יד שניה או חדש? מחשב + מסך ב2500 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יד שניה או חדש? מחשב + מסך ב2500

atari3

Recommended Posts

שלום רב ותודה מראש לכל העוזרים!

התחלתי להסתכל לאחרונה על מחשבים בפורום, וביד 2.

אני חושב לקנות מחשב יד שניה בגלל שהערך שמקבלים לכסף הוא יותר טוב. מצד שני יש את נושא האחריות שלרוב לא קיימת (אלא אם המחשב חדש יחסית) האם יש חסרונות נוספים לקניית מחשב יד שניה? :cognee:

כמו כן, אני צריך מסך. חשבתי על 23-24 . הסתכלתי על מחירי יד שניה אבל בשביל ההפרש נראה לי שעדיף את הACER שראיתי נמכר בסביבות 700 ועונה על הדרישות, מה שמשאיר ~1800-2000 למחשב.

מצורף השאלון ע"מ להסביר את הכיוון שלי:

1. מה התקציב המקסימאלי? 2500 ש"ח

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? לנצל

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? מאה מאתיים, יותר אם יש סיבה ממשית

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)?בעיקר עבודה משרדית אבל אני רוצה יכולת בסיסית למשחקים בFHD (DIABLO, CS), כרגע אני על ונמאס לי שאי אפשר לשחק בכלל

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). 1080P

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? נמוכות - בינוניות

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. רק אבל נעזוב את זה כרגע

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? יש לי 256GB שאוסיף ממחשב קודם.

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)?לא חשוב במיוחד אבל יכול להיות שלפעמים נרצה לישון איתו בחדר כשהוא מוריד אז עדיף לא טרקטור. אם זה הגבלה אפשר תמיד להשתמש במחשב שקט להורדות. 4

6. האם מתוכנן (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? לא נראה לי רלוונטי. יש סיבה?

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? הרכבה (חוץ מSSD)

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים? אזור קריות - יש לי KSP מול הבית אבל הבנתי שהם לא בדיוק חביבי הפורום

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? לא דחוף, אפשר לחכות לעסקה טובה.

10. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד?לא במיוחד, אני קונה מחשב זול יחסית כדי שלא יכאב להחליף כשארצה.

11. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות: למעלה.

שוב תודה!:rolleyes:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי תחשוב על הנושא קצת אחרת

אם אתה לחוץ במזומנים כדאי לפרוס לתשלומים - רב החנויות (ובמיוחד הרשתות הגדולות) מאפשרות לך פריסה לתשלומים בתוספת ריבית שולית ודי הוגנת.

אם תעלה את התקציב לכיוון 3.5K (וככה בפריסה ל-12 יצא לך בערך 300 שח לתשלום שזה די שווה לכל נפש) יש מצב שתרכוש מחשב חדש עם מפרט שיתן לך אפשרות לשחק במרבית המשחקים הקיימים על הגדרות סבירות.

אני דווקא ממליץ שלא לחסוך במסך\מקלדת\עכבר טובים ונוחים כי זהו ממשק העבודה.

אין לי שום בעיה עם מחשב משומש וגם רכשתי כאן כבר מחשב כזה עבור בני ומספר פעמים חלקים - אבל צריך לקחת בחשבון שזה קצת הימור

יש לך הדבר חוסך לא מעט ובתקציב שציינתי אתתה יכול להשיג מחשב טוב מאוד.

לשיקולך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה המהירה.

אין לי בעיה של מזומן - אני פשוט לא רוצה להוציא יותר כסף ממה שאני צריך וממה שהסתכלתי מחשב ב-2000 אמור לעמוד בדרישות שלי פחות או יותר.

אתה אומר שמחשב בכיוון 3.5K (לא הבנתי אם התקציב הזה כולל את המסך או לא) ייתן מחשב שיאפשר לשחק במרבית המשחקים על הגדרות סבירות. אני כרגע לא מעוניין ברוב המשחקים אלא משחקים שלמיטב הבנתי הם יחסית קלים. גם לרוב לא כ"כ חשובה לי גרפיקה במשחק כל עוד המשחקיות כיפית. לכן, אין לי בעיה לקנות מחשב היום שלא תומך ברוב המשחקים אלא רק באלו שציינתי ואם אשנה את דעתי וארצה לשדרג אוכל לעשות זאת רק ע"י שדרוג כרטיס מסך. לכן אני כן מעוניין שמחשב שיהיה בסיס לשדרוג כלשהו אבל לא משהו רציני מאד מלכתחילה.

אני חושב שהשאלה העיקרית שלי היא, מה אוכל לקבל בתקציב שציינתי ממחשב חדש, האם זה יעמוד בדרישות הבסיסיות שלי או שאין סיכוי?

אם אקנה מחשב יד שניה כמה אוכל לחסוך באותה רמת ביצועים/ כמה ביצועים אוכל להוסיף באותו סכום?

למשל ראיתי בפורום "כמה המחשב שלי שווה?" את המודעה הבאה:

סטוק

4X2 GB RAM

HD7850 1GB

SEASONIC S12II 520W

מארז לא ממש מוכר.

לוח Pegatron IPMSB-H61

HITACHI 500GB 7200RPM

עדיין לא ענו לו כמה זה שווה אז קשה לי להעריך אם זה בתחום המחירים שדיברתי עליו אבל כך נראה לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש המון מציאות ביד שניה. מחשבים שלמים וגם חלקים בנפרד

הסיכון לדעתי קטן מאוד לעומת הרווח הכספי שיכול להגיע ל 50% בקלות מול מוצר חדש

הבעיה עם מחשבים שלמים היא, ובכן, שהם - שלמים! והמוכר ככל הנראה לא ירצה להחסיר פריט מהמכירה (אפילו אם אתה לא מעוניין בפריט הספציפי הזה)

לכן נשאלת השאלה

במקרה של מחשב מחלקים

אתה מרכיב לבד? או נותן למעבדה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי בעיה להשקיע כמה שעות בללמוד את הנושא ועוד כמה שעות בלהרכיב. אני מאמין שיהיה לי גם במי להיעזר, אבל אם יהיו בעיות יהיה לי קשה להתמודד

כמה עולה הרכבה במעבדה אם אני מגיע עם רוב/כל החלקים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...