קירור אפטר מרקט מול סטוק - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קירור אפטר מרקט מול סטוק

Nir47

Recommended Posts

שלום,

בקרוב מתכוון להחליף את השילוש העתיק שלי בן ה9(במפרט) לשילוש לבא.

I5 -4690K

Asrock z87 extreme4

8gb g.skill ripjawsx ddr3

ובנוסף כונן SSD 256

כרגע לא מתכנן OC ואם כן זה יהי מינורי (מקסימום 10 אחוז).

השימוש יהיה בעיקר שימוש סטנדרטי וגיימינג.

(פה ושם המרות קבצי מדיה וWINRAR ממש בקטנה)

בנוסף יש ברשותי מערכת נוספת חדישה יותר עם I5 2500K, p67 extrem4 עם קרור סטוק שביצעתי לה OC יציב (בדיקת OCCT של שעה מספר פעמים) ל4 GHZ.

מנסיון שלי, אם מקפידים לנקות בתדירות אבק,דואגים לאיורור מארז טוב כולל פילטרים בכניסה שגם אותם מנקים כמובן והחדר ממוזג בקיץ, לא "חובה" קירור אפטר מרקט לגיימינג ובטח לא לשימוש סטנדרטי (אימיילים גלישה באינטרנט סירטונים אופיס).

אם לא מקפידים על ניקיון ואיורור טוב גם קירור אפטר מרקט איכותי למעבד(אויר) לדעתי לא ישפר בהרבה.

למרות כל זה לקראת ההחלפה התלבטתי אם לחרוג ממנהגי ולהתקין בכל זאת קירור אפטר מרקט.

בדקתי דגמים,מחירים,המלצות, קראתי סקירות ,בנצ'ים וכו'.

מצאו חן בעיני הMUGEN4 והנוקטואה C-14 ב200 ו 290 ש"ח בהתאמה בKSP.

וידאתי כמובן שהם לא יפריעו לזכרונות, שהם מתאימים ללוח האם ,למארז ולא חוסמים סלוטים.

שיקולים בעד ונגד:

מצד אחד קירור יעודי ישפר את הטמפרטורות וירחיק אותם יותר מהTJMAX אבל יתפוס הרבה מקום יוסיף משקל למערכת וסירבול וכל פעם שארצה לפתוח לנקות או לתחזק זה יפריע ויכביד.בנוסף החשש מלהעמיס עוד 700-1000 גרם על לוח האם (ועל הגב שלי בעת הצורך בתחזוקה).

כמו כן בשימוש יומיומי רגיל טמפרטורת המעבדים ב2 המערכות נע בין 35-40 במנוחה ל 60-65(כשיש כמה פתוחים עם סירטון ועוד כמה דברים).

בגיימינג הטמפרטורות המקסימליות לאורך זמן (שעות) לא עולות על 80 מעלות בHWmonitor) MAX).

בI5 2500K הTJ MAX הוא 98

90 בE6600.

(כל ההתייחסויות של הטמפרטורות היא לCORE).

אשמח לשמוע את חוות דעתכם ועצתכם.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאתה מבין בעצמך קירור מתקדם זה מוטרות ולא חובה, ואכן קירור סטוק מתאים היום ל99 אחוז מהאנשים.

בעבר קירור סטוק היה אומר קירור די מעפן, רועש מאוד ועם טמפרטורת זוועה. היום זה לא ממש המצב.

החסרונות של קירור מתקדם לדעתי הם שניים, אחד זה מחיר, שני זה העובדה שרובם לא דוחפים אוויר כלפי מטה, אל הלוח, ששם יש גם רכיבים שטוב לקרר אותם (בעיקר vrm).

היתרונות הם טמפרטורת נמוכה יותר של המעבד, ואפשרות להשגת שקט מקסימלי (מאוד חשוב לי למשל).

משקל זה שטויות לטעמי.

ישנן אופציות ביניים, למשל big shuriken שדוחף אוויר על הלוח, לא כבד, וזול יחסית לקירורים היקרים יותר, הוא גם יהיה שקט יותר מסטוק.

אני חושב שזו שאלה של כמה מזומנים יש לך, בסופו של דבר זו תוספות לא ענקית, אם יש לך אפשרות לך על זה, אם לא אז סטוק זה סבבה לגמרי. אגב, אם כבר סטוק, אז שיהיה של ולא המעפן של ארקטיק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מזומנים זו תמיד בעיה אבל מוכן להשקיע פעם בכמה שנים על מערכת חדשה על כל המשתמע, משחק במערכת שבמפרט FC3 איזה שעתיים כבר ובHWmonitor טמפרטורת המקסימום 70 (CORE).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שקירורים דוגמת Freezer 7 למשל זאת השקעה ארוכת טווח. אנשים שקנו את הקירור (שבדרך כלל בחו"ל מגיע עם אחריות ל-6 שנים) למערכות בנות 4 שנים היום, יכולים בשקט להמשיך להעביר אותם הלאה. נראה שמאז LGA1156 לוקחת יותר ברצינות התאמה של קירורים לתושבת המיינסטרים, ומאז התאימות זהה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד אחד לרשימה עם מאוורר בכיוון הלוח.

noctua nh-c14

מקרר מעולה, לא קל כמו שהוא נראה.

700גר' בלי מאוורר.

850/1000 1/2 מאווררים.

אולי מוכרים עם מאוורר אחד המחיר ירד משמעותית המאוורר

שלו יקר.

יש להם עוד דגמים יותר קטנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...