אוברקלוק ל-5820K - מודאג מהטמפרטורות - עמוד 7 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אוברקלוק ל-5820K - מודאג מהטמפרטורות

EthanDW

Recommended Posts

הרשה לי לחלוק עליך, ה-5960X הקודם שלי (שהוחלף) היה נוראי. באיזור 1.3 כדי ליצב אותו על 4.

עריכה:

ראיתי את תמונת ההרכבה. וואו. עצוב שחנות נותנת שיצא דבר כזה מפתחה.

אני מתכוון לשמור את התמונה הזו אצלי. כל פעם שאחשוב לקנות שם משהו, אפתח אותה כדי להזכר למה לא.

המקרה שלך ממש מיוחד :)

- - - תגובה אוחדה: - - -

פותח הדיון - באיזה איזור אתה גר? אין מעבדות מקצועיות בסביבתך כגון פלונטר, TMS?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 117
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני גר בראשון.

חשבתי לעשות את המאמץ ולמסור את המחשב חזרה לפלונטר אם הם לא עמוסים.

אני אעדכן לגבי תשובתם.

החלק המוזר הוא שפתאום לאחר ההרכבה-גרועה ככל שתהיה-המחשב לא יציב בכלל (אפילו שהטמפרטורות נראות בסדר)

החזרתי את המחשב בביוס לload optimized defaults ובאופן אוטומטי הcurrent הוגבל באופן שעשה throttling.

העליתי ל-1000A והשתפר אבל עדיין יש תקיעות פה ושם - בהגדרות optimized/stock של הביוס!

המאוורר האמצעי עושה קליקים שהופכים יותר רועשים ככל שמהירותו גדלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רואה שהגעת לפלונטר. אתה פופולרי בפייסבוק שלהם (לא ציינו שם כמובן).

https://www.facebook.com/plontercom/photos/a.256367034469285.47602.161733743932615/734257823346868/?type=1&theater

איזו הרכבה נוראית באייבורי..

אני גם רואה בתמונה שכשהסרת את הניילון מכרטיס המסך שלך גם הסרת חלק מהמדבקה עם הכיתוב המואר. קרה לי אותו דבר אבל החזרתי הכל למקום בלי נזק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהכיתוב לא מואר מהסיבה שפלונטר צילמו את המחשב כבוי.

המחשב עדיין שם.

אני אגיע לאסוף אותו ברגע שיהיה לי טרמפ לשם (חמישי או שבוע הבא).

סקרן בעצמי לראות את התוצאה.

הם בדקו בתדרי סטוק בPrime 95 25.11.

לא זוכר מספרים מדוייקים, אבל באיזור 25 במנוחה ו-45 במאמץ (שוב, בתדרי סטוק).

ברגע שיהיה ברשותי המחשב, אוכל לעדכן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, אז הגיע הזמן לעדכן.

אנא סלחו לי מראש על עצם היותי צלם גרוע.

תמונה במנוחה:

puRNbGD.jpg

ובמאמץ:

TFfORb7.jpg

כפי שניתן לראות, פלונטר עשו עבודה מצויינת - המאוורר בנוי עכשיו בצורה נכונה.

יחד עם זאת, כאשר קיבלתי את המחשב עדיין נתקלתי בשתי הבעיות הנוספות - Current Throttling ומאוורר אמצעי עושה קליקים.

את בעיית הרעש אחי פתר ע"י הידוק המאוורר האמצעי לצלע השמאלית של הקירור באמצעות חוט מתכת גמיש נוסף (לא בתמונה).

באשר ל-current throttling - מוזר, אבל אין לי דרך לדעת אם ככה קיבלתי את המחשב (לא הכרתי את התוכנה XTU אז).

עם זאת - כאשר מגדירים מתח המחשב יציב ללא כל בעיה.

באשר למבחני היציבות - לא שיניתי הרבה בהגדרות.

גיליתי שהמחשב מגיב לCurrent Limit, אך לא לPower Limit, אז ניסיתי להגדיר מתח יחסית נמוך:

hU3lBXe.png

ראשית כל הרצתי מבחן קצר על P95 25.11 כדי לגלות מה הטמפרטורה במאמץ.

נראה שהטמפרטורה המקסימאלית נעה בין 72-73:

f1BSWac.png

לצורך מבחני AVX2 של P95 28.5 גיליתי שאני צריך להוסיף מתח וקיבלתי מסכים כחולים (חסר מתח) אע"פ שהטמפרטורה כבר בכיף הגיעה ל-85 מעלות.

כדי להתמודד עם הבעיה נקטתי באותה גישה כמו עם המוגן. הגדרתי את יעד הטמפרטורה TJMAX=78 והצלחתי להריץ 30 דקות בלי מסך כחול או קפיאות:

x5oxzQ1.png

עוד לא הייתה לי הסבלנות להתעסק עם זה, אבל המטרה לנסות להדק את הCurrent Limit כדי להוסיף למעבד.

אני לא בטוח שאני מעדיף current throttling על thermal throttling.

כאשר אין מספיק מתח, המחשב נוהג לקפוא. לעומת זאת - כאשר המעבד מגיע ליעד החום - נראה שזה עובד באופן יותר אמין.

היעד האחרון של הOC הזה הוא כנראה להעלות את cache ratio לתדר נורמלי (3.5ghz-3.7ghz למשל).

הכוונה לא להגזים יותר מדי ולא לחזור לשחק עם הvcore.

להגיע רק לתדר שידרוש העלאה מתונה של cache voltage offset.

אעדכן כאשר תהיה לי סבלנות לחזור לזה.

בינתיים סיימתי את ה-story של shadow of mordor ויש לי עוד משחקים להדביק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתחדש :)

אז ככה: אתה לא יכול להגביל בPOWER LIMIT כי הלוח שלך מדווח שהמעבד שלך צורך 1W כל הזמן.. זו בעיה. האופציה השניה היא להשתמש בCURRENT LIMIT. השימוש בTJ עושה לך CLIPPING מטורף ל3.8GHZ וזה קצת מעאפן. אני חוזר ואומר, לא לבדוק HSW ובטח שלא HSW-E עם AVX2, רק SSE.

נראה לי שהמעבד שלך יכול לעשות 4.5 בSSE בלי בעיה או לפחות OC מדורג - 45 45 44 44 43 43

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה :)

בשלב הזה אני לא חושב לסחוט את המקסימום מהמעבד.

נראה לי יותר נכון להוסיף 100-300mhz כטיפול anti aging בעתיד.

אנסה לשחק עם הcurrent limit, לראות מה המקסימום שצריך ל-SSE, להוסיף טיפה רזרבה ולראות מה קורה מול P95 28.5

חשוב לי מאוד לדעת שלא משנה מה אני זורק על המחשב - הוא לא נופל.

אם לא אהיה מרוצה - אחזיר את המגבלה של הטמפרטורה ואשתמש בCurrent כהגנה משנית, בדומה לעכשיו.

מבחינתי אין בעיה שהתדר מקפץ לו מתחת ל-4GHZ במאמץ שאני לא אמור לעבוד בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...