מחפש מצלמה קומפקטית לטיול (ובכלל) ב2000 +- - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש מצלמה קומפקטית לטיול (ובכלל) ב2000 +-

D@nny

Recommended Posts

בוקר טוב וחג שמח לכולם!

אישתי ואני טסים לטיול של כשלושה וחצי שבועות לתאילנד. כרגע אין לנו ואנחנו רוצים לרכוש אחת שתשרת אותנו בטיול וגם לאחר מכן.

1. מה התקציב שעומד לרשותך ?2000+-

2. מה רמת הידע שלך ?חובבן לגמרי, אך מצפה לאיכות הכי גבוהה במסגרת התקציב.

3. באילו מצלמות התנסת בעבר ? מה הגביל אותך בציודך הקודם ?לא זוכר :)

4. אילו נושאים אתה מצלם כרגע / מעוניין לצלם, ובאילו תנאי תאורה ?תמונות מכלל האטרציות , בכל שעות היום.

5. האם אתה מתכוון להדפיס את תמונותיך לגדלים גדולים (> 20X30) ? לאיזה גדלים ומה יעוד ההדפסה ?לא, הכי הרבה גודל סטנדרטי לאלבום.

6. מהו טווח אורך המוקד בעדשות הנחוץ לך ?אשמח להסבר בנושא.

7. האם הגודל / משקל המצלמה חשובים לך ? רלוונטי במיוחד לאנשים עם ידיים גדולות / קטנות במיוחד, גדולה וכבדה תהיה פחות נוחה לנשיא. שתהיה קופקטית ונוחה לנשיאה.

8. האם יש לך ציוד אחר ? איזה ?אין.

9. האם יש לך העדפה לייצרן מסויים ? מדוע ?אין העדפה

.10. האם יש דגם שמצא חן בעיניכם מראש ? מדוע ?אפרט בהמשך

.11. האם מצב צילום ברצף של מספר בשניה נחוץ לכם ? לאילו נושאים ?לא.

12. האם אתם מעוניינים במצלמה בעלת יכולות ?כן.

קראתי כאן בפורום על

Sony Cyber-shot DSC-RX100 וכמו כן המליצו לי על Alpha a5100.

ניסיתי להשוות בין שני הדגמים באתר dpreview וראיתי שקיימים הבדלים ביניהם ,אך כמה ההבדלים האלה ניכרים לעין?

אשמח להמלצה של חברי הפורום, ניתן לחרוג מהתקציב במעט אם ההפרש שווה את התוספת בביצועים.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בצילום יש השפעה לגודל החיישן על איכות התמונה ככל שהוא גדול יותר הוא קולט יותר אור, rx100 שים לב יש 1/2/3 זאת קומפקטית עם חיישן גדול יחסית למצלמה קומפקטית ובהחלט מומלצת לקטגוריה שלה, ה5100 זאת ללא מראה בעלת חיישן גדול יותר, יותר כבדה וניתן להחליף לה עדשות. החסרון של שניהם לעומת חלק מהקטנות הוא בזום האופטי הקטן יותר, אבל בטווח זום זהה אין מה להשוות. בקיצור תחליט קודם אם אתה רוצה קומפקטית או ללא מראה, עדיף שתלך לחנות ותתרשם מהגודל, במידה והוא לא פקטור מאוד משמעותי עדיף ללא מראה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחזק את ההמלצה על RX100. יש לי אותה כבר שנה והיא נהדרת.

מצלמה ללא מראה תהיה יותר יקרה בסה"כ וקצת פחות קומפקטית, אבל יותר ורסטילית (עדשות מתחלפות, פילטרים וכו'). שים לב שהמחיר שלהן (2100 ו-2500 בהתאמה) הוא לגוף בלבד, ותצטרך לקנות גם עדשה בעוד כמה מאות ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הrx100 3 עולה יותר מהa6000 עם עדשת קיט.

נכון, אבל הפרש המחיר בינה לבין הגרסאות הקודמות לה (שעולות כ-1750 ו-2400 ש"ח) לא שווה את המחיר לדעתי. אני אפילו לא בטוח שגרסה 2 שווה את ה-600 ש"ח הפרש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Rx100 ii בהחלט מומלצת מניסיון. אם כבר קונה הייתי הולך על ה- iii. בנוסף יש לקנון ופנסוניק מצלמות מתחרות בקטגוריה שכדאי לבדוק. (canon עם G7x ופנסוניק עם LX100 בעלת ביצועים טובים יותר אך מימדים מעט גדולים יותר).

ה LX100 עכשיו באמזון ב 750$ אם רלוונטי, מחיר טוב.

הלינק הזה יוביל אותך ל side by side ב dp.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...