגל הוא מעביר מתח עד לאותה נקודה ומשם הלאה אינו מעביר

פתרון כזה עובד אם מכשירי חימום - גוף החימום לא מגיב מיידית לכל שינוי במתח, אז הוא מתחמם לפי המתח הממוצע שמגיע אליו. אם מגיע חלק מהזמן מתח מלא וחלק מהזמן 0V, הוא יתחמם איפה שהוא באמצע. על ידי כיוון מדוייק של הנקודה שבה המתאם מנתק את המתח, ניתן להגיע למצב שגוף החימום יתחמם באותה מידה כמו אם היה מחובר ל 110V "אמיתיים"

באותה צורה עובדים דימרים לתאורה - רק שבדימרים אתה יכול לשנות את הנקודה שבה המתח מתנתק בין "מייד בהתחלה של הגל" ל "בסוף של הגל" וכך לשנות את המתח הממוצע שהנורות מקבלות מ "קרוב ל 0" עד "קרוב למתח המלא". מכיוון שגם חוט הלהט של נורות ליבון הוא גוף חימום ויש לו איטיות מסויימת בהתחממות/התקררות, הן מגיבות לדימר באותה צורה

ספקי כוח אלקטרוניים "רואים" את המתח המקס' (ה peak), כלומר הם יראו מתח קרוב ל 240V גם ביציאה מהמתאם, מבחינתם הוא לא מוריד את המתח. חמור מזה, הוא כן מכניס "הפסקות" בגל והפסקות כאלה פוגעות בספקים אלקטרוניים גם כשהמתח מתאים, קל וחומר כשהוא לא

תשתמש בשנאי "אמיתי" שיש לו הספק גבוה מספיק (רצוי אם מקדם ביטחון גדול, כ 2X)

חוצמזה :

1. לפעמים כותבים על הטלויזיה 110V, כשלמעשה הספק כן יכול לעבוד אם 240V. ניתן לנסות לבדוק את זה על ידי בדיקה של מבנה הספק (אבל בטלויזיה כזאת יקרה עדיף שתשתמש בשנאי וזהו)

2. אמריקאים _ממש_ אוהבים לדחוף MOVים (רכיבי הגנת נחשולי מתח) לכל מקום אפשרי, וזה כולל MOVים בין הפאזה והאדמה בתוך הציוד. שנאים "אמיתיים" של 240/110 הם בהרבה מקרים מסוג autotransformer, ואז יכול לקרות מצב שבו ביציאה (בשקע "האמריקאי") יש מתח של 110V כמו שאמור להיות בין פאזה וניוטראל, אבל 240V בין אחד מהם והאדמה. ברגע שתחבר אליו את הטלויזיה, אתה תעיף איזה שהוא MOV.... לכן :

- תבדוק אם השנאי הוא שנאי שיש בו הפרדה מלאה בין כניסה ויציאה או שהוא autotransformer. אם יש אפשרות בחירה, תבחר שנאי שיש בו הפרדה מלאה או תוסיף שנאי נוסף להפרדה

- אם לא ניתן לוודא שהשנאי מכיל הפרדה : תבדוק אם בתוך הטלויזיה יש MOVים מיותרים, אם כן, תעיף אותם משם לפניי השימוש הראשון. שים לב - זה יבטל את האחריות

- אם לא ניתן אף אחד מהם : תחבר את השנאי לחשמל ותמדוד את המתח שיש בין כל חור של שקע היציאה והאדמה של צד ה 240V. אם יש 240V באיזה שהוא שילוב, עליך להפוך את הפאזה והניוטראל בצד ה 240V. שים לב שאם כל מעבר לשקע אחר / מפצל אחר / כבל מאריך אחר / וכו' עליך לחזור על הבדיקה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדובר על הטלוויזיה vizio m80-c3

http://www.vizio.com/tvs/m80c3.html

הבנתי שצריך שנאי נורמאלי וסטנדרטי, לגבי סוגו:

מדובר על שנאי מבדל, ככה שלדעתי אין קשר גלווני בין כניסה ליציאה..בכל מקרה אבדוק עם פלוק.

אגב הטלוויזיה היא 130w לכן נראה לי שנאי של 200w יספיק.

לגבי pal, ntsc וכו..לא חשבתי שתהיה בעייה, עדכנו במידה וכן (חיבורים דרך hdmi)..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברים אני עובר על המפרט של הטלוויזיה ולא מצליח למצוא הקשר לשיטת השידור (PAL/NTSC..), המפרט פה:

http://cdn.vizio.com/documents/m60c3/um-m60c3.pdf

צריך את עזרתכם לפני שמזמין האם קיימות הגבלות נוספות בגלל שהטלוויזיה מותאמת לשוק האמריקאי בלבד?

מעבר למתח הפעלה שדיברנו כבר וזה בר פתרון..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משתמש ב- .

בנוסף חיבור DVR של רכזת מצלמות בחיבור

composite סטנדרטי.

אם כך לצורך העניין, הבעיה היחידה שלי היא התאמת החשמל?

האם לדעתך שנאי 200W יספיק עבור הטלוויזיה שהיא 130W?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך להיות מוטרד מה 50HZ

קצב הריענון עובד בדרך כלל לפי ומהרשת.

במקרה הטוב הקצב יהיה אצלך 100 במקום 120

במקרה הרע מי יודע מה יקרה - זה הבדל של 20 אחוז!.

אני הייתי שואל בתמיכה שלהם מה ואיך זה יעבוד כי אם זה לא יעבוד זרקת אלפי דולרים לפח.

ולברר לפני שתשקיע גם בטרפו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...