איפה קונים קומקום? חחח - עמוד 2 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איפה קונים קומקום? חחח

Sargon

Recommended Posts

מנסיון - במים מסוננים באמת אין אבנית בכלל. אם אצלכם יש אבנית כנראה הסינון שווה לזבל (או שעבדו עליכם ואין סינון בכלל).

.

אתה מתכוון שבמים מזוקקים אין אבנית בכלל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האתר שקישרת אליו מציין שעלות הצריכה להפעלה מקובלת אחת היא 0.07 ש"ח.

אז אם אתה מפעיל חמש פעמים ביום, 10 וחצי שקל בחודש.

0.07*5*30=10.5

יוצא לך בסך הכל כ250 ש"ח לשנתיים. איך הגעת ל150 ש"ח בחודש ממש לא הבנתי. (גם את החישוב שכתבת שם לא הבנתי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מתכוון שבמים מזוקקים אין אבנית בכלל

במים מסוננים באמצעות המכשירים האלה שמתקינים בבית ("אוסמוזה הפוכה" או מסנני פחם וכאלה, או איך שקוראים להם), לא אמורה להיות אבנית. סבתא שלי הרתיחה מים מסוננים כאלה במשך שנים בקומקום שלה, ותמיד הוא היה מבריק - אף טיפת אבנית, בלי צורך לנקות אותו.

- - - תגובה אוחדה: - - -

אתה שוכח שאתה צריך לחשב כמה וואט הקומקום לוקח לדקת פעולה (שזה33 וואט) (2000 קילווואט לשעה)

אני שוכח? אתה שוכח. אני חישבתי ככה מלכתחילה.

בוא ננסה שוב: הרתחת חצי ליטר מים בקומקום לוקחת 2 דקות - בדקתי, בשביל העניין.

33 וואט לדקה - 66 וואט להפעלה.

5 הפעלות ביום - 66*5 - בסך הכל 330 וואט ביום

נניח שיש 30 יום בחודש - 330*30 - בסך הכל 9900 וואט בחודש.

9900 וואט = 9.9 קילווואט.

מחיר קילווואט - לא זוכר, אבל נניח שזה 0.66 (אני סומך עליך בקטע הזה)

0.66*9.9 - יוצא בערך 6.5 ש"ח בחודש.

עכשיו תכפיל ב24 חודש (בשביל העניין) - יוצא לך כ 156 ש"ח לשנתיים.

הצרכן הכי גדול בבית? לא נראה לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה בקומקום שמפעילים אותו, שוכחים ממנו והמים מתקררים קצת, מפעילים מחדש וחוזר חלילה.

במים עם מסנני "אוסמוזה הפוכה" יש אבנית, היא פשוט לא מתפרקת בקומקום. מה כמויות כאלו של אבנית עושות לגוף זו שאלה אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם חזרת בתוך זמן קצר מספיק מאז שהמים רתחו, הרתחה מחדש תסתיים תוך שניות - אין צורך ללכת, ואין מה לשכוח.

בכל מקרה, אם אתה מפעיל קומקום ושוכח ממנו, לא רוצה לחשוב מה יקרה אם תרתיח מים על הגז ותשכח מהם...

"מה כמויות של אבנית עושות לגוף" - מן הסתם בערך אותו דבר כמו מה שעושה האבנית לגוף כשאתה שותה מים קרים, לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לגבי חישוב העלויות - עוד הפעלה אחת של 20 שניות מדי פעם לא תעשה הרבה נזק לחישוב. מי שבאופן שיטתי שוכח שהרתיח ונזכר אחרי שעה - מוזמן להשיג לעצמו קומקום שורק או מצפצף, או סתם להפעיל טיימר מטבח כלשהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם חזרת בתוך זמן קצר מספיק מאז שהמים רתחו, הרתחה מחדש תסתיים תוך שניות - אין צורך ללכת, ואין מה לשכוח.

בכל מקרה, אם אתה מפעיל קומקום ושוכח ממנו, לא רוצה לחשוב מה יקרה אם תרתיח מים על הגז ותשכח מהם...

קרה לכל מי שהתקלקל לו הקומקום החשמלי והרתיח מים על הגז במשך תקופה קצרה או יותר.

עד שאתה כבר מריח משהו שרוף הפינג'ן הזול הולך קפוט.

הסינים הזולים גם מתחילים להתמלא חלודה כי הם עשויים ממתכת חרא עם ציפוי דק של מתכת קצת פחות חרא.

ואללה אפילו קניית פינג'ן אינה עניין חסר משמעות.

"מה כמויות של אבנית עושות לגוף" - מן הסתם בערך אותו דבר כמו מה שעושה האבנית לגוף כשאתה שותה מים קרים, לא?

אני לא מבין בזה, אבל יכול מאוד להיות שבגלל שהאבנית הצטברה לגושים מוצקים היא תעשה יותר נזק מצטבר לגוף.

בדיוק כמו שאוכל שלא לועסים מספיק, מתעכל פחות טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מזכיר לי שפעם היינו במלון באיטליה ולא היה בו קומקום חשמלי, רק גז. הרתחנו מים וחיכינו וחיכינו וחיכינו.... עד שגילינו שכל המים התאדו. מסתבר שהפיה שאמורה לשרוק כשהמים רותחים הייתה שבורה, אז הוא לא שרק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...